Nepredvídateľné chovanie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Nepredvídateľné chovanie

Poslaťod Lucia.... » Uto 16.02.2016 10:14

Ahojte mám 9 mesačnú fenu kólie dlhosrstej bez PP, je bojazlivá, môj problém spočíva v tom, že keď je na vodítku štartuje na ľudí (nie na každého) všimla som si, že pred vybehnutím na človeka sa naňho díva ako na korisť (taký uprený pohľad s ušami dohora a pomalou chôdzou) nikdy som jej nedovolila ísť bližšie ku človeku za takýchto okolností, takže neviem či to je agresivita, útočenie zo strachu alebo ma chce ochrániť, neviem či by človeka len vyštekala alebo ho aj fyzicky napadla.

Keď je pustená na voľno s ľuďmi nemá žiadny problém, dokonca ku nim pribehne pohladkať sa. So psami nemá žiadny problém aj keď je na vodítku. Základné povely (ku mne, sadni, ľahni, fuj, miesto, ostaň) som ju naučila na slovo keď mala 4 mesiace.

Neviem prečo reaguje takýmto spôsobom na vodítku. Ja sa v takejto situácii snažím ostať kľudná a "naprogramovať" aj ju do tohto rozpoloženia.

Ďakujem za každú radu
Lucia....
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Nepredvídateľné chovanie

Poslaťod Elis » Uto 16.02.2016 15:48

není jedina, kdo na voditku takhle reaguje.
nemela by ho napnout.
a pokud zacne cilit, tuhnout na nekoho -dej ji jiny povel. nenech ji to delat.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Nepredvídateľné chovanie

Poslaťod Vikiki22 » Uto 16.02.2016 17:01

A čo tak skúsiť, aby ju cudzí ľudia kŕmili nejakou dobrotou? Nepomohlo by? Takto by mohla nadobudnúť pozitívne zážitky s ľuďmi a tešila by sa im.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Nepredvídateľné chovanie

Poslaťod Lucia.... » Uto 16.02.2016 17:54

Metódu s pamlskami od cudzich sme už skúšali, keď sa jej už niekto znepáčil a dal jej ešte pamlsok bola to akoby pochvala za to jej chovanie. Podľa mňa ide do ľudí z ktorých cíti strach alebo nevyrovnanosť. A najhoršie čo potom môžu daní ľudia spraviť je, že dvíhajú ruky, robia trhavé pohyby jednoducho z nej majú strach. To ju akoby kŕmilo a ešte viac začne vyvádzať.
Vyskúšam to čo poradil/a Elis.
Lucia....
Okoloidúci
 
Príspevky: 9


Späť na Riešenie problémového správania sa psov