Zavýjanie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Zavýjanie

Poslaťod ivca186 » Štv 11.09.2014 6:57

Zdravím. Mám rok a pol starého sibirskeho huskyho, ktorého sme si priviezli v júni tohoto roku, aby sme ho zachránili pred utratenim. Mám ho na pozemku spolu s mojimi dalsimi 2 psami a počas mojej neprítomnosti sú zavretý vo volierach. Ked odchádzam a ked tam nie som pes strašne zabíja, čo prekáža susedom v doline. A keďže pozemok je blízko lesa mám strach, aby počas loveckej sezóny neprekážal poľovníkom, ktorí by sa ho ľahko mohli zbaviť. Jeho zavíjanie je naozaj nepríjemné aj ked viem, že je to pre toto plemeno typické. Uvažujem nad obojkom proti stekanju, len neviem či pomáha aj na zavijanie. Psa som skúšala aj premiestniť na dvor do dediny, lebo som myslela, že mu chýba ruch okoloidúcich a tak , no bolo to este horšie. On totiž reaguje len na moju a priatelovu blízkosť. Nechcem ho týrať,no nemôžem sa mu venovať 24 hodín denne a bojím sa, aby niekomu z toho nerupli nervy a neublížil mu. Za rady a skúsenosti vopred ďakujem.
ivca186
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: zavíjanie

Poslaťod Sunny » Štv 18.09.2014 15:32

Je vo voliére sám alebo s iným psom? Husky sú svorkové psy, možno by mu blízka spoločnosť druhého psa pomohla. Plus teda postupný návyk na tvoje odchody a príchody (čítaj tu: viewtopic.php?f=88&t=21739). Aké má pes zamestnanie? Huske nebude stačiť len pobyt na pozemku, sú to pracovné psy a to svoje zamestnanie väčšinou potrebujú - ak už nie aktívnu robotu v záprahu, tak aspoň vybehani pri biku alebo dlhé prechádzky.
A do tretice - mne u bezdôvodne hysterického psa veľmi pomohol Zylkene - je to ukľudňovák (nie oblbovák) na prírodnej báze. Nezaberá u všetkých, ale za pokus by to mohlo stáť.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: zavíjanie

Poslaťod Snezienka123 » Štv 18.09.2014 15:34

Offtopic: Prosím opravte tú hrubku v názve témy :aaa:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Zavýjanie

Poslaťod Sunny » Štv 18.09.2014 15:37

Offtopic: Už sa na tom pracovalo, tiež mi to trhalo oči :heh: )
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Zavýjanie

Poslaťod Snezienka123 » Štv 18.09.2014 15:38

:pusa: Offtopic: hneď to vyzerá lepšie...v texte sa veľmi k pravopisným chybám nevyjadrujem, ale takto v názve témy to bolo hrozivé :no:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

ranné zavyjanie

Poslaťod bebebogo » Pia 22.04.2016 8:56

ahojte mam 7 ročného rotvíka zistil som že hocikedy zavýja v noci a nad ránom, myslel som že je to susedov vlčiak ale pristihol som ho dnes že je to môj.Ležal pred budou vo výbehu a veselo si hlbko zyvýjal :oo: , akoby nič ....čo je dôvod vie niekto??? nestretol som sa s tym ešte ... :ahoj:
bebebogo
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: ranné zavyjanie

Poslaťod Renata » Pia 22.04.2016 10:21

to ako fakt? po siedmich rokoch? :oo: a nebude to malamut?
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: ranné zavyjanie

Poslaťod Margita » Pia 22.04.2016 11:20

Offtopic: ved 7 rokov si myslel,ze je to susedov vlciak :angel:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: ranné zavyjanie

Poslaťod Renata » Pia 22.04.2016 11:54

Offtopic: len teraz neviem, ci susedov vlciak je malamut, alebo ten rtw je malamut, lebo malamut v noci zvykne zavijat, tak mi to z toho vyslo takto logicky :ha:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Zavýjanie

Poslaťod Vikiki22 » Pia 22.04.2016 13:21

bebebogo, a zavýjal aj predtým alebo len v tomto období? Ak len teraz, je možné, že "trpí" kvôli hárajúcim sa sukám v okolí.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ


Späť na Riešenie problémového správania sa psov