Extrémne plachá sučka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Extrémne plachá sučka

Poslaťod hisham » Pon 30.01.2017 23:46

Tu by bolo vhodne poriadne premysliet strategiu, vytvorit "prevychovny" plan a drzat sa ho. Onedlho by mal mat v Bratislave prakticke lekcie so psikmi velky odbornik Frantisek Susta. Mozno by nebolo na skodu prist a popytat sa ho na vase problemy. Neviem ale, ci by tvoj psik zvladol akciu s tolkymi ludmi. Skus sa opytat Lindchen, ci by nieco taketo bolo pre vas vhodne.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Extrémne plachá sučka

Poslaťod Lucia.... » Pon 30.01.2017 23:56

Hisham ďakujem za radu, aspoň ten "prevychovny plán" vyskúšam keďže pravdepodobne v mojom prípade nebude možné so sebou zobrať do BA fenku, mám aj taký nápad že by som ju úplne vyčerpala, fyzicky myslím, a potom by som ju dala do jej stresových situácií a možno vtedy by už nevládala riešiť blbosti čo teraz a po čase by zistila že sa nič nedeje keď okolo nej ide človek alebo sa s ňou chce skamošiť pes
Lucia....
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Extrémne plachá sučka

Poslaťod Vikiki22 » Uto 31.01.2017 8:34

Jop, tiež sa klaniam k tomu prevýchovnému plánu, ale úplne od základov. Fyzicky vyčerpať psa by nebol zlý nápad v situácii, ak má pes aspoň trochu náznak toho, že sa niečoho nebojí. V takomto extrémnom prípade by som to ja neskúšala. Tu by mohol Šusta naozaj pomôcť, určite by som minimálne kontaktovala Lindchen ohľadne toho seminára, ak nie, tak priamo Šustu. V prípade tohto psa je potrebné hrať sa hlavne s tzv. stresovým trojuholníkom a pozitívnym posilňovaním. A aj keď sa to úplne nevyrieši všetky problémy, minimálne sa to zmierniť dá, si myslím.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Extrémne plachá sučka

Poslaťod wer » Uto 31.01.2017 8:42

Podla mna zobrat suku do ba na seminar je uplny zabijak... Ked, tak napis sustovi a porad sa. Vhodnejsia je daka sukromna hodina, alebo nech ti poradi, ako ju predpripravit.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Predchádzajúci

Späť na Riešenie problémového správania sa psov