Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod Ninqua » Str 19.08.2015 20:21

Ahojte mám psa plemena shih tzu má 6 rokov. Posledný týždeň odmieta chodiť na prechádzky dám mu obojok vodítko idem sním von nechce sa ani pohnúť tak zoberem ho na ruky odnesiem za bránu položím a on sa vrati a pomali ide k domu par krat sa vyciká tam kde chcem ísť ja on nechce len par metrov aby sa lepšie vyvenčil no on nie som z toho fakt sklamaná keby mi niekto pomohol ako naňho som veľmi vdačná :( Ďakujem
Ninqua
Nováčik
 
Príspevky: 25

Re: Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod pigie » Str 19.08.2015 21:42

Bolo by vhodne najskor psika vziat k veterinarovi, aby vylucil, ze nie je chory a preto "strajkuje". Urobit zakladne vysetrenia a az potom vymyslat ako ho prinutit k pohybu.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod Ninqua » Str 19.08.2015 21:49

No ale on normálne na záhrade behá skáče cez prekážky ale na precházske nwm čo sa s ním deje :(
Ninqua
Nováčik
 
Príspevky: 25

Re: Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod aNeMiC » Štv 20.08.2015 1:44

A nestalo sa mu v poslednej dobe na prechádzke niečo? Konkrétne nepríjemný zážitok :smile: mohol si niečo zlé spojiť v mysli s prechádzkou :smile: teda neprihodilo sa mu niečo pred týždňom?
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod Ninqua » Štv 20.08.2015 6:16

No minule ale to bolo pred mesiacom na ňho zaútočil pes no a posledný týžden na prechádzky chodíme aj so sesternicou ktorá bere svojho psa šreniatko nemeckého ovčiaka no a môj pes sa ho bojí no ale na prechádzkach sa moc nevnímajú
Ninqua
Nováčik
 
Príspevky: 25

Re: Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod pigie » Štv 20.08.2015 6:24

A ked s nim ides sama, je tam zmena?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod Ninqua » Štv 20.08.2015 8:22

Neni ale boli sme ráno von bol bez vodítka a počúval tak som celkom rada len väčšinou večer má tie chvíľky
Ninqua
Nováčik
 
Príspevky: 25

Re: Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod aNeMiC » Štv 20.08.2015 21:39

Asi moc hľadám spojitosti, ale nebol náhodou večer, keď ho napadol ten pes? Lebo inak to nedáva zmysel, že by pes mal len v jednu časť dňa problémy so strachom z prechádzky :nwm:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod Bad » Pia 21.08.2015 6:16

taky to může mít souvislost s ubýváním světla
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod Lindchen » Pia 21.08.2015 7:53

Tiež si myslím, že to je skôr šerom, ktoré je už navečer, určitá neistota alebo ostražitosť je v tme normálna, len teda nejaká panická alebo takmer panická reakcia už je určite na riešenie. Má 6 rokov, pokiaľ doteraz nemal problém so šerom a tmou, tak tam musel byť ešte iný faktor. Ak chodíš s tým šteniatkom, nie je mu nejako nepríjemné, neotravuje ho?
Ako sa prejavuje to, že nechce chodiť na prechádzky?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod pigie » Pia 21.08.2015 8:23

Ako sa to prejavuje je hned v prvom prispevku. Uplna blbost, ale mne to robi mlady pes. Netesi sa na veceru? Ten tiez ma napady vystat a rovno domov vecer :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod Hviezdicka 55 » Pia 21.08.2015 9:37

Ahoj, náš shih tzu to robil po ostrihaní a keď sa bojí niečoho nového, alebo niečo zažije nečakané..a ešte keď bol malý, dala som mu vodítko, obojok a lahol si do pelechu, a teraz to tiez niekedy robí :D alebo si sadne a ani sa nehne z chodníka..skús zobrať nejakú maškrtu na prechádzku :)

Niekedy ma volá intenzívne von, dám mu opratky, vodítko a pri mojom obúvaní sa naneho pozriem a on má zavreté oči:D - drieme.
Oni su také svojské, ale môze ho aj nieco boliet.
Hviezdicka 55
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod aNeMiC » Pia 21.08.2015 18:26

Ale fakt, to ma nenapadlo :jop: Takže psy potom vidia rovnako v tme ako my?
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod clupko » Pon 01.02.2016 14:19

kamoska by potrebovala pomoct s jazvecickou, cca 4 roky, bez PP. uz od malicka mala problemy so srstou, na krku, hrudi a bruchu bola skoro hola. a tiez sa jej vraj nikdy velmi nechcelo chodit von. a este aj dost stekala. tych problemov je viac a vsetky sa rapidne zhorsili po sterilizacii. davam to sem, nech to je pokope, lebo mam pocit, ze keby vyriesili odmietanie vencenia, mohlo by to pomoct aj v inych oblastiach.

za prve, uplne odmieta chodit von - musia ju nasilu vytiahnut alebo vyniest, a vonku nikam nechce ist. aj sa vycika a potom sa zatne a odmieta sa pohnut, a stale sa taha naspat. ked bola mladsia, chodievali napriklad vencit do rusoveckeho parku, ale teraz ked tam pridu, chce ist hned naspat do auta, a aj na kazdej odbocke sa snazi otocit naspat.
za druhe, strasne na vsetko steka - na ludi, na psov, na tiene, na vietor, na zvuky co pocuje z vonku cez okno... nevedia ju utisit. skusali vraj ignoraciu, zachovat klud, odviest pozornost aj trestat, ale nic nepomaha. rozsteka sa napriklad na okoloiduceho psa, a steka na neho aj ked uz davno zmizol z dohladu.
za tretie, riadne pribrala. davaju nejake light granule a aj davku mensiu nez je odporucana, ale aj tak nechudne. ze vraj o hru nema velmi zaujem, jedine co ju bavi, je behat vecer dokolecka okolo stola a nahanat sa, ale na to nemaju nervy a cas.
a za stvrte sa jej zmenila srst - narastla jej odstavajuca jemnulinka srst ako maju steniatka.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Môj psík odmieta chodiť na prechádzky

Poslaťod wer » Pon 01.02.2016 14:35

tipujem, ze nie je moc ok psychicky... aj to stekanie na vsetko tomu nasvedcuje. skoda, ze to idu riesit po 4 rokoch. tazko povedat, co robit. :nwm: ved nevedno, ako sa tomu psovi venuju, co zazil, kedy to vzniklo... ja by som ju asi vlacila vsade mozne. nech si zvyka a neriesi. zoznamovala s roznymi situaciami. z popisaneho mi pride, ze chodila tak max do rusoveckeho parku kedysi davno a potom len okolo domu... a moc veci nezazila a teraz ju este viac izoluju. neviem :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov