Spolužitie, nový člen

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Spolužitie, nový člen

Poslaťod martinocka » Uto 16.02.2016 17:33

Ahojte,
sme majiteľmi hyperaktívnej 5 ročnej sučky nemeckého boxera, ináč slečny úžasnej. Chceli by sme si ku nej adoptovať krásneho 5 ročného povahou kľudného psíka, tiež boxera, aby nebola sama a možno sa aj trochu ukľudnila. Veľkým problémom je však naša herečka, ktorá je voči nemu agresívna, nemôže okolo nej prejsť, hneď je v tranze, útočí, ak by nebola na vôdzke určite by mu ublížila. V takomto stave zaútočila aj na majiteľa. Našťastie bez pohryznutia. Máte skúsenosti s podobným problémom? Poraďte či spolužitie bude možné. Ako treba s takýmto psíkom pracovať? Ďakujem
martinocka
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Spolužitie, nový člen

Poslaťod vavrena » Uto 16.02.2016 21:48

Je tu aj téma, zoznamovanie sa a tak.. ale úprimne, podľa toho, čo popisuješ, nie, určite by si si nemala toho psíka brať. K iným psom sa ako chová vaša sučka?
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Spolužitie, nový člen

Poslaťod Margita » Uto 16.02.2016 21:53

zvlastne ze suka takto reaguje na psa,a este aj zautoci na vlastneho pana,
ale tak bohvie,ako vlastne ta "agresivita" ozaj vyzera...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Spolužitie, nový člen

Poslaťod vavrena » Uto 16.02.2016 22:02

Na majiteľa toho psa, nie? Ja som to pochopila tak.. Jeden pes keď mi chcel napádať sústavne pudle, tak neznášal aj mňa, nemohla som k nemu vojsť do miestnosti, priblížiť sa, útočil aj na mňa, spojil si ma takto príjemne :joint:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Spolužitie, nový člen

Poslaťod martinocka » Str 17.02.2016 10:32

Ďakujem za názory. Určite idem pohľadať aj zoznamovanie. Na ostatných psov reaguje podľa nálady. Niekedy si ich ani nevšimne, inokedy máme problém ju udržať. V takom tranze v akom bola sme ju ešte nevideli. :plac: Ďakujem ešte raz :ua:
martinocka
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Spolužitie, nový člen

Poslaťod renqa » Pon 12.12.2016 9:41

Doniesli sme si k 8 rocnemu psikovi westikovi steniatko sucku. Nikdy moc nemal rad steniatka a je dost bojazlivej povahy. K dospelym psikon samcom sa vsak sprava dominantne, sucky mu nevadia. Co sa tyka cudzich ludi, tak k tym je nedovercivy. Ale k ludom co pozna od malicka bol vzdy priatelsky a maznavy. Od kedy vsak mame nove steniatko zacina riesit aj veci, ktore pred tym neriesil, napriklad priatel si ide lahnut do postele a on je v posteli a zacne vrcat. Ja ho zakriknem tym, ze ci mu sibe a uz je dobre. Ale celkovo sa sprava zvlastne. Na steniatko stale hundre, hlavne ked ho otravuje, ale aj ked si chce napriklad ku nemu lahnut. Ked ma hracku tak je uplne sisi strazi si ju aj pred nami ovela viac ako pred tym. Dufam, ze ked steniatko dospeje zlepsi sa to, ale predsa len psik uz ma svoj vek tak neviem. Viete niekto poradit ako postupovat v takejto situacii?
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Spolužitie, nový člen

Poslaťod Vikiki22 » Pon 12.12.2016 17:29

V prvom rade nenechať, aby vôbec po šteňati a po vás vrčal. A nie, samo od seba sa to časom nevyrieši, ako bude šteňa dospievať, tak si bude aj ono nárokovať a budú bitky. Preto musíte jasne určiť hranice pre oboch, v tomto prípade by som staršieho uprednostňovala, aby nemal dojem, že je to šteňa votrelec a kvôli šteňaťu bude všetko inak. A keď zavrčí na vás napr. na posteli, by bez slova letel v momente z postele a dostal by zákaz, resp. by som ho naučila, že môže na postel len s povolením a dole musí na jediné slovo.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Spolužitie, nový člen

Poslaťod renqa » Pon 12.12.2016 18:40

ďakujem za odpoveď, ešte poprosím o nejakú konkrétnu radu ako ich naučiť chodiť do postele len na dovolenie? doteraz mali dovolené vždy aj na gauč aj do postele, tak neviem ako ich to teraz odnaučiť. za každým poslať dolu keď tam vyskočia?
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300


Späť na Riešenie problémového správania sa psov