Agresivita

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Agresivita

Poslaťod renqa » Pon 02.06.2014 7:49

My sme mali v dome vlčiačku, tiež bola taká, že chcela skákať do nôh, hrýzť nám ruky a podobne. Ale keď sme sa jej za každým pri tomto správaní otočili chrbtom, tak rýchlo pochopila, že nám sa to až tak nepáči ako jej. A na voliéru bola tak naučená, že stačilo povedať: "Na miesto!" a už aj utekala. A mohol byť za plotom aj pes, aj poštárka, vždy poslúchla. A to som ju naučila na suchý rožok. :lol: Nebolo treba ani kliker, stačila pozitívna motivácia, sebavedomý tón hlasu a v tej svojej hlávke si to spojila neskutočne rýchlo. Ale súhlasím so všetkým, čo napísali predo mnou. :yes:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Agresivita

Poslaťod Evelyn13 » Pon 02.06.2014 9:14

Som z okolia Nových Zámkov. Ja viem, že som to pokašlala, a viem, že to musím napraviť. Som Vám veľmi vďačná za vaše rady, urobím všetko preto, aby som to zvládla. Nie vždy som mala na ňu dostatok času a preto sa to takto vyvinulo. Dá sa to správanie psíka ešte napraviť? Napr. môj priateľ bol u nás v garáži, motala sa pri nás, všetko bolo ok. Keď vychádzal von z dvora, už naňho zúrila a štekala a pritom dole sa pri ňom motala. :plac:
Evelyn13
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Agresivita

Poslaťod Bad » Pon 02.06.2014 9:42

Evelyn13 píše:Dá sa to správanie psíka ešte napraviť?



Evelyn13 píše:Napr. môj priateľ bol u nás v garáži, motala sa pri nás, všetko bolo ok. Keď vychádzal von z dvora, už naňho zúrila a štekala a pritom dole sa pri ňom motala

V takovém případě ji musíš v klidu odvést - pokud možno dřív než začne zuřit a to tak, že ji tělem vytlačíš od přítele - netaháš ji na vodítku, ale chytíš ji nakrátko tak, že ty jdeš mezí ní a přítelem a v klidu ji odvedeš do takové vzdálenosti, kde už nereaguje negativně a je schopna komunikace. Snaž se takovým situacím předcházet, aby toto chování vůbec nenastalo!

Evelyn, pokud to chceš ozaj a rychle řešit a něco velmi užitečného se naučit, můžu ti doporučit tento seminář F. Šusty 21.6 v Brně :
http://psipark.cz/kalendar/2014-06-21/p ... kem-sustou
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Agresivita

Poslaťod Barbor » Pon 02.06.2014 10:34

Offtopic: bad a ked bude zurit aj na majitelku? Ako tomu ma zabranit?
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Agresivita

Poslaťod Bad » Pon 02.06.2014 11:54

Barbor píše:Offtopic: bad a ked bude zurit aj na majitelku? Ako tomu ma zabranit?

Za prvé nechat psu permanentně couračku (krátké vodítko bez oka) pro možnou manipulaci a z takové situace odvést (nemyslím, že fena Evelyn na ni útočí). A za druhé (vlastně za absolutně první a nejdůležitější) takovým situacím předcházet. A za další první a nejdůležitější okamžitě se psem začít pracovat.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Agresívny čuvač na ľudí

Poslaťod Ivanka.P » Uto 03.06.2014 9:21

Evelyn13 píše: Chodili sme párkrát von, ale nechcela, musela som ju ťahať aby išla. Skoro si zodrala labky, ako som ju ťahala. Tak sme prestali chodiť von. Teraz som s ňou bola, už sa nebála, ledva som ju uvláčila. Keď išlo kolo nás dievča, už na ňu chcela skočiť. Som z toho strašne nešťastná, poraďte prosím, čo mám robiť. Ďakujem pekne.


Daj si psa na Halti viewtopic.php?f=89&t=973 a vláč ju vela po vonku. Ten pes je len neistý, lebo okrem dvora nič nepozná a preto reaguje takto agresívne. Jednoducho si musí zvyknúť na ruch ulice, ludí, iných psov... a to všetko postupne. Zatial bez kontaktu, len aby okolo ludí v klude prešla. Haltina ti pomôže velkého psa fyzicky zvládnuť.

Obrázok
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Agresivita

Poslaťod Feci » Pon 09.06.2014 18:36

Dobrý deň.
Mám taký problém s ročným bíglom. Začal byť agresivný na ľudí, nie na všetkých ale len na niektorých keď sním som na prechádzke. To isté aj u psov, ale tam je agresivný na všetky, no okrem tých ktorých pozná.Breše jak blázon a keď prejdeme ďalej tak kňučí. Od mala vyrastá medzi ľuďmi a deťmi , s ktorými nemá problém. Mám ho na dvore a keď ide niekto okolo bránky tak vrieska jak zblázneny. Snážím sa ho niečo naučiť, ale bez odmeny nechce spraviť nič, ale na piškótku spraví všetko, myslým žeby aj zaspieval :lol: .Dosť ma to štve lebo neviem odhadnúť čoho by bol schopný ak by mi ušiel. Ďakujem za rady.
Feci
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28

Re: Agresivita

Poslaťod maira6 » Uto 10.06.2014 9:43

Feci, a ako to začalo? Nič si predtým nespozoroval? Nijaká iná zmena v správaní, prípadne u vás doma?

Koľko veľa tých piškót mu dávaš? Denne? Ja by som cukor u psa úplne vylúčila, cukor zvyšuje aktivitu a podráždenosť v dlhodobom meradle. Platí to teda u ľudí, predpokladám, že aj u psov.

Ináč, musí to byť dosť frustrujúce, ak sa pes zmení takto zo dňa na deň...
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Agresivita

Poslaťod Renata » Uto 10.06.2014 10:08

pes sa nezmenil zo dna na den, pes len proste dospieva, je v puberte a robi si co sa mu zachce, uz to nie je male poslusne za nohami cupitajuce steniatko. toto nie je o psovi, je to o majitelovi (o tebe Feci) a tvojom pristupe k nemu, pes je nevychovany, nevybehany a nesocializovany. ako to vsetko dobehnut najdes v tejto a ostatnych temach vychovy a vycviku.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Agresivita

Poslaťod Bad » Uto 10.06.2014 12:01

Feci píše:Snážím sa ho niečo naučiť, ale bez odmeny nechce spraviť nič

ty vidíš nějaký problém v odměňování? :nwm:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Agresivita

Poslaťod kellee » Uto 10.06.2014 13:07

co sa ho pokusas naucit a akym systemom? lebo ta veta znie dost divne :nwm:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Agresivita

Poslaťod Feci » Uto 10.06.2014 14:44

Netvrdim že sa zmenil zo dňa na deň. Len ma to niekedy dosť zarazí, že sa kumne alebo knemu niekto ozve keď sme von a ten sa hneď naježí. Cvíčím ho základne veci ako sadni, ľahni, zostaň, štekaj, to všetko vie spraviť(pravdaže za odmenu) snažím sa aj aport, ale to je des, skúšam viacero spôsobov, no zatiaľ to nemá veľký úspech. Piškóty mu dávam len keď cvičíme, ale ak to ma zlý vplyv , tak to radšej zmením na niečo iné. Včera som ho skúšal zaujať piškotámi keď sme prechádzali okolo iných psov za bránkou, a docela to fungovalo, to ma dosť potešilo
Feci
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28

Re: Agresivita

Poslaťod kellee » Uto 10.06.2014 17:15

z co pises mi pride, ze tie povely nemas riadne docvicene, preto robi len za odmenu, aj ked ja odmenujem aj ked viem, ze ich vie poriadne ked nie mlskou tak hrackou, co skusit kliker? mne nepride vyslovene agresivny co pises, skor nevychovany, popripade nevyrovnany, je mozne ze sa s tebou citi neisto. poznam, doteraz som mala rovnaky problem u psov. staci mensia zmena spravania u teba a vsetko moze byt inak



Feci píše:Netvrdim že sa zmenil zo dňa na deň. Len ma to niekedy dosť zarazí, že sa kumne alebo knemu niekto ozve keď sme von a ten sa hneď naježí. Cvíčím ho základne veci ako sadni, ľahni, zostaň, štekaj, to všetko vie spraviť(pravdaže za odmenu) snažím sa aj aport, ale to je des, skúšam viacero spôsobov, no zatiaľ to nemá veľký úspech. Piškóty mu dávam len keď cvičíme, ale ak to ma zlý vplyv , tak to radšej zmením na niečo iné. Včera som ho skúšal zaujať piškotámi keď sme prechádzali okolo iných psov za bránkou, a docela to fungovalo, to ma dosť potešilo
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Agresivita

Poslaťod Feci » Uto 10.06.2014 17:21

No ten kliker som si uz objednal, je to moj prvy pes, tak snad sa mi podari dat to do poriadku. Rad by som mal poslusného psa aby sme mali obaja radost
Feci
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28

Re: Agresivita

Poslaťod kellee » Uto 10.06.2014 17:22

kliker je super vec, popripade by bolo vhodne chodit na nejaky cvicak ak mas nejaky v okoli popripade nejaky sport napr agility, bigle su dost akcne psiky

Feci píše:No ten kliker som si uz objednal, je to moj prvy pes, tak snad sa mi podari dat to do poriadku. Rad by som mal poslusného psa aby sme mali obaja radost
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov