Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod wer » Uto 02.02.2016 17:53

ja si nemyslim, ze je v tejto faze vhodne mat oboch psov doma... dobre skutky odtial potial. psa prec a dalsieho nebrat a najma nie takeho, ktory sa aaabsolutne nehodi k uz domacej suke. so sukou dalej pracovat, aby sa dala ovladat aj pri ostatnych psoch.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod meilasse » Uto 02.02.2016 23:58

Dievcata, velmi pekne dakujem za vas cas a odpovede.

Samozrejme, na prechadzkach si vzdy vsimam kto zacal zaparat a kto ako prvy na koho pozrel skaredo a podla toho vzdy napominam a napravam vinnika. Musim povedat, ze dnes uz po tych troch tazkych dnoch s nimi je to o cosi "znesitelnejsie" aj ked nie ruzove.
Ale aspon malicka zmena po tych spolocnych vencoch nastala urcite, pokial mam oboch na postrojoch a dlhej snure, vybiehaju na seba o cosi menej, fena menej provokuje a aj ked, on sa uz preistotu namna vzdy pozrie stylom akoze "aha ona zacala, povedz nieco". Mat vsak navolno oboch je samozrejme v tejto situacii nemozne a ani by som si netrufla.
A mlada je zatial totalne nevycerpatelny hajzlik, musim prist na to ako ju naucit odpocivat, pretoze akosi to zatial bez donucovacich prostriedkov sama praktizovat nechce.

wer, viem a uvedomujem si. nebol to moj napad, len niekedy to proste vypali inak. tiez som si nepredstavovala ze skoncim s dvoma nevychovanymi psami v garzonke, holt stalo sa. Fena bola moja osudova, rozhodla som sa jej prisposobit svoj zivot a pes prisiel neplanovane po smrti mojej mamy.
Majetok chcu dedit vsetci, ale psa nie, ten rozhodne moze skoncit v utulku, co na tom, ze mama by to tak nechcela...
Samozrejme mu aktualne hladam novy domov, uz sa cosi rysuje, len tiez to cosi trva. A preto som ziadala radu- skor nez za ten (dufam) kratky cas straveny spolu nieco nepokazim.
meilasse
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod wer » Str 03.02.2016 0:05

Aha. Tak to chapem, to je taka nestastna situacia. :ua: Nezavidim situaciu, ale ides na to najlepsou moznou cestou. :yes: Hadam sa mu najde co najskor super domov a vsetci budu spokojni, drzim palce
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod Bad » Str 03.02.2016 7:47

meilasse píše:napominam a napravam vinnika

Meilasse, je to ve všech tvých příspěvcích a tady jsem to vypíchla - napomínat a napravovat - to je už pozdě. Ty je musíš vést tak, abys takové situace eliminovala, musíš preventovat, předvídat. Dát jim pravidla a řídit a to s prominutím každý prd, se nebojím napsat zavést buzerační režim. A fenu intenzivně cvičit, cvičit a cvičit (a zaměstnat jako navážno, krom poslušnosti bych s ní začala stopy)..... a dokud nepochopí, že psa nemá otravovat když má volno, tak to volno mít nebude (takový povel místo umí být i dlouhodobý :no: ). Hry feny přesměrovat na sebe, naučit ji "vypadni" = zabráníš jejímu ataku psa, atd.atd......
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod Mima17 » Pon 14.03.2016 18:36

Dobrý deň, idem si po radu, mám 10 mesačného nemeckého ovčiaka. Ovláda základné povely, ale ako náhle v blízkosti zbadá psa, tak sa stáva neovládateľný. Na nič nereaguje, len ako sa dostať za druhým psom. Chápem, že je to ešte šteňa a chce sa hrať, ale vôbec nereaguje na privolanie, nemôžem ho chytiť, snažím sa odpútať jeho pozornosť od psa, ísť inou stranou, proste nič, aj keď už pomaly strácame z dohľadu psa aj tak sa za ním rozbehne. Neviem či z toho ešte vyrastie, alebo to už tak bude. Ide o to, že ľudia na mňa pozerajú, že nezvládam psa a ani sa im nečudujem, keď ostatných sledujem, že taký problém nemajú.
Mima17
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod Elis » Pon 14.03.2016 23:19

Mima17 píše:Neviem či z toho ešte vyrastie, alebo to už tak bude.


nevyroste. a bude spis hur...
je treba na to zapracovat :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod Tchor » Uto 15.03.2016 8:00

Jsou dve cesty jak z toho ven
Dodelat ovladatelnost tak aby byl ovladatelny i v tomto pripade nebo mu zajistit dostatek kontaktu s jinymi psy aby mu to "zevsednelo" a zaroven byt jako psovod pro psa zajimavejsi nez ti okolni psy (toho se ale nedociluje tim ze se psovi cpe hracka nebo pamlsky, ale tim ze s psovodem je vzdy vetsi zabava nez jinde) - idealni je kombinace obojiho
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod usagi » Sob 19.03.2016 11:27

u nas bol tento problém obrovský,uprimne nevedela som ako z toho von kedže všade človek počúva o socializácii,tak som jeje nechcela v kontaktoch branit. samozrejme bolo to horsie a horsie, nezaujem o cloveka sa prehlboval este viac. tak som s tým sekla a uplne ju izolovala na par tyzdnov od psov. po dvoch mesiacoch pes konecne dokazal vnimat moju existenciu aj v pritomnosti iných psov, teraz uz dokonca vyhladava aj v spolocnosti psov skor mna. co teda vyzeralo byt plne nerealne na zaciatku.
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod DiamonD » Str 23.11.2016 12:56

Moja krpatá (rok ) začala v poslednej dobe reagovať na všetkých psov dosť pojašene. Chce sa hrať úplne s každým aj s takými ktorých nepozná. Ked ju mám na vodítku a vidí iného psa ide k nemu tým spomaleným krokom ako pri love, prikrčená pripravená vyštartovať. Samozrejme ked sme už bližšie akoby vyštartovala a hneď sa chce šantiť. Akoby tam chýbalo to slušné zoznámenie a očuchanie (tým myslím cudzích psov nie kámošov)
Neviem ako to odbúrať a naučiť ju aby ku psovi išla normálne bez toho zakrádania. (Niektoré psy to berú hneď ako provokáciu a potom agresívne štartujú čomu aj rozumiem)
Pritom kontaktu so psami má dosť aj možnosti hier....
:nwm: :nwm: :nwm: :nwm: :nwm:
Naposledy upravil DiamonD dňa Str 23.11.2016 20:40, celkovo upravené 1
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod Vikiki22 » Str 23.11.2016 13:10

Heh, toto mi robí Eliška už roky. Ak vidí psa v diaľke, prikráda sa, ak príde pes blízko, tak poskočí a ide sa zoznámiť. Ja v tom nejaký veľký problém nevidím - teda z vlastnej skúsenosti. Akurát by si ju mohla odučiť skákať po iných psoch.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod zuzkabluzka » Str 23.11.2016 20:06

Ja problém vidím v tom, že niekedy sa prikrádajúci pes nechce hrať, ale ide vyštartovať po druhom psovi, takže plne chápem možné obavy druhého psa, prípadne aj jeho majiteľa.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod DiamonD » Str 23.11.2016 20:39

zuzkabluzka píše:Ja problém vidím v tom, že niekedy sa prikrádajúci pes nechce hrať, ale ide vyštartovať po druhom psovi, takže plne chápem možné obavy druhého psa, prípadne aj jeho majiteľa.


No presne tak... Pár psov už po nej vybehlo kôly tomu, a majitelia to tiež nie vždy pochopia. Najradšej by som bola aby pochopila že nie s každým psom sa môže hrať - alebo lepšie povedané, že sa nejde hrať vždy keď niekde vidí psa...
Pritom ked bola mladšia to dáko nerobila neviem prečo s tým takto začala :nwm:
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod elfinka » Str 23.11.2016 20:49

Poslusnost :angel:
Realne neverim ze sa to da nejak normalne opravit, proste s kamosmi na seba pocihaju, a u neznameho mu to nedovolim. Mozno raz v 8+ rokoch dostane rozum resp. mu uz nebudu psy za to stat.
Este teda na fb v psich psychoskupinach na tento problem radili naopak liezt za psami tolko, az sa pes tej hry "nabazi" a bude pomaly otraveny ze och, zasa pes... ale tomu tiez neverim, na niektoreho to moze fungovat a iny pes sa nenabazi nikdy.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod Vikiki22 » Str 23.11.2016 20:53

elfinka píše: liezt za psami tolko, az sa pes tej hry "nabazi" a bude pomaly otraveny ze och, zasa pes... ale tomu tiez neverim, na niektoreho to moze fungovat a iny pes sa nenabazi nikdy.

Napr. ako Eliška, ktorá je už inými psami skôr otrávená a Freya, ktorá sa nevie nabažiť denného kontaktu s inými psami. No neviem, na toto by som sa moc nespoliehala. :heh:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Neovládateľný pri stretnutí s iným psom

Poslaťod DiamonD » Str 23.11.2016 21:02

Presne nedávno som to na FB čítala že je pes "nenabaženy" no ona by sa nenabažila asi nikdy...je to v povahe boxerka mi toto nikdy nerobila a bola menej s cudzimi psami ako táto

Odoslané z SM-G903F pomocou Tapatalku
Naposledy upravil DiamonD dňa Str 23.11.2016 21:42, celkovo upravené 1
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov