Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod Lindchen » Pon 01.02.2016 14:00

Pozrela by som sa aj na to, ako je na tom zdravotne, myslím fyzicky.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod pigie » Pon 01.02.2016 14:01

Aj mna toto napadlo... Urcite komplet zdravotna prehliadka. Stenacia srst... spaja sa mi to so stitnou zlazou. Neviem, ci spravne.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod majjuna25 » Pon 01.02.2016 18:21

Tiež mi napadla štítna žľaza. Jemná, suchá, na niektorých miestach vypadávajúca srsť, neochota k pohybu, priberanie... = hypotyreoza...? určite nech zájdu na veterinu, ak ešte neboli :smile:

Škoda, že nemajú nervy a čas na to jediné, čo fenku baví - naháňať sa. Chápem, behať okolo stola nie je nijaké vzrúšo, ale ja by som skúsila nato nejak naviazať a pri behaní fenku namotivovať na nejakú hračku (a behanie okolo stola by som rýchlo odbúrala). Možno ju to chytí a začne byť aktívnejšia.
I keď ak nemajú nervy ani na to jediné, čo ju baví, sotva budú mať nervy na iné hry :ua:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod clupko » Pon 01.02.2016 20:15

wer píše:tipujem, ze nie je moc ok psychicky... aj to stekanie na vsetko tomu nasvedcuje. skoda, ze to idu riesit po 4 rokoch. tazko povedat, co robit. :nwm: ved nevedno, ako sa tomu psovi venuju, co zazil, kedy to vzniklo... ja by som ju asi vlacila vsade mozne. nech si zvyka a neriesi. zoznamovala s roznymi situaciami. z popisaneho mi pride, ze chodila tak max do rusoveckeho parku kedysi davno a potom len okolo domu... a moc veci nezazila a teraz ju este viac izoluju. neviem :nwm:

wer, ty ju poznas, chodila s nami na zaciatocnicky cvicak, ma aj SOPku. vraj uz vtedy (to este nebola kastrovana) sa ta pytali na radu ohladne toho stekania a ze si poradila odputavanie pozornosti, presmerovat ju na nieco ine - ale vraj to robili a nezabera to.
pokial viem, tak fakt chodia len do toho parku obcas a inak len okolo domu. hracky ma, ale nejak extra ju nezaujimaju, so psikmi sa tiez moc nehra. vycviku sa nijak nevenuju, obcas daju povel nauceny z cvicaku, ale tak - ked je pamlsok v ruke, mozno povel splni, inak moc nie.
na cvicak uz nechcu ist, lebo na to nemaju peniaze. tak neviem ci budu ochotni a schopni zaplatit komplet prehliadku u veta.. kolko moze stat vysetrenie stitnej zlazy?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod wer » Pon 01.02.2016 20:42

Daj meno psa, toto si vobec nevybavujem... :hi:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod clupko » Pon 01.02.2016 20:55

Offtopic: chilli :smile: mala rysavohneda jazvecicka. chodila na cvicak s mojou kamoskou a jej mamou. SOP tusim isla mama.

inak ta srst jej nevypadava. ked bola mala, nejak jej proste nezarastol hrudnik a krk, a teraz ma tu srst taku jemnucku, svetlu, odstavajucu a strasne chlpatiacu sa - robia sa jej dredy. moze to suvisiet s povodom (je asi z mnozky, 5tyzdnove steniatko za 40 eur, a "ked si ju nevezmete teraz, dam ju niekomu inemu" :ua: )
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod wer » Pon 01.02.2016 21:14

Jaaj, uz viem. Ale vsak ti boli sikovni. :nwm: A to stekanie, vsak to fakt bolo, ze sa niecoho zlakla... A fungovat teda fungovalo, ale im to moc neslo :heh: Tam fakt neviem, co este poradit... Ale nemala som z tej sucky pocit, ze by ju cvicenie nebavilo a chcela ist domov. :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod clupko » Uto 02.02.2016 0:31

ja som ju teda pri venceni nevidela, ale je tucna a tu srst ma fakt zvlastnu (je to super prijemne na hladkanie :lol: ale vyzera divne). strazila som ju niekedy v lete pol dna, boli sme vencit na dlhacoch s darciou, hisham a calwen, a teda chilli bola podla mna v pohode - psickov sa nebala, sla celkom smelo vpred, nestekala. tak neviem. pytala som sa na zle zazitky na beznych venceniach a vraj nic, ziadne napadnutie ani nic podobne. ale hovorili, ze sa proste zatne a odmieta ist von, a vonku knuci a taha sa stale naspat domov alebo do auta. pytala som sa, co vonku robia, a vraj tak normalne - vencia, hraju sa. a steka stale a na vsetko.

btw k veterinarovi asi nepojdu... lebo ze by do nej len zbytocne cpal prasky :ach:
tak neviem co vlastne chcu pocut, ked vysetrenie nebude, viac casu si na nu tiez asi nenajdu.. :nwm:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod wer » Uto 02.02.2016 8:02

No. Tam bude iny problem ako v psovi... :ua: Komu niet rady, tomu niet pomoci :ach:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod majjuna25 » Uto 02.02.2016 9:45

Ak nie sú ochotní ísť ani len k veterinárovi, tak potom fakt zbytočné strácať s nimi čas. Chudák pes :ua: Pritom je to to najmenej, čo môžu urobiť. Asi im nevadí, že pes je nešťastný a zo života má prd :hmm:
Koľko stojí vyšetrenie štítnej žľazy, netuším, nedávala som :nwm: Ale ak by sa ti podarilo ich nahovoriť aspon na dáke základné vyšetrenie (by som i srdco dala vyšetriť), tak by to bolo super...možno potom sami uznajú, že spravili dobre. Veď priberanie psa i pri nižších dávkach light granulí niečo signalizuje, to im predsa musí byť jasné :ach:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod pigie » Uto 02.02.2016 9:49

Ta cena za vysetrenie len teda tej stitnej zlazy sa pohybuje cca 25-30 eur. Aspon take som mala posledne info.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod clupko » Uto 02.02.2016 10:28

vdaka, pretlmocim im to, dufam, ze to pomoze. ked by sa nasiel a vyriesil zdravotny problem, snad by sa aj lepsie pracovalo potom na problemoch v spravani..
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod hisham » Uto 02.02.2016 10:30

To si pamatam a neposobil na mna ten psik, ze by sa mu nechcelo prechadzat :nwm:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod naja » Uto 02.02.2016 20:26

Pred par rokmi ma toto vysetrenie(odobratie krvi+poslanie do labaku) vyslo v PP nieco cez 20 eur, v BA to bude urcite viac, ale vsak to je take zakladne vysetrenie a nie je to nejak vela :nwm: .
Clupko, ak nemaju zaujem ist ani len k vetovi, tak kasli na nich, zbytocne stracas cas-ak nieco naozaj chcu riesit, nech sa k tomu aj tak postavi a nie, ze to, tamto je zbytocne, na to nie je cas... :ach:
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod clupko » Uto 02.02.2016 23:20

zacalo to vraj na jesen, takze v lete ked sme boli vonku, este nebola az taka ustekana.
takto, kamoska to riesit chce, vsak aj preto sa ma pytala, lenze horsie je to s jej rodicmi. povedala im o tej stitnej zlaze, tak maju aspon nad cim rozmyslat.
inak trapi ich hlavne to stekanie vonku, sa im nechce byt s nou dlho, ked furt steka, zerie to nervy. takze taky zacarovany kruh, treba jej nejaku aktivitu, ale vonku sa s nou neda vydrzat, a navyse ona tam ani nechce byt, tak rychlo naspat domov.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov