Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod Aris » Pon 24.10.2016 10:35

maud píše:na bicykli som s ním išla asi trikrát, ale iba tak, že behal niekde preč. myslím, že by sa to malo až od jedného roka, alebo tak nejak.

a aké hračky by to napríklad mohli byť?


Na toto si daj, prosím ťa, pozor. :ua: pes nemôže behať "niekde preč" riskuješ tým, že ti ho zastrelia poľovníci, môže stretnúť niekoho iného so psom. Musíš ho mať VŽDY pod kontrolou.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod veronicr » Str 17.05.2017 13:32

Toto riešim aj ja akurát. Moja 6 mesačná, kým sme doma tak klud spokojne si oddychuje a ako náhle odídem do práce a niekto zabudne boty dať do botníka tak su na franforce. Idem sa inšpirovať škatuľou s papiermi, dávam jej granule do pokrčenej plastovej flašky zavretej a to viem že ju zabaví na čas, ale hľadám skorej spôsob ako jej vysvetliť, že to nesmie (dohováranie zatiaľ nezaberá - 3 páry topánok a 4ro papúč).
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod wer » Str 17.05.2017 14:09

u stenata jedine vsetko z dosahu. :nwm: ved to je najjednoduchsie a najistejsie.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod Lindchen » Str 17.05.2017 14:15

veronicr píše:(dohováranie zatiaľ nezaberá - 3 páry topánok a 4ro papúč).

Dohováranie nebude zaberať nikdy. Ako sa dohovára psovi? :nwm:

Ako píše wer, proste v tomto veku všetko schovať, odložiť, vyložiť, zamknúť.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod wer » Str 17.05.2017 14:23

Lindchen píše:Ako sa dohovára psovi? :nwm:

nonono. :nie: toto sa nekuska, dobre? a toto mozes.
:haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod Lindchen » Str 17.05.2017 14:25

To hovorím desaťročnému, náááhodou :haha: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod veronicr » Str 17.05.2017 14:37

wer píše:
Lindchen píše:Ako sa dohovára psovi? :nwm:

nonono. :nie: toto sa nekuska, dobre? a toto mozes.
:haha:



Áno, hovorím tomu dohováranie, keď sa jej snažím s nervami vyjadriť, že krista toto sa nerobí. Myslím, že je to lepšie a viacej jej to dá keď jej rázne poviem, že to nesmie ako keby ju mám mlátiť za každú roztrhanú papuču. Ona vie čo spravila, aj s odstupom času.
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod Lindchen » Str 17.05.2017 14:40

Mlátiť šteniatko isto nie, ani dospelého psa.
A nie, mýliš sa, pes nevie, čo urobil s odstupom času. Resp. isto to nevie takto malé šteňa.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod wer » Str 17.05.2017 14:42

ehm. :pac: nie, nevie. ci dohovaranie (s nervami??? :oo: ), ci mlatenie ( :oo: :oo: ) toho psa nic neuci. je to STENA!!! treba si doma urobit poriadok a nenechat psovi prilezitost robit nieco, za co ho je potrebne trestat
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod veronicr » Str 17.05.2017 14:45

Lindchen píše:Mlátiť šteniatko isto nie, ani dospelého psa.
A nie, mýliš sa, pes nevie, čo urobil s odstupom času. Resp. isto to nevie takto malé šteňa.


Tak o tom by sa dalo polemizovať. Otvorím dvere, ešte ani neviem, že niečo spravila a zbadám ju a ona dole hlavu a psí pohľad...presne viem, že niečo. Inokedy, keď nič nevyvedie, tak ma príde privítať.
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod wer » Str 17.05.2017 14:47

takze uz je to v poriadku a uz teda nic nenici? znicila len raz, dostala vynadane a uz nenici? tak to je jedno stena z miliona, blahozelam. :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod veronicr » Str 17.05.2017 14:49

wer píše:ehm. :pac: nie, nevie. ci dohovaranie (s nervami??? :oo: ), ci mlatenie ( :oo: :oo: ) toho psa nic neuci. je to STENA!!! treba si doma urobit poriadok a nenechat psovi prilezitost robit nieco, za co ho je potrebne trestat


Dohováranie štýlom, krista....nie je pre mňa s nervami, keď zvýšim hlas a usmievam sa, "čo si to zas spravila", čí mlátenie..nikde som nenapísala, že ju mlátim!...viem, že je to šteňa a poriadok doma máme, ale som toho názoru, že keď dáte psovi najavo, že toto sa nerobí, tak to pochopí, aj šteňa! Keď sa je schopná naučiť povely, naučiť iné veci, naučiť režim, tak sa vie naučiť, aj to že nesmie žrať boty. Je to šteňa, je len výhovorka.
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod veronicr » Str 17.05.2017 14:53

wer píše:takze uz je to v poriadku a uz teda nic nenici? znicila len raz, dostala vynadane a uz nenici? tak to je jedno stena z miliona, blahozelam. :joint:


Predstavte si, že áno. Rozrila mi kvety, raz. Dala som jej najavo, že sa to nerobí, nakričala som naňu a sedela pri mne a pozerala sa na mňa ako to upratujem, pričom som (áno s nervami) nadávala na bordel z hliny, čo bol totálne všade. Od vtedy sa to nestalo, a nie nemá strach, nakoľko pri tých kvetoch leháva. :)
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod wer » Str 17.05.2017 14:56

nuz... podla tohto:
veronicr píše:Toto riešim aj ja akurát. Moja 6 mesačná, kým sme doma tak klud spokojne si oddychuje a ako náhle odídem do práce a niekto zabudne boty dať do botníka tak su na franforce. Idem sa inšpirovať škatuľou s papiermi, dávam jej granule do pokrčenej plastovej flašky zavretej a to viem že ju zabaví na čas, ale hľadám skorej spôsob ako jej vysvetliť, že to nesmie (dohováranie zatiaľ nezaberá - 3 páry topánok a 4ro papúč).

asi nezabera.... :no:

nie je lepsie neist do sporu? vyhnut sa trestom? zamedzit robeniu zbytocnych chyb? to stena UCIT najskor?

ale skoda reci teda, no. :ahoj:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod Margita » Str 17.05.2017 14:57

pes nie je decko
vobec tomu psovi nerozumies,by som zacala najprv nejakou literaturou
pre zaciatok napriklad toto
http://www.martinus.sk/?uItem=40973&gcl ... sgodgfIE5Q
aj toto je dobre si precitat
http://www.martinus.sk/knihy/autor/Frantisek-Susta/

obdiv tym psom,ozaj,ze toto vsetko su schopne akceptovat a zvladat a nezanevru na toho cloveka
ja byt psom pri takychto "rozhovoroch" kusem
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov