Ignorácia psov vo dvoroch - ako na to

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Terka » Štv 09.09.2010 15:59

Mám otázku :smile:
Keď chodíms Ajdou na prechádzky, a ideme na lúku, tak prechádzame ulicou plnou psov - veď viete ako je to na dedine :ach:
A všetko je v pohode, ide krásne bez ťahania na vodítku, no ako náhle prídeme k jednej bráne tak za ňou začne štekať kríženec rotvajlera a ona sa začne neskutočne ťahať.... neuteká preč ako by som očakávala, ale začne sa ťahať za ním (aspoň si myslím).... začala som si všímať aj to ako má postavené telo, či náhodou aj keď neuteká, ale dáva najavo strach a neistotu.... ale nič som nezbadala ... chvost jej ide ako prúdom nabytí, tvár je uvoľnená, uši v normálnej pozícii, takže strach zamietam....
Nemáte dáke nápady, ako by som ju pri tej bráne mohla ukľuniť? Skúšala som aj odpútanie pozornosti na hračku, no keďže je ten dvor veľký tak vždy ku koncu dvora sa odvracia ku psovi (keďže on šteká tak je nemožné ho ignorovať)
Ďakujem za odpovede :smile:
Život je ako loptička v rulete. V jednom okamihu ste so svojimi schopnosťami vysoko a darí a sa vám a ochvíľu ste znova dole. Raz ste na vrchole a vzápätí padnete na úplné dno.
Terka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 723
Bydlisko: Zvolen

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Hanka 1 » Štv 09.09.2010 16:46

Zní to dost tvrdě, ale funguje to. Otočíš se zády k rotvíkovi tak, aby tě nemohl přes plot vzít, svojí přitáhneš k němu s tím, ať mu teda řeknce, co mu chce. Protože tah budí protitah, ona se bude natahovat od psa. Dávej bacha na signály, že se omlouvá - odvracení pohledu, olizování huby a tak, a POMALU jí nech odcouvat, ale vodítko napínat nesmí.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Sunny » Štv 09.09.2010 16:56

Ale ak dobre čítam, ona sa ťahá za tým psom, bez známok strachu - takže nepredpokladám, že ak jej to bude umožnené, tak bude chcieť od neho cúvať :nwm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Hanka 1 » Štv 09.09.2010 17:51

Bude, jednoduše proto, že ty jí k němu potáhneš. Bude ráda, když bude moct odtamtud pryč. Ono je něco jiného si frajersky přijít zaštěkat si k plotu nebo k němu přijet po břiše a dívat se na toho psa za ním i na naštvaného páníčka. Budu to fungovat.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Mackie » Štv 09.09.2010 18:16

ked sa pes tesi na ineho psa, tak ked ho budem k nemu tahat, odradi ho to? :nwm:
Offtopic: inac ked mojim obcas hrabne, tak idu k druhemu psovi aj cezo mna, a je im jedno, ci im poviem slusne, alebo by som ich odkopla.. takze zjavne to nie je univerzalna metoda
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod zuzka:) » Štv 09.09.2010 18:23

ja tomu tiež nejak nerozumiem :nwm: akože viem si predstaviť situáciu, v ktorej by to fungovalo, ale nie, keby sa pes ťahal za iným psom, preto, že sa chce hrať alebo čo... :nwm:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Hanka 1 » Štv 09.09.2010 21:03

Mackie píše:ked sa pes tesi na ineho psa, tak ked ho budem k nemu tahat, odradi ho to? :nwm:
Offtopic: inac ked mojim obcas hrabne, tak idu k druhemu psovi aj cezo mna, a je im jedno, ci im poviem slusne, alebo by som ich odkopla.. takze zjavne to nie je univerzalna metoda


Vsadím se, že pokud by jí nechala dojít k tomu plotu, čuba tam postojí, očuchá ho a pak bude řvát každý z jedné strany plotu.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Baarbora » Štv 09.09.2010 21:56

a ako dokaze clovek prejst ku brane tak, aby tam bol skor ako pes? viem si to predstavit jedine v pripade, ze psovi dam odlozenie dva metre od brany, postavim sa chrbtom ku a potom si ho dotiahnem k sebe :nwm:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Mackie » Štv 09.09.2010 22:21

ja si to predstavit viem, kedze za "problemove" prechody okolo bran povazujem take, kde je mozno meter miesta (ak je to dalej, tak naco riesit, ked nehrozi kontakt, treba len plynule prejst okolo), a teda staci spravit krok od psa a otocit sa oproti nemu (a branu mame za chrbtom)
ale odkedy sa rozhodli poriesit si obaja moji nieco take cezo mna, tak uz to takto nerobim, lebo je lahsie zachytit si psa vedla seba, ako ked z "oproti mne" prejde "poza mna" a nevidim co robi objekt za mnou a kam az sa im podari "doskocit"
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Terka » Pia 10.09.2010 13:33

Ako vidím mám problém, na ktorý má každý iný názor :heh: teraz čo urobiť :smile:
keď prestane pršať tak s ňou vybehnem vonku a uvidíme čo bude, keď sa postavím k tomu plotu, lenže predpokladám, že ona bude pri ňom skôr ako ja :heh: čiže potiahnuť ju nebudem mať šancu....
čo mám urobiť, keby aj cez plot sa s ním chcela hrať? lebo ten pes nie je veľmi prívetivý :joint:
Život je ako loptička v rulete. V jednom okamihu ste so svojimi schopnosťami vysoko a darí a sa vám a ochvíľu ste znova dole. Raz ste na vrchole a vzápätí padnete na úplné dno.
Terka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 723
Bydlisko: Zvolen

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Mackie » Pia 10.09.2010 13:53

ked mas dost casu, chod okolo toho plotu, ked sa ti tam pes zacne tahat, daj sadni a tak tam stojte a cakajte, potom chod dalej, ak sa znova zatiahne k plotu, opat sadnut a cakat, a takto dookola
na to ale treba mat aj nervy nechat toho druheho psa vybrechavat, pripadne sa nechat vykricat od majitelov

a ak ten druhy nie je "privetivy", tak by som to cezplotove kontaktovanie neskusala vobec, a taktiez sa ti predsa nemoze stat, ze pes bude pri plote skor, ako ho ty zastavis, ked predsa vies, ze tam ist chce - prave preto mas ty vyhodu, ze mu das spravit nieco ine skor, ako si on spravi, co chce
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Terka » Pia 10.09.2010 15:57

Dnes prvý krát ju žiadny pes nezaujímal :heh: dôvod: boli mláky :heh: nevedela sa dočkať do ktorej ďalej vstúpi pobežká po nej :smile:
tak hádam zajtra ....
to s tým zastávaním .... tak som ju učila chôdzu na vodítku :smile: a už vie keď ťahá, že zastanem a ona si vtedy sadne... počká kým urobím ja krok, zaraadí sa a a ideme :smile: aj pri tom psovi som to už skúsila, lenže ako náhle som sa pohla už mierila k nemu .... jediné, čo pomohlo bolo ísť miernym poklusom popri ňom... len nemôžem neustále pobehávať popri tom plote... :nwm:
Život je ako loptička v rulete. V jednom okamihu ste so svojimi schopnosťami vysoko a darí a sa vám a ochvíľu ste znova dole. Raz ste na vrchole a vzápätí padnete na úplné dno.
Terka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 723
Bydlisko: Zvolen

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Baarbora » Pia 10.09.2010 21:24

tak neviem, ale pokial mam psa, ktory ma velky zaujem o toho za plotom, tak sa k tomu ja(clovek) rozhodne nedostanem skor ako pes. Iba teda v pripade, ze ho posadim(odlozim) par metrov pred branou. Ale v pripade, ze je pes natolko ovladatelny, ze zvladne odlozenie. Ked ale zvladne odlozenie, tak ho uz nepotrebujem tahat k brane, ci? :nwm:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Mackie » Pia 10.09.2010 22:37

ale ved ho nemas navolno? :nwm:
aky je rozdiel medzi tym, ci sa ti pes chce dostat k inemu psovi a odtrhnut mu hlavu, alebo k tomu brechajucemu za plotom? ved predsa ani v tom prvom pripade ho nenechas dostat sa k psovi aby ho sundal, tak preco nie aj v tom druhom?

mna skor napadla ina vec..
ak sa pes boji toho, po com vyskakuje, mam sa k tomu otocit chrbtom a vyzvat psa, aby najprv isiel cezo mna, resp. pritiahnut ho
ale ak sa boji a uteka, mam naopak neotacat sa chrbtom k tej veci, aby to nebral akoze sa spajam s tym strasidlom, a netahat ho

prakticky uplne protichodne metody na riesenie toho isteho :nwm:
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Baarbora » Sob 11.09.2010 11:59

ja neviem, predstav si psa, ktory sa VELMI aktivne zaujima o toho druheho pred branou. Myslis, ze k nemu prides s volnym voditkom, skor ako Tvoj pes, alebo to bude vyzerat tak, ze pes sa tam bude tahat(alebo sa o to minimalne pokusat)? V tom stave si naozaj neviem predstavit, ze pes bude cakat niekde dva metre od brany(a pozerat sa z niekolkych metrov na nejakeho hysterickeho psa za branou), kym sa ja umiestnim pred branou, aby som si ho tam mohla dotiahnut :nwm:
Zrovna riesim so svojim psom podobne zviera, obaja by sa vzajomne najradsej zozrali, zatial mi funguje na zaujatie pozornosti lopticka. Posrala som to hned na prvykrat, kedze ten pes tam nebyval(alebo byval vzadu za domom niekde na retazi) a zrazu sa zjavil pri brane, takze ten moj vystartoval(moja chyba, necakala som to) a kamaratit sa rozhodne nechceli. Teraz chodim okolo neho kazdy vecer, zo sliedenia 20m pred branou sme postupili uz do stavu, kedy je pes schopny prejst pri nohe( s miernym upozornovanim) v podstate bez zaujumu okolo neho. Ale som si 100% ista, ze ku brane by som sa postavit nevedela.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov