Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod kellee » Sob 25.11.2017 13:16

mam s Alexkom problem- pridem po nocnej cez tyzden a idem si lahnut, psy so mnou. o 10:00 presne ako hodinky ma budia. lenze ked roim z piatka do soboty, chlap je doma a ja spim, pokial sa nezoudim sama. Psy nechavam s chlapom, vacsinou ich vezme von na dvor. NO LENZE PRIDE 10:00 a Alex je na prasky, beha k dveram, knura, strasne dychci, proste pokial nevstanem, pes je totalne nervny a chlap potom tiez
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod bibika » Sob 25.11.2017 13:23

Nenechať sa zobudiť psami. Odnauč ich to, že ťa vedia zobudiť a ty hneď vstaneš a venuješ sa im. Tiež som mala s mojim problém, plus akýkoľvek pes čo som u seba mala mal sklony toto robiť. Keď ťa najbližšie prídu zobudiť o 10:00 tak sa otoč na druhý bok a minimálne polež si dlhšie bez akéhokoľvek kontaktu s nimi - hlavne očného. (toto je kľúčové, inak si dospala :heh: ) Ešte som nemala psa, ktorý by toto nepochopil. Skľudnia si a ľahnú nazad, kým nevstanem ja zo svojho rozhodnutia.
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod kellee » Sob 25.11.2017 13:31

Alex by v pohode spal, maly sa pyta von zial,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod bibika » Sob 25.11.2017 13:54

Veď píšeš o Alexovi
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod kellee » Sob 25.11.2017 14:02

No to je take zlozite aj opisat, zobudi ma Indy, ale Alex je taky sprostucky, on sa necha tym krpcom strhnut a akonahle som hore zacnu vyvadzat, ked ich ohucim, alex by siel na miesto, ale maleho uz nedonutim, je to decko chce sa hrat
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod Elis » Sob 25.11.2017 17:18

kellee píše:je to decko chce sa hrat


tak potřebuje ven nebo si chce hrat? :no:
nebud jejich otrok.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod kellee » Sob 25.11.2017 17:59

Elis píše:
kellee píše:je to decko chce sa hrat


tak potřebuje ven nebo si chce hrat? :no:
nebud jejich otrok.

nauceny je, ze ide von, no ak nejdem a poslem ho prec, ide za alexom a zacnu sa hrat, to znamena koniec spanku. pre mna to je od pol siedmej strasne malo, ale spat sa uz neda, kazdu chvilu pridu a otravuju, cize vysledok je taky ze pospavam- zoudia ma za 5 minut, za 10 proste kazdu chvilu a tak to ide kym nevstanem a tak vstanem, totalne vycerpana
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod wer » Sob 25.11.2017 18:03

Preco ich nevyvries? :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod Renata » Sob 25.11.2017 18:07

alebo nevysmaris na dvor?
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod pigie » Sob 25.11.2017 18:13

No, moj by vam tak pekne spieval, ze by mi to vobec nepomohlo dat ho za dvere ci na dvor. Moj mal taketo stavy, ked prisiel. Furt to chodilo, furt to cosi chcelo, nevedelo to vydrzat lezat a ani byt ticho. Ale teda ja som bola nekomprsomisna. Kym lezim v posteli, aj ty budes lezat pri posteli. Bodka. Trvalo to, kym pochopil 2 bolestne tyzdne, kedy sme sa s chlapom nevyspali, kedy som mu pelech stahovala, menila strany postele, lebo som hladala, co mu vadi, kedy ma moj chlap takmer vysmaril z domu aj so psom, ale teraz kym nevstanem, tak pes lezi a ked si lahnem, tak pes automaticky zalahne. Ked som chora, prelezi so mnou cely den. V tomto je dokonca ovela disciplinovanejsi ako bol Hugo, ten za noc sa par krat presiel von a dnu. Aspon v jednej veci sa vydaril :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod Renata » Sob 25.11.2017 18:18

no hej, akurat alex neprisiel domov vcera, nie je tam novy a ani steniatko, je to dospely cokel, ktory by uz mohol mat ake take zauzivane pravidla .. aby som ja po nocnej spala tri hodiny lebo pes, tak ..
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod pigie » Sob 25.11.2017 18:24

No, ich asi doteraz nebolo treba, resp. sa zmenil rezim. Ale ja by som to riesila rovnako. Proste teraz je to takto a bodka. Nevstanem k tebe ani keby si sa pokrajal. Ked si vyvenceny, budes tu a ticho, alebo chod prec a bud ticho. Ziadne ine moznosti nie su :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod wer » Sob 25.11.2017 18:33

No ved jasne, ze budu piskat, vymyslat zo zaciatku. :nwm: Ved ale naucim ich, ze aj ked robia bordel, nebudem skackat okolo nich... Indy je stena, ked sa to nenauci teraz, tak uz to bude len horsie a tiez budu len starosti... proste dam psom pravidla a bodka.

A pravidla su treba vzdy.... aj psom to viac vyhovuje ako anarchia..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod pigie » Sob 25.11.2017 18:36

Z mojej skusenosti, stuchance a piskania pri panovi su ovela lahsie odstranitelne ako vyvretie bez hlaska :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod bibika » Sob 25.11.2017 19:01

Na klietku si neučila? Nech si majú možnosť od seba oddýchnuť a malý furt neotravuje.
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov