Extrémne plachá sučka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Extrémne plachá sučka

Poslaťod Lucia.... » Pon 30.01.2017 22:07

Dobrý deň rada by som sa zdôverila s mojim problémom, moja 2-ročná sučka sa bojí hádam všetkého, ľudí, psov, založenej vatry, noci, schodov, podlahy.... fakt neviem kde nastal problém vo výchove, od kedy ju máme (od 3 mesiacov), ju socializujem, chodím každý deň na prechádzky, na poslušnosť, agility, orieskiady a stále sa bojí, dokonca to vyvrcholuje k agresivite....som naozaj zo seba sklamaná, neviem čo robím nesprávne, zabudla som dodať že je to dlhosrstá kólia bez PP
Lucia....
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Extrémne plachá sučka

Poslaťod Margita » Pon 30.01.2017 22:15

chces vediet preco sa boji,alebo co s tym?
lebo zas nevies co bolo do 3 mesiacov ,ak pochadza z nejakej mnoziarne kde sa narodila nejakej plachej bojazlivej suke niekde v pivnici,

a co s tym? to tazko takto poradit,mozno jedine ju viac naviazat na seba +poslusnost...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Extrémne plachá sučka

Poslaťod Vikiki22 » Pon 30.01.2017 22:15

Keby chcem byť zlá, tak napíšem, že "dlhosrstá kólia bez PP " vysvetľuje všetko... Ak ju máš od malička a naozaj o jej socializaciu dbáš, najskôr to bude vrodený strach. Ťažko sa toto rieši cez net, najlepšie by bolo, keby váš každodenný život videl odborník a zhodnotil prístup k takémuto psovi.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Extrémne plachá sučka

Poslaťod wer » Pon 30.01.2017 22:22

Ja len na okraj zase podotknem - faza tzv socializacie u stenata konci cca v 12 tyzdni. :no:

Samozrejme, dolezitu rolu hra aj dedicnost.

No nic to. Okresat sa to do istej miery da - zalezi na vasom pristupe. Ku psovi, ci okoliu.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Extrémne plachá sučka

Poslaťod kellee » Pon 30.01.2017 22:28

toto je naozaj na riesenie s odbornikom ak si nic nezanedbala, bude to dost problem a sama to nevyriesis
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Extrémne plachá sučka

Poslaťod Lucia.... » Pon 30.01.2017 22:40

Ďakujem za odpovede, s odborníčkou sme to už skúšali keď mala 1 rok, no v podstate nám s ničím nepomohla a povedala, že je to pravdepodobne z toho kde bola do 3 mesiacov, ako sa spomenulo, no nič čo už, mám ponaučenie, už nikdy nekúpim šteňa bez PP a bez toho, aby som si overila majiteľov aj s povahou oboch rodičov šteňaťa, len to ma mrzí, že nemôže mat plnohodnotný život, tak isto ani ja v štýle pán a jeho pes.....
Lucia....
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Extrémne plachá sučka

Poslaťod wer » Pon 30.01.2017 22:45

Kvitujem tvoje rozhodnutie uz nekupit psa bPP, ale aj tak treba dbat na dobry vyber chovky, rodicov, aj samotneho jedinca.

Ale teda nehadzala by som flintu do zita... Idealne to uz asi nikdy nebude, ale zmiernit sa to urcite da. Co ste robili s "odbornickou"?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Extrémne plachá sučka

Poslaťod Lucia.... » Pon 30.01.2017 22:51

Ešte dodám, že pred kóliou som mala yorksirskeho teriéra a s tým som nemala žiadne takéto problémy, ale to je úplne iná povaha všeobecne, YT ktorého som vychovala miloval ľudí, zvieratá, turistiky a kóliu som mala na turistike 4-krát a dosť...protestovala 6 hodín vkuse na túre, nechcela chodiť, váľala sa na zemi aby už ďalej nemusela ísť a mohla sa vrátiť domov, na ľudí sa agresívne vrhala pritom si ju nevšímali, nechceli ju kontaktovať

No a s odborníčkou sme sa prechádzali po dedine, povedala že vyvádza a že si to nemám všímať(čo som si nikdy nevšímala ani ju neľutovala keď sa niečoho bála), a povedala že ona by sa rada aj skontaktovala s ľudmi aj so psami ale nevie ako na to, ako keby nevedela základnú "reč" psov
Lucia....
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Extrémne plachá sučka

Poslaťod Margita » Pon 30.01.2017 22:56

ja len taky svoj nazor,cisto len ako ja laik :lol: ja by som sla tou lahsou cestou,neriesila uz socializaciu,psich kamosov, a podoben veci,ktore nemusia mat uspesny koniec,najednoduchsie by bolo asi toho psa "vygumovat" a moze v takom stave si myslim,celkom spolahlivo fungovat
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Extrémne plachá sučka

Poslaťod wer » Pon 30.01.2017 23:01

Ako vygumovala? Pes v strese je vypnuty. Nepritomny.

Tazko povedat, to nie je na pismenka na nete. Ale podla popisu to vyzera dost na extrem...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Extrémne plachá sučka

Poslaťod Margita » Pon 30.01.2017 23:25

no,ze si ju namota na seba,ze nic neexistuje len ona
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Extrémne plachá sučka

Poslaťod Lucia.... » Pon 30.01.2017 23:32

To "gumovaním" nie je dobré riešenie,už teraz je na mňa príliš upnutá

zober si, že si chceš niekoho pozvať domov ale nemôžeš lebo tvoj pes začne vyvádzať, najprv sa skrýva, potom pribehne ako vrtuľa začne vrčať, triasť sa a chňapať po návšteve
Lucia....
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Extrémne plachá sučka

Poslaťod Lucia.... » Pon 30.01.2017 23:39

Neviem či aj vy u svojich havkacoch máte stavy nepríčetnosti strachu a agresivity, no keď sa moja do nich dostane trvá aj pol hodinu kým sa ukľudní a prestane ju triasť
Lucia....
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Extrémne plachá sučka

Poslaťod Margita » Pon 30.01.2017 23:39

a ked ju pri navsteve posles na miesto?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Extrémne plachá sučka

Poslaťod Lucia.... » Pon 30.01.2017 23:42

Ďalšia vec bojí sa búdy, peliešku....spí medzi mojimi topánkami s koberčekom a to som sa hanbila nazvať "miestom" takže tento povel nepoužívame, do búdy na povel ide ale akonáhle skončí povel upaľuje z tadiaľ preč
Lucia....
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov