nevysvetliteľné správanie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

nevysvetliteľné správanie

Poslaťod zuzana1234 » Sob 01.10.2016 23:19

dostali sme sedem mesačného čivkoša, pôvodný majitelia sa mu nemohli plne venovať a tak sme si ho s manželom tak povediac adoptovali. Od samého začiatku sa nám na jeho správaní niečo nezdalo, bol úplne iný ako ostatné psy. Vôbec sa nebojí búrky ani silvestrovských delobuchov bude sedieť v okne a pozerať von ale zo všetkého ostatného ma strach. Bojí sa aj vlastného tieňa. Na venčenie pozná len svoju trasu ani o meter na pravo ani nalavo neexistujú žiadne prechádzky pretože by sme ho museli ťahať po zemi. bojí sa psov ale až panický pritom mu nikdy žiaden nič neurobil to isté aj ľudia nenechá sa pohladkať ani od ľudí ktorých stretáva denne pritom má už štyri roky.Čo je však najhoršie má nevyspytateľné správanie ani my ako majitelia nevieme čo od neho čakať snažime sa mu venovať čo najviac minimálne ho nechávať samého hoci on je sam rád doma, vôbec nešteká prespí celý čas. Ta jeho nevyspytateľnosť je v tom že príde k vám podsunie sa aby ste ho škrabali a vzápätí zaútočí keby som zobrala noviny že mu dám po zadku alebo zakričím skrčí nos a dostane amok o chvíľku ho to prejde vidím na nom že si to uvedomuje ale robí to stále ked ho hladkáme stále je strnulý obzerá sa a keby mu chcem dať dolu obojok zase útok v lete mal dvoch kliešťov pod očkom museli sme isť k veterinárovi a to bola hotová kovbojka on povedal že to ešte nevidel ale tiež nám nevedel vysvetliť jeho správanie. Máme ho hrozne radi dali by sme mu posledné ale ja mám stále pocit ako keby bol autista čo je samozrejme blbosť teda aspon myslím ale on ma zaužívané svoje a nič sa nemôže vymykať z toho jeho rituálu ani po dobrom ani po zlom je toho kopec čo normálne psy nerobia ale fakt si nevieme poradiť
zuzana1234
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: nevysvetliteľné správanie

Poslaťod mairi » Ned 02.10.2016 5:51

Možno je to úplná volovina, ale napadlo mi to v súvislosti s tým že sa nebojí silných zvukov, nemôže byť hluchý? Také psy bývajú dosť plaché :nwm: inak neviem, ťažko povedať čo zažil zťs tých 7m a hlavne od akého chovateľa pochádza, ako sa k nemu vy správate v stresových situáciách a tak :nwm:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: nevysvetliteľné správanie

Poslaťod wer » Ned 02.10.2016 8:28

A preco beries noviny, ze mu das po zadku a kricis, preboha? Na psa, co sa boji a nedoveruje vam? Pre mna to teda nie je nevysvetlitelne spravanie :nwm: Ten pes si zjavne nic dobre nezazil, tipujem, ze bol kdesi zavrety a bity. Riesenie - budovat sebadoveru znicenu ludmi. Ukazat mu, ze nie je dovod sa bat! Ziaden krik a bitky! Vsetko sa da vysvetlit v klude. A vlacit ho kade-tade. Nieze nechce. Proste chodte. Na co najviac miest, ktorych sa boji, medzi ludi (nechytat ale). Sadnut si na lavicku v obchodnom centre a nech si zvyka. Nechlacholit ho, len tam byt ako opora.
A to, ze sa neboji hluku - a? Musi sa kazdy pes? Asi s tym nema zlu skusenost - zvysok je strach ziskany, si myslim.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: nevysvetliteľné správanie

Poslaťod pigie » Ned 02.10.2016 8:32

Mna prekvapuje, ze to riesite az teraz. Som doniesla takeho isteho polrocneho... Tiez sa neboji ohnostroju ani silnych zvukov, ale skrabkanie prsom po dlazke ho vydesilo k smrti. Ale teda riesila som hned od zaciatku :nwm: Teraz mal 2, nie je to ziadna slava, ale uz sa ho nebojim pustit navolno ani pri rusnej ulici a prezije aj tych psov, co sa boji, ked idu okolo. A ako pise wer, tahat ho kamkolvek, to ja by som s nim asi nikde nevysla, lebo moj zaliezal pod deku, ked mal ist von a teraz je z neho turista, ktory sa tesi na vylet tak, ze robi okolo auta otocky jak sialeny, kym nenastupime :heh: Ale to je komplexne spravanie a radsej vyhladat niekoho, kto vam poradi podla toho ake reakcie vlastne na dane situacie ma.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: nevysvetliteľné správanie

Poslaťod zuzana1234 » Ned 02.10.2016 9:49

som prekvapená z čoho ste usúdili že bol bitý ani v predošlej rodine ani u nás, má všetku pozornosť a najlepšiu opateru akú môže mať nie je ani rozmaznaný a to že mu pohrozím novinami si myslím nie je bitka samozrejme že chodíme na prechádzky ale s chvostom medzi nohami vodíme ho medzi ľudí v dome majú susedia štyroch psov takže v kontakte je aj so psíkmi mna skôr zaujímala rada prečo je bezdôvodne agresívny aj na nás pri škrabkaní hladkaní ktoré si sám vyžaduje nerobíme to nasilu že nechce jednoducho dostane skrat a zautoči to som chcela vedieť či z niečím takým nemá niekto skúsenosť
zuzana1234
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: nevysvetliteľné správanie

Poslaťod wer » Ned 02.10.2016 10:02

To, ze to nie je bitka, neznamena, ze to pes zle neznasa - najma labilny. To chce uplne iny pristup. Ale ked vam staci vediet, ze pes je mesuge a tym vasa snaha konci, ok. :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: nevysvetliteľné správanie

Poslaťod Vikiki22 » Ned 02.10.2016 10:11

To je tak, keď chce niekto riešiť ľudský problém a nie problém psa. Pozrite sa na to z pohľadu psa. On MÁ dôvod sa báť, len vy to nevidíte, resp. odmietate vidieť.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: nevysvetliteľné správanie

Poslaťod Margita » Ned 02.10.2016 11:03

Podľa čoho sudite že sa chce skrabkat?že si pred vas lahne na chrbát?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: nevysvetliteľné správanie

Poslaťod Efa » Pia 14.10.2016 9:22

Offtopic:
pigie píše:... ale skrabkanie prsom po dlazke ho vydesilo ...

... síce nie k téme, ale tak toto by vydesilo aj mňa, aj keď je pravda že nie až k smrti :heh:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: nevysvetliteľné správanie

Poslaťod pigie » Pia 14.10.2016 9:32

EFA!!!!! :haha: :haha: :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: nevysvetliteľné správanie

Poslaťod Efa » Pia 14.10.2016 9:46

:joint: ... pigie toto sa inak ani nedalo :jazyk: :heh:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948


Späť na Riešenie problémového správania sa psov