Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod kellee » Sob 25.11.2017 21:13

ako riesim? :nwm:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod wer » Sob 25.11.2017 21:24

Ze zmurka, chodi, dychci... Lutujes ho a podporujes ho tym v tom. Vsak nech si vzdycha. :nwm: Ty si nervozna, ze pes je nervozny a pes je nervozny, ze ty si nervozna. Zacarovany kruh.
A nemozes sa stale obetovavat, raz sa z toho zblaznis..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod kellee » Sob 25.11.2017 21:26

ved ja tam nie som pri nom, ved spim, mam len info od chlapa a to co vidim, nie ze lutujem, bojim sa, aby sa mu nieco nestalo :plac: ked ho vidim v tomto stave,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod pigie » Sob 25.11.2017 21:28

Nic sa mu nestane, cim viac krat to zazije, tym lepsie to prezije :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod kellee » Sob 25.11.2017 21:30

pigie píše:Nic sa mu nestane, cim viac krat to zazije, tym lepsie to prezije :heh:

po pol roku ziadna zmena :ua: co by som dala za to keby si zvykol, ale tu proste zmena ziadna, ved kazdu druhu sobotu sa to opakuje
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod wer » Sob 25.11.2017 21:31

Daj ho sem na tyzden :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod pigie » Sob 25.11.2017 21:34

No a doteraz sa mu nic nestalo, takze nestresuj. Ja s tymto problem nemam, pes blby, ked tak stresuje, mne vadi len ten zvuk k tomu :heh: Ja fakt, keby som vedela tomu psovi vypnut zvuk, tak s nim uz nemam problem :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod kellee » Sob 25.11.2017 21:34

wer píše:Daj ho sem na tyzden :heh:

by ta pekne povedane dr.lo. a to odkedy mam Indyho, riesim Alexa ovela ovela menej
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod kellee » Sob 25.11.2017 21:36

pigie píše:No a doteraz sa mu nic nestalo, takze nestresuj. Ja s tymto problem nemam, pes blby, ked tak stresuje, mne vadi len ten zvuk k tomu :heh: Ja fakt, keby som vedela tomu psovi vypnut zvuk, tak s nim uz nemam problem :heh:


no mne to vadi ze je v strese, proste pri akejkolvek zmene on je strasne v strese, uz teda ako je starsi menej riesi kopec veci, ale stale riesi,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod dasken » Sob 25.11.2017 21:49

kellee, viem aka dokaze byt kelpia drbla a vytrvala v dosahovani toho co chce..ja som si tiez uzila s arisom kym mal rok, mozno rok a pol a vyjasnili sme si, ze VZDYCKY bude aj tak po mojom :heh: v tomto maju baby pravdu..on ak ma len stipku nadeje, ze tymto dosiahne svoje, tak s tym sam od seba neprestane..

je vela sposobov, treba poskusat, ale pocas toho ho nesmies lutovat a byt fakt nekompromisna..zavriet do izby, do klietky, na dvor, priviazat, zhucat ho, tresnut, a obmedzit mu samostresovanie ako pochodovat, sediet a cumiet na dvere, pizukat...

potrebuje co najjasnejsie poznat hranice, to mu doda istotu a nebude v strese..kelpie maju tu napätost v krvi, v tomto su uplne ako maliny..ak on nevie co so sebou, musis mu povedat ty co so sebou, bude to takto a hotovo :lol:

daj chlapovi volnu ruku, nech s nim jedna podla svojho, mozno najde sposob lepsie ako ty :no:
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod kellee » Sob 25.11.2017 22:27

Offtopic: milujem slovo pizukat :lol:

uz som navrhla klietky pre oboch, uvidim co chlap na to, jednu mame druha sa dokupi. len ja verim tomu, ze ked on je v tomto stave, tak by bol schopny chlapa aj rafnut. s nim je v tomto stave tazko nieco robit.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod pigie » Sob 25.11.2017 22:35

Nech chlap vezme voditko a ide s nimi o 9:55 na prechadzku :heh: To isto zaberie :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod kellee » Sob 25.11.2017 22:45

pigie píše:Nech chlap vezme voditko a ide s nimi o 9:55 na prechadzku :heh: To isto zaberie :heh:


hej, on je z tych :ua: on mi povie vyries to a tym to hasne a ja vstanem a na krku mam nasrateho chlapa a rozsypaneho psa :ua: uff uz nech je januar
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod Elis » Sob 25.11.2017 23:18

kellee píše: len ja verim tomu, ze ked on je v tomto stave, tak by bol schopny chlapa aj rafnut. s nim je v tomto stave tazko nieco robit.


v tomhle stavu uz s nim vazne nic neudelas.
predchazet tomu.
a mit misto, kam jde zavrit je zaklad.

prosla jsem si tim, resila jsem i moznost, ze jde o zdravotni problém atd. atd. nic -pomohla proste jasna pravidla a prestat resit jeji ulety nejak, zkratka - nebabrat se v tom.
Dneska uz se tvari jako skoro normalni pes. uz jen obcas neco z nervu znici :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod kellee » Ned 26.11.2017 10:46

:plac: je mi z toho na nic, budem teda riesit tie klietky a uvidim. aj tak vytrhava zabranu zo steny, som myslela ze ma chlap vystahuje, tymto sa to vyriesi.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov