Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod veronicr » Str 17.05.2017 15:03

wer píše:nuz... podla tohto:
veronicr píše:Toto riešim aj ja akurát. Moja 6 mesačná, kým sme doma tak klud spokojne si oddychuje a ako náhle odídem do práce a niekto zabudne boty dať do botníka tak su na franforce. Idem sa inšpirovať škatuľou s papiermi, dávam jej granule do pokrčenej plastovej flašky zavretej a to viem že ju zabaví na čas, ale hľadám skorej spôsob ako jej vysvetliť, že to nesmie (dohováranie zatiaľ nezaberá - 3 páry topánok a 4ro papúč).

asi nezabera.... :no:

nie je lepsie neist do sporu? vyhnut sa trestom? zamedzit robeniu zbytocnych chyb? to stena UCIT najskor?

ale skoda reci teda, no. :ahoj:



Ja som poukázala len nato, že to šteňa to vníma aj keď je len polročné. Nehovorím, že to funguje hneď a pri každej veci. Ja ju netrestám, to že jej poviem, že sa to nerobí nie je trest. Áno, zamedzujem veciam, ale niekedy sa stane, že si niekto nechá boty vonku, práve vtedy ona vie využiť situáciu a áno považujem to za svoju chybu, ale pokiaľ by som jej nikdy nedala najavo a mykla plecami, že však to je ok. Husky potrebuje dominanciu, inak mi bude skákať po hlave a robiť si čo chce. Mala som 16 ročného bradáča, bola super, všetko chápala ani neviem ako, mám 5ročnú americkú akitu tá je v tvrdohlavosti vyššie ako tento husky a 7ročnú čivavu. Každý pes potrebuje iný spôsob prístupu a pri mojej, funguje aj to, že jej dohováram od mala.
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod Margita » Str 17.05.2017 15:06

:aaa: :aaa: :aaa: :aaa: dominancia? :aaa: :aaa: dohovaranie? :aaa: :aaa: tvrdohlavost? :aaa: :aaa: a ako vies co je trest?
no nic,ved nie kazdy uceny z neba padol
objednaj si tamtie knizky,sa ti aspon rozsiria obzory a budes v tom vsetkom mat hned jasno,
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod Margita » Str 17.05.2017 15:09

ozaj,si uplne mimo
to je ako vysvetlovat niekomu rovnicu,kto nepozna cisla :no:
naucis sa
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod veronicr » Str 17.05.2017 15:10

Margita píše::aaa: :aaa: :aaa: :aaa: dominancia? :aaa: :aaa: dohovaranie? :aaa: :aaa: tvrdohlavost? :aaa: :aaa: a ako vies co je trest?
no nic,ved nie kazdy uceny z neba padol
objednaj si tamtie knizky,sa ti aspon rozsiria obzory a budes v tom vsetkom mat hned jasno,



Pardon husky potrebuje vedieť kto je vodca svorky :), tak to malo byť. Ok, šak tak Vy keď prídete domov a nájdete niečo rozrité, alebo poničené, tak mu nič nato nepoviete ?....a áno husky, americké akity sú tvrdohlavé. :) Ja svojích psov netrestám, nebijem ich, snažím sa ich motivovať a to, že si ponadávam pri tom ako upratujem bordel po nich, dáva niečo aj psovi, ktorý vníma mimiku a tón hlasu. Vy ste boli určite v škole tá, čo ste mali všetko od slova do slova naštudované, ale poriadne ste ani nevedeli o čom, pravda?:)
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod veronicr » Str 17.05.2017 15:12

Margita píše:ozaj,si uplne mimo
to je ako vysvetlovat niekomu rovnicu,kto nepozna cisla :no:
naucis sa



Ja som ozaj mimo?...to Vy dávate svojho psa na poličku k plyšákom :au:
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod Margita » Str 17.05.2017 15:15

tak potom nepytaj rady :no:
hej hej mam foxterierov,vraj su tvdrohlavi a dominantni a podobaju sa na plysakov :lol: aj som im skusala dohovarat,ale nic lebo su dominantni
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod veronicr » Str 17.05.2017 15:19

Margita píše:tak potom nepytaj rady :no:
hej hej mam foxterierov,vraj su tvdrohlavi a dominantni a podobaju sa na plysakov :lol: aj som im skusala dohovarat,ale nic lebo su dominantni



Požičám na týždeň huskyho, potom keď vyskúšate si môžeme porovnávať penisy. :jop: Len, aby zas nevznikol stav, že sa sťažujem, nie nesťažujem sa, že je tvrdohlavá.
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod Margita » Str 17.05.2017 15:29

Ono nie he chyba v psovi ale v zlom výbere plemená,
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod Aris » Str 17.05.2017 17:35

Ruku dám do ohňa zato, že ten pes nechápe začo mu dohováraš. Áno, aj môj má stiahnuté uši a oblizuje sa keď niečo vyvedie, ale on reaguje na mňa, že mám zlú náladu a snaží sa ma "konejšiť", nespája si to s tým, že tri hodiny dozadu niečo dokúsal.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod Aris » Str 17.05.2017 17:35

Ruku dám do ohňa zato, že ten pes nechápe začo mu dohováraš. Áno, aj môj má stiahnuté uši a oblizuje sa keď niečo vyvedie, ale on reaguje na mňa, že mám zlú náladu a snaží sa ma "konejšiť", nespája si to s tým, že tri hodiny dozadu niečo dokúsal.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod pigie » Str 17.05.2017 17:49

Ja odporucam dojst a zacat sa tomu tesit. Ak vie, co spravil, tak bude na teba kukat ako na blba a bude smutny a nebude sa tesit s tebou :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod veronicr » Str 17.05.2017 20:10

pigie píše:Ja odporucam dojst a zacat sa tomu tesit. Ak vie, co spravil, tak bude na teba kukat ako na blba a bude smutny a nebude sa tesit s tebou :heh:


Super! :D
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod Lindchen » Štv 18.05.2017 7:26

veronicr píše:Ok, šak tak Vy keď prídete domov a nájdete niečo rozrité, alebo poničené, tak mu nič nato nepoviete ?....

No- nie veru. Čo mu poviem? Rozhrýzol to možno pred 5 hodinami, možno tesne po mojom odchode, takže kým zbieram bordel, tak hutne uvažujem, čo sa stalo, že toto urobil a ako tomu zabrániť. Napr. dnes v noci budú doma sami, odkladám všetky topánky aj káble, dám hračky. Má 10 rokov a neničí, ale radšej prevenciu, možno bude prekvapený, že je sám doma a niečo mu napadne. Preste predvídať, človek musí byť vždy krok pred psom.

A naozaj tie mýty o dominancii a trvdohlavosť treba hodiť za hlavu a skúsiť sa orientovať na pochopenie, ako sa pes učí, čo a ako chápe a ako viesť pozitívny tréning, oplatí sa to. Spomonaný Šusta je naozaj odborník, vedec, etológ, vie o čom hovorí.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod veronicr » Štv 18.05.2017 8:19

[quote="Lindchen"] Spomonaný Šusta je naozaj odborník, vedec, etológ, vie o čom hovorí.

V poriadku, skúsim to pozrieť. :)....ale za tým, že je tvrdohlavá si stojím :lol:
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Ako odučiť šteniatko Huskyho, aby nekazilo veci

Poslaťod clupko » Štv 18.05.2017 8:35

a ako sa to prejavuje?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov