Náhle špinenie v noci

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Náhle špinenie v noci

Poslaťod Sponqa » Pia 22.04.2016 7:34

Ahojte,
hľadala som medzi inými témami, ale narazila som skôr na riešenie hygienických návykov u malých šteniat.
Máme 7 mesačnú sučku bišóna, odmalička problémy so samostatnosťou. Bola najmenšia z vrhu, pravdepodobne aj najmenej dominantná.
Neviem, či to chápem správne, ale po prvom háraní nám akoby začala ukazovať, že pán je tu ona. Začala nám v noci bezdôvodne špiniť po byte, čo neurobila nikdy, dokonca ani ako 3 mesačná. Nejde o žiaden zdravotný problém. Ešte pred 2 mesiacmi mala hygienické návyky zvládnuté na jedničku.
Celý deň sa chodí venčiť von, poslednú prechádzku má o polnoci a prvú o šiestej ráno (ale to na mňa len 45 minút pozerá, čo od nej chcem, lebo doma je už spúšť). Trvá to cca mesiac a keďže to robí v noci neviem ju ani pokarhať.
Naozaj mám toho už dosť po všetkých problémoch čo sme s ňou mali si ani na chvíľu nevydýchneme... Každé ráno o šiestej začínam deň vytieraním kuchyne a vetraním bytu... Kuchyňu poriadne vydenzifikujem. Máme klietku tak uvažujem, že v noci ju do nej budem zatvárať. Spí v nej len v noci a má ju otvorenú lebo nikdy si na ňu nezvykla nech sme ju na ňu zvykali ako chceme (skúšala to aj profesionálna trénerka).
Mali ste takýto alebo podobný problém? Čo môže byť príčinou? Mám upevňovať našu dominanciu voči nej? Priateľ ju niekedy rozmaznáva, čo ma privádza do šialenstva, lebo celá moja výchova ide dolu vodou a dúfam, že mi ešte aj nerozpadne vzťah pri hafanovi... Ďakujem za rady.
Sponqa
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Náhle špinenie v noci

Poslaťod Renata » Pia 22.04.2016 8:01

ako sa prejavuje ta jej dominancia? okrem toho ze :kak: v noci po byte?

k otazke: ja by som skusila zatvorit ju na noc do klietky a dat klietku k posteli, odsledovat si, ci je to naozaj nutnost v noci sa vencit (z nejakeho dovodu :nwm: strava, zdravie, hormony, atd.) alebo len vymysla.

ako je to cez den? byva sama? alebo je s nou stale niekto?
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Náhle špinenie v noci

Poslaťod Sponqa » Pia 22.04.2016 8:07

Prestáva ma poslúchať, privolať ju treba niekoľkokrát, aby prišla, ak ju pokarhám akoby jej to bolo jedno. Doma zvykne brechať na všeličo - keď niekto vojde do miestnosti, keď má pocit, že chystám jedlo pridlho a pod... Nikdy to nerobila až teraz. Ja som na ňu celkom prísna, ale ona akoby skúšala moje hranice.
Každý deň je doma sama 4 hodiny, ja som s ňou bola doma 3 mesiace, cvičila samostatnosť, ale to bolo peklo... Teraz je to oveľa lepšie, poriadne ju vždy uťahám a prespí celý čas, čo niekedy bolo nepredstaviteľné.
Skúsim ju do tej klietky zatvárať, snáď neprekňučí celú noc... Niekedy to nespraví, proste prespí celú noc a ráno keď ju počujem hneď ideme. Tam na mňa pozerá ako na blázna. Prídeme domov a do polhodiny je kuchyňa v katastrofálnom stave. Je jedno kedy s ňou idem, či skôr či neskôr, vždy to spraví.
Neviem si s ňou rady, nikdy som so psom nemala toľko problémov, to by som ešte mohla menovať, ale zbytočne. :lol:
Sponqa
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Náhle špinenie v noci

Poslaťod pigie » Pia 22.04.2016 8:14

Vitaj v klube, aj ked dufam, ze zrovna tohto problemu sa uz nedockam. Ale ja by som nevahala. Ak sa nevies spravat, nemas zdravotny problem, sup s tebou do klece na noc, ale ako hovori hisham, pri postel, nech vies, ci nema snahu napovedat, ze jej treba (niekedy staci zmenit cas vecere). Ak s vami nespava, tak je dost mozne, ze proste potrebuje. Ak to robi, ked ste este hore, tak tam ti poradim len sledovat, sledovat, sledovat, naucit povel miesto a ked nemozes psa sledovat, tak poslat ho na miesto (alebo zatvorit). Dalsi maly psychopes :ha: A s tym privolanim, raz by dosiel az na druhy krat, ide na snuru. Na volno je pes za odmenu, to je vysada, nie nutnost.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Náhle špinenie v noci

Poslaťod Sponqa » Pia 22.04.2016 8:23

Pigie ty si mi už raz radila v inej téme k nesamostatnosti tak asi máme doma podobný kríž ako vidím. :lol:
Našťastie u nás tá nesamostatnosť sa v mnohom zlepšila, väčšinu času prespí a je ticho, ale akonáhle vstane tak to je zasa špinenie a hulákanie. Ja som v učeniu samostatnosti s vychádzaním von po minútach priekopník, 1000 pokusov a nulový účinok. :lol:
Len mi nejde do hlavy, keď celý deň je v pohode (chodí každých 6 hodín von) a v noci zrazu 6 hodín nevydrží? Dnes bol taký smrad v celom byte a tak rozlezená tá mláka, že to musela urobiť niekedy o tretej v noci alebo tak. Tri hodky po prechádzke..
Moji rodičia našu Tami predstavujú - to je dcérin pes, ona je zlatá len má psychopatické sklony. :lol:
Je to môj tretí pes, ale už si fakt pripadám neschopná. Pri predchádzajúcich som nemusela robiť dokopy nič a teraz vynaložím na psa toľko energie jak za troch. :lol:
Sponqa
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Náhle špinenie v noci

Poslaťod pigie » Pia 22.04.2016 8:30

To nemusi byt o vydrzani, to kludne moze byt v jej hlave. Ma za vami v noci pristup? Ak nie, tak to by mohlo byt to, preco to robi... A to s tou energiou poznam. Vcera som ho chcela uz po 10 001x darovat alebo zabit :joint: A co ma Fry naucil, psychopsom ako je on fakt niekedy pomoze mala nenapadna zmena a brutalne sa zlepsi... Treba hladat a hlavne, ak je nesamostatna, to ze cez den vydrzi neznamena, ze vydrzi aj v noci :ha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Náhle špinenie v noci

Poslaťod Renata » Pia 22.04.2016 8:31

Offtopic:
pigie píše:pri postel
:haha: :haha: toto som nepocula odkedy som sa odstahovala z nitry, pri postel, pri radiator a pri tesco :heh: fuuuuuj to uz ake nespisovne
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Náhle špinenie v noci

Poslaťod pigie » Pia 22.04.2016 8:36

Offtopic: fuuuuj, aj ja ked na to pozeram, to je strasne :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Náhle špinenie v noci

Poslaťod Sponqa » Pia 22.04.2016 8:50

Nespí s nami v jednej miestnosti práve kvôli tomu, aby sme u nej podporili tú samostatnosť. A nespí s nami už asi 3 mesiace a doteraz to nerobila...
Skúsime jej teda tú klietku dať k nám aj keď toto čo ona robí ráno to je čosi nenormálne. Aj preto nespí s nami v spálni lebo ona ráno začne tak pišťať hystericky a tešiť sa, že sa zobudila a my žijeme, že ju mám chuť zabiť. :lol: A to je jedno či ju ignorujem, vyvrieskam, robí to odmalička a žiadne zlepšenie.
Ďakujem za rady.
Sponqa
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Náhle špinenie v noci

Poslaťod pigie » Pia 22.04.2016 8:58

Ano, to si robila dobre, ale vies, im obcas prepne a teraba zase odstranit to zle chovanie, aj za cenu, ze urobis ustupok niekde inde. Ak je uz kludnejsia, co sa tyka nechavania doma, tak pohoda, nepojde smerom spat (aspon u nas to neslo♦). Ja teraz s nasim aj spim obcas spolu telo na telo :haha: , ked zaspim v obyvacke a nenechava to na nom nasledky v podobe, zeby to s nim slo dolu vodou co sa tyka nesamostatnosti. Skus a uvidis, mozno bude stacil len pritomnost vas v miestnosti a prestane to. Im niekedy fakt staci uplna blbost, aby sa polepsili ovela.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Náhle špinenie v noci

Poslaťod Bad » Pia 22.04.2016 13:08

sponga,zcela upřímně - na základě toho, co píšeš - máš labilní štěně a ty na ni jdeš "přísností, posilováním dominance, tresty....." Jak jsi přišla na to, že dominance se projevuje nočním :kak: v bytě ?!

Sponqa píše:Nespí s nami v jednej miestnosti práve kvôli tomu, aby sme u nej podporili tú samostatnosť

samostatné může být jisté zvíře a tu jistotu mu musíš dát ty

Sponqa píše:Prestáva ma poslúchať, privolať ju treba niekoľkokrát, aby prišla, ak ju pokarhám akoby jej to bolo jedno

a proč káráš ji?! To je tvoje chyba, ty ji to máš naučit pořádně! Proč opakuješ povel? A ty jí potom - po příchodu - trestáš? Vrať se ve výuce zpět a nauč ji to pořádně a hlavně po dobrém! Příchod nikdy netrestej ale odměň!

Sponqa píše:Ja som na ňu celkom prísna, ale ona akoby skúšala moje hranice.

no, nebo se tě třeba prostě a jednoduše bojí a i proto ta nečistotnost
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Náhle špinenie v noci

Poslaťod Puk » Pia 22.04.2016 17:58

Renata píše:Offtopic:
pigie píše:pri postel
:haha: :haha: toto som nepocula odkedy som sa odstahovala z nitry, pri postel, pri radiator a pri tesco :heh: fuuuuuj to uz ake nespisovne


Offtopic: Ešteže nepridala : do korely večnej, pes jeden nakazený... :yes:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Náhle špinenie v noci

Poslaťod Renata » Pia 22.04.2016 19:28

OT: :D nakazeny je tiez vyborny vyraz.
Ty si vsade vsade bol vsetko videl vsetko vie? :D
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Náhle špinenie v noci

Poslaťod Puk » Pia 22.04.2016 22:59

Offtopic: Ale nie, len Ty si spomínala Nitru. To mám odtiaľ... :smile:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833


Späť na Riešenie problémového správania sa psov