Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod MisheliQ » Štv 18.05.2017 10:18

Nedavno sme o tom mali debatu v skupine o westikoch. Ludia skutocne veria, ze pes vie za co je pokarhany, dokonca, ked to spravi znova, tak si myslia, ze to robi naschval resp. ze je dominantny, tvrdohlavy.
Pes zije a mysli v pritomnosti. To karhanie si spoji akurat tak s prichodom majitela (to je to, co sa prave deje) a s jeho vystupom (mavanim mu roztrhanou topankou pred hlavou, alebo namacanim nufaka do mlacky). Pes sa bude tvarit previnilo aj keby ho karhali za to, ze dnes prsi a nesvieti slnko.
Treba odkladat veci z dosahu psa, ponuknut mu nieco, co hryzt a trhat moze, presmerovavat ho k tomu, co hryzt moze.
Fergie ako stena rozoberala smeti po celom dome, znicila zaluzie, rozkusla moje naj topanky (aj sa mi plakat chcelo), ale uz ich nic nevzkriesilo. Aron rozniesol po izbe pierka, inak nic nerozhryzol (ale odchovany bol na mase, mal co obhryzat a zut). Kedze som ich pri tom neprichytila a nemohla som presmerovat ich cinnost z neziaducej na ziaducu, tak som len mavla rukou. Vyrastli a uz nic neznicili....
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Predchádzajúci

Späť na Riešenie problémového správania sa psov