Štekanie v aute

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Elektrický obojok

Poslaťod moschino » Pia 02.09.2016 12:40

pigie, ešte že ma chápeš :lol: ja už niekedy chytám fakt nervy a potom si nadávam, že mám byť kludná, ale ono sa už niekedy fakt nedá byť kludný pri tomto :ach: chlap to nedáva vôbec, vystúpi z auta a zavrie dvere, asi by ho porazilo. už sa hanbím niekoho voziť v aute. čo voziť, zastať niekde na verejnom parkovisku :ach: vyzerám, že nezvládem vychovať 4,5 kg psa :ach: už neraz dosť dostal, ale efekt naozaj nikde :nwm: teda okrem toho prekvapka, čo som sedela vzdadu. Aj keď tam išlo skôr o to prekvapenie samotné, zasiahnutie včas, ako o nejaký trest samotný.
A ten obojok, neviem :nwm: keď vystupujem z auta si sľubujem, že objednám, lebo toto bola posledná kvapka, už aj chlap kukal, ako ho to vytáča. A potom si poviem, že to musí ísť aj po dobrom. A stále nič :pac: Skôr sa desím, že by mu to mohlo ublížiť. Väčšinou sú od 5 kg a on nemá ani toľko :prd: A ako ho poznám, chytí nejakú paniku z vozenia sa autom alebo niečo, hneď si to pospája. Ale možno zas nepospája, neviem, bojím sa toho. Ale čistá psychiatria, voziť sa v aute. Však ja ani ďalšieho psa mať nemôžem, lebo keby mi takto pištia tri (kedže tretí to určite tiež obychtá), asi si to hodím :prd:
keď idem sama z obchodu a v aute je ticho, ako parkujem, až sa začudujem, kým mi dopne, že nemám so sebou psy :pac: pomoc
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Elektrický obojok

Poslaťod vavrena » Pia 02.09.2016 12:45

Aj moja malina je ticho. Ale ako malé šteňa, kým sa naučila na auto a prepravku, tak jančila ako keby ju z kože drali, postupne prestala, ale pamätám si, ako som si nahlas v aute šepkala, "vydrrrž, ešte kilometer, vydržíš to, nezabiješ šteňa..." praskali mi z toho bubienky, ani rádiom sa to nedalo prehlušiť :prd: . Zvykla si, šak polku šteňacieho života prežila v aute, všade som ju vláčila so sebou :pac: . Dneska síce vstane, keď zastavím, ale dosť často ostáva v aute, tak žiadne vzrušenie zo zastavenia ju nechytá.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Elektrický obojok

Poslaťod moschino » Pia 02.09.2016 12:52

on práve naopak, cestoval tichúčko, sedel na sedačke vzadu, kým baxy behal hore - dole a štekal (potom som zaviedla klietky kvôli bezpečnosti). Smrad malý to obchytal, už asi rok takto vyvádza a ja sa snažím s tým niečo urobiť a stále som sa nikam neposunula :ua: on chce ísť von, to mi je jasné. Napr. aj keby ho nechám vyskočiť z auta, urobí pri tom velké "baf", lebo tým sa ako keby oštartuje vždy, keď mu dám vypúšťací povel. Preto, aby so to štekanie minimalizovala, z auta ho vykladám na rukách, lebo vtedy neštekne.
Ani Dunčovi som nikdy neplánovala kúpiť obojok, i keď loví zver a ja budem doživotne nútená s ním chodiť len na stopke, i tak som to nikdy nezvažovala. Ale tuto som už fakt na vážkach, čo robiť :prd:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Elektrický obojok

Poslaťod vavrena » Pia 02.09.2016 13:10

A chodíš s nimi aj vtedy, keď ich nevykladáš z auta? Napríklad ideš nakúpiť, necháš v aute, a potom naspäť domov... Alebo či oddychujú na akciách v aute a tak...
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Elektrický obojok

Poslaťod pigie » Pia 02.09.2016 13:13

Ved toto naprazdno zastavovanie som radila. Nam to pomohlo. Netusil kedy pojde von a ci je teda nutne robit bordel. A aj domov sa vratit bez toho zeby siel z auta von.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Elektrický obojok

Poslaťod moschino » Pia 02.09.2016 23:29

Jj, jasne, som aj pisala, ze zastavujem hocikde, odopnem pas, zatiahmem rucnu, niekedy nie. Aj vo videu som zastala. Bezne ostavaju v aute, ked dojdem na cvicak, napr. Baxy byva v aute aj pocas pretekov, lebo na cvicaku nevie oddychovata stale steka a tiez aby Fr nezacal rovnako stekatna cvicaku (nie ze by siBaxy v aute oddychol,steka aj tam, aspon ale nehecuje k tomu aj Fr. A Baxy steka menej v aute ked ideme normalne vystupovat, niekedy vobec a niemedy len ticho knuci, Fr vydava horsie a hlasnejsie zvuky). Okrem toho aj ked zbehnem nakupit. Prave posledne dni praktizujem, ze ak su ticbo, za odmenu ich (teda hlavne mladeho), vylozim co najskor z auta. Dnes cesta do lesika len s miernym zaknucanim. Domov tiez. Neviem ci je to nahoda, su unaveni, alebo ze by mozno predsa zabralo :nwm: prave som sa modlila, nech mam doma este tampony, lebo som sa bala zastavit cestou v obchode, aby som si to nepokazila, ze ich nevylozim = neodmenim, ak budu ticho :prd:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Elektrický obojok

Poslaťod pigie » Sob 03.09.2016 5:47

Hmm, dobre si nas cvicia :ha: To ako moj, ked dojde navsteva, tiez sa musim prisposobit ja, ked chcem, aby robil to, co robit ma, lebo inak proste bude vrieskat :prd:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Elektrický obojok

Poslaťod Elis » Sob 03.09.2016 7:13

za co dostal v tom kufru tu odmenu? :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Elektrický obojok

Poslaťod moschino » Sob 03.09.2016 7:51

Ze bol par sekund ticho. Ostal ticho - otvorila som kufor a dala odmenu (teraz mlsku, aj ked asi zacnem praktizovat, ze odmena bude pustenie von)
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Elektrický obojok

Poslaťod pigie » Sob 03.09.2016 7:53

Ale takto sa naucia byt ticho naozaj len pred vystupovanim, ze stichnu nachvilu. Aplikovatelne na tu cast, kedy ty vyjdes z auta a pustis ich. Ak zjapu aj v aute v tvojej pritomnosti, tak najskor by som odburala to... A teda, z auta by som nevystupovala skor, ako budu ticho a zjednavala pripadnu napravu. Proste ticho a klud. A casom sa vracala naspat do auta, ak by spustali pri tom, ako otvoris dvere. Pre nich je najvacsia odmena to vypustenie, to je jasne.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Elektrický obojok

Poslaťod moschino » Sob 03.09.2016 9:02

A ked zacinaju aj pocas jazdy? Na semafore, ak davam smerovky. Nemozem pokracovat v jazde ak stojim na cervenej alebo davat smerovky hocikedy :nwm:

Edit: v pripade, ze uz stojim a zacnu az vtedy, pockam kym prestanu a vystupim potom. Ak zacnu, ked som vonku, mam sa teda vratit dnu? Lebo si nie som v niektorych pripadoch ista, ci okrem toho, ze chcu ist von, tak chcu aj neostat sami vnutri. Lebo ak vystupi chlap, ktory to nemoze pocuvat, a oni zistia, ze som vnutri este ja, tak prestanu :nwm: aby som neurobila potom to, ze si ma vyknucia este aj naspat do auta :nwm:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Elektrický obojok

Poslaťod pigie » Sob 03.09.2016 10:43

Tak vies ako, ja som na psa ako svina a hlavne nesoferujem... Ja by som ho proste nebrala autom, ked na neho nemam dosah. Tak isto ako som Frya nebrala von, kym si nezvykol byvat doma sam, hoci som ho kludne bravat mohla... Proste niekedy sa to naucit musel a kym sa nenaucil, tak sme sa obmedzovali obaja navzajom :heh: Ja som zase mala problem, ze som nemohla s nim to auto cvicit kedykolvek som chcela. Proste soferuje chlap a preto som sa do toho pustila na dovolenke, kedy sa jazdilo naozaj casto. On zvycajne totiz ide do auta len cez vikendy, aj to raz za den.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Elektrický obojok

Poslaťod Elis » Sob 03.09.2016 20:06

moschino píše:Ze bol par sekund ticho. Ostal ticho - otvorila som kufor a dala odmenu (teraz mlsku, aj ked asi zacnem praktizovat, ze odmena bude pustenie von)


a tebe nikdy nenapadlo -misto cekani na ticho -ucit je povel ticho? :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Elektrický obojok

Poslaťod moschino » Sob 03.09.2016 20:16

Napadlo, vsak je to aj v sustovej knihe spominane tusim. Popravde si to neviem vobec predstavit, lebo oni stekaju len v amoku (zas to nie su ustekanci, co blacia doma cely cas. Zvycajne su uplne ticho). Amok ako to vystupovanie, vchadzanie niekoho do dveri (tam je Fr ten normalnejsi, Baxymu nevadi preletiet cez stol, ako spi na gauči k otvarajucim sa dveram aj za cenu zlamaniych noh).A vtedy som rada, ak vobec vnimaju svet, nevnimaju ani zakladny povel, co vedia x rokov, neviem si predstavit, ze by zazracne ostali na povel ticho.
Nepoznam nikoho,co ma nauceny povel ticho a pes ostane ticho v situacich, pri ktorych roky hystercil
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Elektrický obojok

Poslaťod pigie » Sob 03.09.2016 20:18

Sa pridavam. Ticho povel je podla mna najtazsi povel v takejto situacii. Ale vymozitelny - drzim hubu :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov