Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod wer » Sob 25.11.2017 19:06

tak ja som nemohla mat napr psa v spalni, takze ako prisiel, dala som mu dva dni na aklimatizaciu tym, ze som s nim spala na zemi na chodbe a potom smola - musel si zvyknut. rovnako napr auto. a to grcaval v aute dobreho pol roka, nechcel preto do neho ani nastupovat, ale ja som sa ho nepytala. :nwm: proste som potrebovala, aby siel so mnou, tak siel. travil v aute s prestavkami aj 8 hodin. zvykol si. ja som asi svina, ale ja nerobim ziadne ustupky voci psovi - ja urcujem pravidla a on sa musi prisposobit. samozrejme, zlahcujem mu to, ako sa da (napr to spanie na zemi, alebo do auto som ho chodila kazdy den krmit a pod..) ale nikdy neustupim.
a z mojho pozorovania, cim je clovek ku psovi "tvrdsi", tym viac si ho ten pes vazi... pes, co ma pevne vedenie, pevne pravidla, sa citi proste istejsi a odraza sa to na vzajomnom vztahu. ale to len take odbocenie (mnoho ludi si mysli, ze si "kupi" psa liskanim a ustupkami... je to ale presne naopak)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod kellee » Sob 25.11.2017 19:35

vyvrem- bude vrestat, vyvrem von bude vrestat. nikdy som ho toto nevedela naucit.
problem je to vikendove vyvadzanie kedy ja sa zavrem v spalni a spim cele doobedie, kym oni su s chlapom.
Zas v noci ma nebudi ani jeden a to ani rano, nech spim do kolkej chcem. ak malemu treba pride sa pytat a po vyvenceni spi dalej, problem mam s nimi len ked pridem po tej nocnej
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod pigie » Sob 25.11.2017 19:46

Som si myslela. To vrestanie fakt nejde odstranit u takychto hrabavicnych psov.Sa mozes aj na hlavu postavit. Leda tak fakt odhlucnit miestnost. S nevsimavostou u toho psa nepochodis, hlavne pri vyvreti. Sa nevyspis nikdy, vydrzis par noci, ale pes vydrzi ovela ovella viac, bo to spi aj cez den, na rozdiel od teba :heh: To ti bude vrieskat furt.
Ale ja by som proste poslala povelom na miesto, zahriakla, lahnut a lezat. Bodka. Stena tak isto, hlavne to viest k tomu, ze ked lezim, tak lezi aj on. Blbe, ked to musis ucit, ked sa potrebujes vyspat... Ta uplne chapem. Ale musis tomu venovat cas a nekompromisne to riesit hned v zarodku a kludne aj dost razantne.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod wer » Sob 25.11.2017 19:49

vsak ale budem ho vyvierat aj inokedy, nielen vtedy, ked chcem spat... a nech si vresti. to si neviem predstavit, ze so psom nemozem ani do hotela, ani nikam. :oo:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod pigie » Sob 25.11.2017 19:52

Wer, ale on bude vrestat. Ja som to skusala toto leto. 2 mesiace vrestania. Som ho pozerala kamerou. Ten pes proste zavrety nebude... Mne ho staci nechat u nasich a im tam pizuka. Mne staci ist do inej izby a pizuka. A ja ho kludne necham vyvreteho x hodin a nic... Nepomaha. Vazne, to su proste drble cokle, to nema rozum... To sa nechova ako pes...

A teda mozes kamkolvek, len bude robit, co si napisala vzdy a vsade. Vrestat :haha: Mne fakt staci dat psa do inej izby a idst do prace a som na uplnom zaciatku. Mimoidny pes... Proste on musi byt v obyvacke a na gauci, tam, kde som ho to pracne ucila. Inde NIKDE, bude proste vrestat.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod wer » Sob 25.11.2017 19:55

Sorry, ty mas trochu inu kategoriu psa... Ten tvoj je strateny pripad, odhliadnuc od toho, ze ho mas v podstate skoro az od dospelosti... Inak ja by som toho tvojho nemala problem zavriet do prepravky do auta a nech si vresti.... Napriklad.
Urcite by som nad tym nemavla rukou, ze je taky a ja teraz budem jeho otrokom... :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod Elis » Sob 25.11.2017 20:04

bibika píše:Na klietku si neučila? Nech si majú možnosť od seba oddýchnuť a malý furt neotravuje.


no me to presne napadlo, ze proc musí ti psi byt vlastne spolu porad.
me vzbudit stene - vyhodim ho samotného ven na dvur.
jestli nepotrebuje ven, tak bude spat a neexistuje, ze si pujde vzbudit druhého psa a zacne si hrat :nwm:

a naucit kazdeho psa, ze umi byt zavreny povazuju za zaklad.
je to pro dobro toho psa, pro jeho lepsi zivot

Offtopic: a asi proto mi dneska muj odlozeny labil ukousal klicku od okna v aute, kdyz tam zustala zavrena :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod pigie » Sob 25.11.2017 20:09

Ja mam, lebo v aute to je fest pocut... By som sa bala, ze zobudi susedov a to by som nedala. To radsej nech vresti mne. Ja som v lete sa hanbila, co ho bolo pocut na druhy koniec ulice, ked bolo otvorene okno a sli sme domov autom a mali sme otvorene okienko... Som sa pripravila na to, ako ho zabijem, ked dojdem. Mne to proste vadi, ze ma otravovat vreskotom susedov. Okna mame dobre, ked sa zavru, tak ho von nepocut, v aute to pocut - ved to som nepisala, ze chlap musel na pohrebe preparkovat, bo pes vrestal? :prd:
Ako ja uz fakt nikdy takto ozvuceneho psa. Nikdy, nikdy, nikdy. Vsetko sa da nejak ukopat, ten pes sa sprava docela sluzne, ale zvuk tomu vypnut neviem... A ak je alex podobny, tak si zivo viem predstavit ako to u nich vyzera...

Ja som happy, ze ten pes sa naucil byt potichu aspon doma v tej obyvacke. Ja som fakt ani tomu neverila, ze sa to podari... A aj tak tomu neverim, lebo len co zacuje jacat nejakeho psa vonku, tak kludne sa ponukne a bude vrestat spolu s nim, ked nik nie je doma. Ved ked tu vedla sused dotiahol stena, tak mi zacal opat zjapat v obyvacke... Som bola uz zufala. Inak vsetko male drble, im ten frbul tiez jaci doma sam a to byva doma sam kazdy bozi pracovny den, ale nema vydrz aspon ako na zaciatku... Maly pes uz nikdy, fakt nikdy. Nic pre mna. Vsetko do jedneho vreca sypem, lebo tych par vynimiek sa neoplati triedit :prd:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod pigie » Sob 25.11.2017 20:12

A jasne, urcite nemavat rukou, len hovorim, ze to oddelenie niekedy fakt nemusi byt riesenim. Ja bych to naozaj radsej kazdeho na miesto poslala a hadzala po nich botou :haha: Nie, ja som nic hadzat nemusela, ja som ho mala velmi blizko :heh: Ale naucil sa, dlho to trvalo, ale fakt je teraz aspon v tomto OK, kym nechyti nejaky debilny sen a nebude vrieskat uprostred noci na svoje halusky. Ale opat, je pod rukou, takze ak nepomoze slovo, pomoze ruka, ked je blby.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod wer » Sob 25.11.2017 20:19

ja som to myslela na kellee... ze sa uspokoji s tym, ze je taky. urcite by som to riesila a cim skor. aby taky nebol. :no: vresti kazdy druhy pes a dokazu s tym prestat, takze to, ze tvoj vresti a neda sa utisit, este neznamena, ze to bude robit kazdy a ze sa s tym treba len zmierit... a vyskusala by som bez vycitiek vsetky sposoby, kludne aj protistekaci.
a tiez by som ich oddelovala.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod pigie » Sob 25.11.2017 20:31

Za oddelovanie som urcite aj ja a netrpiet hry, ked ja lezim v posteli. Ja aj planujem, ked pribudne stena, tak v mojej nepritomnosti rovnako ako boli s Hugom, budu oddeleni a urcite budu aj oddelene venceni. A jasne, nezmierit sa, skusat (sak ja furt nieco skusam, akurat mi je to na 2 veci :haha: to je jak na horskej drahe)... Ja hovorim, ze kym mam na psa dosah, lebo som doma, tak sa to da, ale odnaucit takehoto psa vrestat za dverami fakt odnauci len protistekaci, to sa proste same neukludni resp. neunavi. Takehoto psa, naviazaneho, sisi... To proste si v hlave nezrovna, ze ten pan nepride, ked bude vrestat a staci byt ticho a cakat na pana a ze sa nic nedeje. To bude vrestat proste furt, to ani spat nepojde a potom, ked budete spolu, tak ten pes to dozenie ten spanok, jemu staci ovela menej a ked ty potrebujes spat, tak znovu moze robit svoje.

Proste kellee, ber to tak, ze riesit sa to urcite da, ale nesmies byt makka. Toto mlskami proste neopinkas. Lahnut a lezat, alebo si padaj von a opovaz sa vrieskat. (Ale u nas zabralo len to prve, druhe nie :heh: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod bibika » Sob 25.11.2017 20:35

Oddeľovanie je pre mňa základ plus privykanie na to, že majú byť sami a oddychovať, nie že sa majú baviť. Vyvenčiť, pocvičiť, zavrieť jedného/oboch a išla by som spať.
Ja som sa nejak stratila mierne. Najprv je Alex ten, čo robí zle, potom zasa malý...
wer: perfektne! Presne to s tým podplácaním rovnako vnímam aj ja.
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod pigie » Sob 25.11.2017 20:41

Podla mna je uplne jedno, kto s tym zacne. Treba ich spacifikovat oboch. Aj mlady uz by mal dodrziavat tento typ pravidiel. Uz to nie je uplne mimi.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod kellee » Sob 25.11.2017 21:04

bibika píše:Oddeľovanie je pre mňa základ plus privykanie na to, že majú byť sami a oddychovať, nie že sa majú baviť. Vyvenčiť, pocvičiť, zavrieť jedného/oboch a išla by som spať.
Ja som sa nejak stratila mierne. Najprv je Alex ten, čo robí zle, potom zasa malý...
wer: perfektne! Presne to s tým podplácaním rovnako vnímam aj ja.


Indy nema problem so samotou, nikdy nevrestal neriesil, nema problem. Alex je cvok od mala, vsetko riesi vsetko je problem. Moj prolem je ten, ze chlap je na prasky ze nevie Alexa spacifikovat, ked ja spim a mam zavrete dvere. ja ked vstanem, vidim psa totalne na prasky, kruhy pod ocami, usi na siroko, strasne dychci. a podla chlapa ten pes proste chodi hore dole po baraku, alebo stoji pri dverach a knura, ak ho vykaze niekam,tak proste lezi a knura, chvilu lezi a potom znovu. mne nevadi ze ma nenechaju po nocnej spat dlhsie, to neriesim. Idem s nimi von a proste si idem lahnut zas, uz tam aj tak nebudem dlho robit.
Ono nie kazdy pes je dokonaly, Alex je proste taky aky je a ja neviem preco taky je. Skus mu dat protistekaci uvidis psa totalne roziteho- nie dakujem. do hotela ja tazko niekedy pojdem a ked som aj bola v lete, sla som sa tam len vyspat a pes so mnou. zvladli sme to. a zas vzhladom na pocet zverov doma my ani nikam ist nemozme :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Separačná úzkosť - pes nevie byť sám doma

Poslaťod wer » Sob 25.11.2017 21:12

No, myslim, ze to prave bude tvojim pristupom. :angel: moc riesis a dostavas psa do neistoty. Prehodnot svoj pristup, lebo budes mat podobne problemy aj s dalsim psom.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov