Problém po operácii

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Problém po operácii

Poslaťod Katka 196 » Sob 21.02.2015 19:34

Dobrý deň,

ak by mi niekto vedel pomôcť čo robiť.
MOja fenka yorkshira je po operácii pretrhnutého krížového väzu kolena. Po operácii je 4 týždeň.
Problém je v tom že stále chodí(pajdá) na troch labkách. Odmieta sa na operovanú labku postaviť a chodiť.
Pri kúpaní alebo jedení ju síce má položenú na zemi avšak neopiera sa o ňu, celú váhu má na zdravej zadnej nohe a predných.
Neviem čo mám robiť, ako ju postupne "prinútiť" aby začala opäť používať všetky štyri labky.

Viete mi odporučiť nejaké triky, výchovné metódy?

ďakujem
Katka 196
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Problém po operácii

Poslaťod Tchor » Pon 23.02.2015 22:03

S kloubem rehabilitacne cvicit a pockat az nohu zacne zase pouzivat...Pravdepodobne tam doslo ke zkraceni vazu pripadne ke srustum a pohyb boli je potreba, po vysetreni zkutecneho stavu, kloub s citem postupne rozhybat (nechte si to ukazat od nekoho kdo to umi). Trochu muze pomoct i pripadna falesna brezost pri ktere se vazy uvolnuji (samozrejmne mene nez pri zkutecne priprave na porod).
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Problém po operácii

Poslaťod golfak » Pon 23.02.2015 22:07

Existuje terapia, kde pes je v akvariu, pod sebou ma bežiaci pas. Voda ho nadľahčuje a pas núti pomaly kráčať


Odoslané z iPhone pomocou Tapatalk
golfak
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Problém po operácii

Poslaťod merri » Pon 23.02.2015 22:26

Pasivne s nozkou cvicit niekolko krat kazdy den, tak aby pri tom "kladla odpor" a zapajala aspon takto svaly. Rozhybavat psa do behu, aportovania, rychle privolania, atd. - mam stena po operacii pately a nohu pri pomalej chodzi alebo stati na mieste stale skoro vobec nepouziva, ale prave pri aportoch a nahanackach ju zacala pouzivat.
Ak mate moznost, tak fyzioterapia a hydroterapia urcite pomozu.

Mne bolo povedane, ze intenzivne rehabilitacie su nutne az vtedy, ked je noha atrofovana viac ako o 20% oproti zdravej. Ak tam nie je az taky velky rozdiel, tak by to mal pes zvladnut aj beznym fungovanim rozchodit, len niektorych treba zjavne do toho tak trochu "donutit".
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob


Späť na Riešenie problémového správania sa psov