Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod wer » Str 23.11.2016 21:30

No to je dobra blbost. Si predstavte takeho pazraveho psa - kolko by musel zozrat a ako casto, aby bol "nabazeny"? :pac:
Presne naopak - neliezt za kazdym psom, nedovolit jej kontakt, vyzadovat ovladatelnost a presmerovat ju na seba. Viac zazitkov so psovodom, menej so psami.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod pigie » Str 23.11.2016 21:47

Aj mne ovela viac pomaha Fryovi nedovolit ten kontakt, lebo ked som dovolovala, tak on vyslovene len cakal, kedy moze za tym psom ist, bol uplne vymlety, upiskany a nedalo sa s nim nic. Teraz to robi len pri psoch, s ktorymi sa niekedy hral, pri ostatnych cumi na mna, ze kedy dostane odmenu (ak sa nam ovsem neprihovoria, lebo zacne platit pravidlo jedna... isto sa s nim mozem pohrat :haha: )...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod pigie » Uto 13.12.2016 10:08

Je tu tak mrtvo, tak nech je zabava opat :heh:
Ja by som chcela niecoho dosiahnut a nedari sa. Pes, ked vidi ineho psa, tak by chcel ist za nm, vie ze je pod povelom, ale proste vypada ako imbecil, striehne, kedy vystrelit po psovi. Ja samozrejme nedovolim, ked prejdeme za psa, pes obratka a cumi na mna a chce lopticku za to, ako dobre to zvladol, lebo to ustal a o psa uz nejavi zaujem. Ale mne proste vadi, jak sa sponuje a kvika a tak a hlavne mu moc nedoverujem, ze akykolvek moj pohyb si nevysvetli ako volno. Samozrejme, to nerobi za kazdym psom, len za tymi pre neho zaujimavymi :haha: No a samozrejme v tej faze pred je vypnuty, lopticka ho nezaujima, pamlsky tiez nie, ked to urobim tak 2-3x, tak sa dokaze skludnit, lebo uz vie, ze za tym psom URCITE nepojde, tak aj vnima a tak. Tiez vnima dobre na povel k nohe, alebo na cvicenie, ale ja sa nechcem pred kazdym ukazovat, ze mam cirkusaka, ja chcem len takeho lazo plazo psicka, co v pohode prejde okolo. Chapeme sa :heh: Problemom je proste to priblizovanie, kedy proste vypada ako pako :haha: Ano, viem, co som si ho naucila, to mam (ako 1000x lepsie ako stiahnuty chvost a pes utekajuci poloblukom od psa), ale chcem ine teraz :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod wer » Uto 13.12.2016 10:24

nestaci ti vediet, ze MOZNO z toho vyrastie..? :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod pigie » Uto 13.12.2016 10:25

NIE. Pri predstave, ze on z niecoho vyrastie sa bavime o casovom horizonte nie 3-5 rokov ale tak 10. Nepripustne :heh:
Ono aj tak jemu sa v nicom verit neda, mne naozaj vadi len ten jeho prejav. Vybehnut si dovolil takto za psom urcite je to vyse roka. Spravil to 2x ak si dobre pamatam a 2x som ho pomerne rychlo odchytila, odvtedy sa drzi. Problemom je, ked k nam ten pes doleze, to ma problem usediet. Ale toto chodenie okolo, u ludi to dobre zvladol, fakt. Klobuk dole, na to ako ovrieskaval takmer kazdeho, tak teraz cuci na mna uz predtym ako vidi ludi a zaraduje sa a pyta mlsotu, ale u psov si to zafixoval zle, pretoze proste aj druha strana sa vacsinou hrabe za nim, ale ta je na flexi vacsinou :heh: (Som zabudla napisat, ze u psov som odmenovala hlavne tak ako u ludi nevrieskanie, nie prejav, cize mi bolo jedno, ci sedi ustrachano, alebo radostne, hlavne bolo, ze zostal ticho a nevybehol :heh: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod hisham » Uto 13.12.2016 10:56

pigieeee, ja by som sa tesila, keby mi to pes ustal pri nohe - bez voditka by som neverila, ze sa nerozbehne, ak by bol iny pes blizko. Flegmatika z Frya asi nikdy mat nebudes, ale ved hlavne, ze pocuva, nie? :smile:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod pigie » Uto 13.12.2016 10:58

No pockaj, to som ani ja neverila, ale v poslednom case sa mu dari :heh: Ved len teraz posledne mesiace sa dovolim s nim hybat, inak musel sediet, som sa neodvazila s nim chodit okolo psov v pohybe :haha: Inak, ako sa to meni, predtym musel sediet, aby neusiel a teraz musi sediet, aby nevybehol :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod wer » Uto 13.12.2016 11:02

tak si to osetri voditkom - ze aj bez povelu plati, ze tam nema ist... lebo inak asi aj tak nerozumiem, co vlastne chces... :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod pigie » Uto 13.12.2016 11:16

Nerozumies :heh: Lebo si to nevies predstavit, lebo teba by to asi nestvalo :heh: Mne nevadi, ze davam povel, mne vadi jeho prejav. Si predstav psa, co nie je na voditku, ale tvari sa, akoby bol, cize mota sa okolo noh, skuci, chcel by vybehnut, ako ja si ho upovelujem , ja nemam problem (aj ked mu neverim, ale ako hovorim, nestalo sa dlho, zeby si zelanie splnil, on ked sa moc vzdiali na moj vkus, tak huknem a vrati sa). ALE. Mne vadi, ze je proste mimo. Kebyze ho dam na voditko, mam to to iste :heh: Ja by som prijala, aby riesil psov rovnako ako ludi. Proste vidi cloveka a upriami pozornost na mna - ocakava lotpicku ci pamlsok. U psov nie, to urobi az ked nas pes obide, tiez mu je zrazu pes sumak a cumi na mna, lopticku, lopticku. Ale u ludi to robi len co ich vidi, u psov naopak, kvici za nimi, az kym ich neobideme. A nechcem, aby kvical, pobehoval a napruzeny cakal, ci nahodou nebude mat dovolene za nimi ist. Uplne jedno ci voditko, ci nevoditko.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod wer » Uto 13.12.2016 11:21

zvacsi vzdialenost zo zaciatku :nwm:

ale fakt mat tvoje problemy... :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod pigie » Uto 13.12.2016 11:31

Sak pisem, ze je tu nuda a nech je sranda :heh:
Vzdialenost nezvacsim. Ulice su u nas uzke :heh: Okrem toho, ked je pes daleko, on ho nejak neriesi a hlavne neriesi akzdeho psa. To az ked je tak na hmm 5m? Proste ked uz vidi, ze sa budeme fakt minat :heh: Ono to vypada fakt zle. To by ma musel niekto natocit, co robi ten pes. Akoby mal pred sebou elektricky ohradnik a vzdy ho kopol, ked odide na viac ako meter :haha: Proste to vypada divne, je vidno, ze ten pes je pod povelom, ktory nechce :heh: Je to fakt strasne sledovat, tyranie, on sa obcas doslova hadze o zem, proste skotaci, kvici, prebehuje, proste skacka jak pavian, ale zaroven je tam ta neviditelna ciara :devil: No a ked po nom huknem, lebo ju prekroci tu pomyslenu neviditelnu ciaru, este len vtedy zacina zabava, lebo to sa scukne do gulicky a to uz ho tyram opravnene :haha:
My tu takeho idiota fkat na okoli nemame, on je strasne rychly a aktivny oproti ostatnym tunajsim psom. Ved to som pisala, ze sa ma tu jeden robos pytal, ci ho mam na drogach :haha: A sused minule mi povedal, ze to ho zle ucim, ze ma nepocuva. Som sa odula, ze preco? Lebo ze hovorim POMALY a on pomaly rozhodne nejde (to som musela ubrat, pomaly je proste drz sa v mojom okoli, t.j. pes prebehuje zo strany na stranu za mnou okolo noh ale nevybehne vpred, ale pomaly rozhodne nejde :haha: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod wer » Uto 13.12.2016 11:40

no ale nemozes pracovat so psom, ktory je vo vzruchu. extremnom vzruchu. :nwm: isteze ti nevnima loptu. musis toho vzruchu ubrat, aby dokazal vnimat - a najlepsi sposob je zvacsenim vzdialenosti. nehovorim, ze mas ist na 100 metrov, ale na hranicu proste. kedy este je schopny vnimat teba (ci loptu) a kedy ho uz pes zaujima. 7 metrov? 5,5? ty vies... a postupnym treningom sa priblizovat
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod pigie » Uto 13.12.2016 11:53

To nie je pravda. Napr. to k nohe. Ja ked mu dam k nohe (a to proste urobim, ked vidim, ze je to pre neho fakt problem okolo nejakeho minicoklika prejst, ktory robi to iste len na flexi a ja nemozem zvacsit vzdialenost medzi nimi), ten pes sa priradi, aj ked pes je na meter. Je mimo, ale priradi sa (ale nevynutim pozornost, to je proste cista mechanika a reflex), cuka mu celym telom, ale to spracovat vie (sak si videla, jak sa snazil na krtincoch to k nohe urobit, napriek tomu, ze waaaaaaaa, nechcem, bojim). Ale ja nechcem cely zivot cakat, az nas psi obehnu :heh: Ja by som rada prejst a najradsej, co najpokojnejsie. Takze vnimat vnima, to co ma do hlavy vbite. A to je jedine k nohe a lahni. Ked mu dam to "pomaly", tak proste ten pes je jak z divych vajec :au: . A ano, pisem, ze ja sa s nim v pohode otocim a on to prezije pomerne v pohode, ak je ta vzdialenost vacsia, ale ja sa pod tych 5m (alebo 10, neviem kolko to je realne) neviem proste dostat (proste on/off, je to ako so vsetkym, proste bud alebo u neho :bum: ked to urobim tak zo 3x, ze toho psa naschval natesno miniem, tak uz pochopi, ze toto je cvik a tvari sa strasne poslusne, ale stretneme ho za pol hodinu a rybicka Dory sa prejavi ) :heh: Nie je to, ze chcem byt s tebou, je to proste musim byt s tebou a dava to okato najavo. Prejdeme a uz je to zase milujem ta, chcem byt s tebou a si jedina vo vesmire a co tam po nejakom coklovi, davaj lopticku, zato, ze som to zvladol a nikam neodbehol a ani neurobil randal :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod wer » Uto 13.12.2016 11:55

asi fakt nerozumiem. :heh: prsote je to silny vzruch pre neho. :nwm: ked pominie, je schopny prepnut na teba naspat.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod pigie » Uto 13.12.2016 11:58

Je sa schopny prepnut aj vo vzruchu, ale nie na mna, ale len na povel :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov