Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Poslaťod iris19 » Pon 25.02.2013 23:51

Dobry den
Chcem sa opytat Vasu mienku bud neake rady v nasledujucej situacii.
4 mesiace naspat sme si zobrali z utulku 3,5 mesacne stena NO. Bol velmi smutny ale aj zlaty. Doma sme uz mali maltezaka, vychadzali spolu dobre, zvykol aj na macku. Ku nam kazdy den chodia deti na hodiny angl.jazyka takze deti poznal hral sa s nimi, a videl ich kazdy den par krat. Vela sme sa nim zaoberali, hrali, cvicili, maznali, 3x chodil von, no proste bol taky maznacik... Az na to ako dnes nahodou neak otvoril branu a behal po ulici, susedske 10 rocne dievcatko islo zo skoly a ju prepadol, 5 krat do nej zahryzol dve rany museli zasit....to dieta ho voobec neprovokovalo ani vtedy ani pred tym, poznal ju a sa snou hral kazdy den... To co sa stalo je pre nas nevysvetlitelne.... Chceme ho dat znamym na strazenie, ked ze cakame babo a ja sa strasne bojim. Mate niekto napady preco sa to stalo? Je to psychicka porucha, skrat v hlave..ci nedostatocne prisna vychova? Pred tym znamky agresii nejavil.... Poradte prosim.
iris19
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Poslaťod katkariinka » Uto 26.02.2013 9:12

Videl niekto, co sa stalo? Naozaj to bolo nevyprovokovane? Ako to cele prebehlo?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Poslaťod Ivanka.P » Uto 26.02.2013 9:47

ja si myslím že 7mes šteňa si proste chcelo "uloviť" decko. Velké hebedko bez nastavených mantinelov. On nevie že to nesmie, treba mu nejaké veci vysvetliť :no:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Poslaťod katkariinka » Uto 26.02.2013 10:12

Ved prave, to si myslim aj ja. Ak nahodou decko pobehlo, zvysklo, tak to proste bola vyzva do hry.
Kam hryzol? do noh?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Poslaťod wer » Uto 26.02.2013 10:31

pochybujem, ze to bola "agresia". NO je temperamentne zviera a ked nema zabavku, tak si ju rad najde. pes nema ruky a tak pouziva zuby. a tak mlady psik nevie odhadnut svoju silu a neuvedomuje si, ze moze ublizit.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 26.02.2013 10:53

Pri všetkej úcte sami nezdá, že by hra mohla skončiť šitím rán u decka. 7 mesiacov veku je už dosť na to, aby sa pes nechoval ako šteňa v niektorých situáciach, najmä ak sa jedná o psa s neznámou minulosťou.
Je správna otázka či situáciu niekto videl, čo sa tam konkrétne prihodilo, ako to vyzeralo. Je to velmi dôležité správne posúdiť chovanie decka aj psa.
V každom prípade, už pes ďalej nemôže vyrastať ako drevko v kôlničke. 7 mesačný pes už dávno potrebuje vedenie a cielavedomú prácu s nim.
Nedoporučujem, aby ste sa pokúšali psa viesť bez pomoci skúseného človeka. Nieje miesto na pokusy a omyly. Ďalší faktor v tom najnevhodnejšom okamihu, kedy by ste mali prebrať vy kontrolu nad psom je ten, že ho práve idete dať na čas preč. Rozmyslite si to. Psa máte v citlivom veku, kedy by ste si mali na seba robiť väzby a upratať si vzťahy vo svorke. Ak ho dáte na čas preč, je možné, že pozdejší návrat bude o to komplikovanejší. Extra citlivé je to u psov, čo už jedno odloženie zažili. Ten pes nebude cítiť pevnú pôdu pod nohami a zázemie dobre uloženej svorky, čo môže v budúcnosti vyvolať ďalšie problémy. Čo ten pes v tejto chvíli potrebuje je dobré vedenie a stabilitu. Čo nepotrebuje je váš strach a prípadne ďalšie posunutie a opätovné vrátenie.
V každom prípade, čo urobte teraz aj sami, psa s deťmi majte vždy isteného aspoň vodítkom, pri deťoch ho usmerňujte ako sa má chovať. Ideálne by som to riešila tým, že mipes bude ležať pri nohách a deti ak chcú ho hladiť, po jednom, v klude, nikdy nedávať ruku psovi nad hlavu, ale pod bradou keď tak. Najrv ruku očuchať. S tým, že ja sa správam sebaisto bez náznaku nervozity, mám tiež ruku na psovi. Deti sa pri psovi nezdržia dlho,aby nemal teraz pocit nátlaku, aj keď pozitívneho. Nikdy nenechať kontakt decka dôjsť tak ďaleko, že začne byť psovi nepríjemný, teda nezačne vysielať telom signály ako odvrátenie hlavy, stuhnutie, oblizovanie si nosa, žmurkanie...
Naposledy upravil Ulfheiðr dňa Uto 26.02.2013 11:05, celkovo upravené 1
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Poslaťod wer » Uto 26.02.2013 11:01

ja si to viem ale napriklad veelmi dobre predstavit.. :no: staci prvy skusobny kusanec, dieta sa zacne branit, mykat, utekat, psa to zacne viacej bavit a rana na sitie je na svete.... boze, kolko kusancov som mala od vlastneho psa a to si viem ukocirovat a nemam 12 rokov...
a najhorsie, co sa da urobit, je vystrihat pred tym psom, ta nalepka sa s nim bude niest cely zivot a ked sa k nemu ludia budu spravat so strachom, vsetko to len neuveritelne zhorsi.
7-mesacny pes je naozaj stena. usmernit oka, ale brat to ako agresiu urcite nie. :nie:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Poslaťod iris19 » Uto 26.02.2013 11:05

Situaciu videla ina susedka, ze naozaj dievca islo kludne a on sa za nou rozbehol , a zozadu ju hryzol za zadok, stehno, potom zacal skakat, pohruzol ju za plece, ramena a hore za hlavu (chvala bohu mala ciapku). Tvaricku ma doskrabanu pazurmi. Som tym velmi zaskocena, ked ze pred tym s detmi sa hral ale nie tak to.... hra sa aj s mackou ale nie takto nasilne. Manzel sa rozhodol ho dat ako straznika na sklad. je mi to cele luto, ale bojim sa ze sa to zase zopakuje, byvame vo stvrti kde je vela deti, proste neviem si predstavit co by sa mohlo stat keby vybehol o rok, a mal by viac sily...
o vychove poviem to ze stale bol s ludmi, mozno len par hodin co bol na zahrade sam s inym psom, ale inac stale mal spolocnost spraval sa kludne, pocuval zakladne povely, no proste mal vychovu na svoj vek... no toto bol sok proste..
iris19
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Poslaťod hruska » Uto 26.02.2013 11:07

Offtopic: Trocha ina situacia, ale bratranca veru poriadne pohryzol polrocny pes kvoli zradlu.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Poslaťod wer » Uto 26.02.2013 11:10

tak este raz. mlade psy nemaju cit a preto tie kusance su naozaj bolestive a fakt do krvi. ale to este neznamena, ze psa treba brat ako nebezpecneho.
myslim, ze ani toto by nebol ten pripad. ale kedze ho terajsi majitelia asi nezvladaju, tak mu bude lepsie inde. NO vie byt kludne aj rodinnym psom, ale popritom potrebuje aj iste vyzitie - tu obrovsku energiu proste musi niekde vybit.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 26.02.2013 11:15

Tak hádam sa bude v tom sklade psovi dariť. To rozhodnutie je pochopitelné a v situácií keď tam z vašej strany padajú slová a pocity ako strach, lútosť, ... by ste s tým psom asi nepohli správnym smerom.
Ale dajte si to ešte rozležať v hlave a skúste sa s manželom porozprávať, či predsa len nebude mať ochotu to riešiť. Ten pes môže byť fajn týpek keď by sa dobre viedol.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Poslaťod hriva » Uto 26.02.2013 11:20

Toto robila Gina deťom ked bola stena. ked ich videla len kracat alebo aj bezat. Najprv začala hryzkat so zadku a čím viac sa dieťa metalo tým surovejsie hryzla. Pre ňu to bola hra lenže nevedela ovládať svoju silu. Takze sme jej k tomu viac nedali možnosť a ona z toho vyrástla
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Poslaťod Buchťa » Uto 26.02.2013 12:33

Čtu to od okamžiku,kdy byl tento příspěvek vložen.i přesto,že jsem se zařekla,že do tohoto obsahu fóra nebudu přispívat,tak toto mi nedá.Naprosto souhlasím s Wer,že je to ještě štěně,které si neuvědomuje svou sílu.ale také souhlasím s Ulf,že vše,co dělají děti se štěňetem,by mělo být pod přísným dohledem majitele a jím korigováno.
Né veškeré dětské hrátky se psem,jsou štěněti příjemné! Je klidně možné,že se něco stalo,co jste nepostřehli a začíná se to v psovi shromažďovat a toto je výsledek.Ale to není chyba psa,to v žádném případě !!! Pokuď jste si ho brali,jako 3,5 měsčního,tak to bylo skoro mimino,které ještě nemělo skoro nic fixováno a pravděpodobně ani nebylo socializováno (nevím,od kdy byl v útulku,nevím ze kterého je útulku......).tak malé štěně je ještě velmi tvárné a přizpúsobivé,ale vše má v rukou především majitel !!!Naše smečka (ještě v púvodním stavu) děti milovala,ale i tak veškerá činnost dětí s mými psy byla mnou hlídána a usměrňována.A ani Bofiho,kterého jsme měli od štěněte (další dva jsou z útulkú a vzali jsme si je jako dospělé),neměly děti naprosto k dispozici.Štěně potřebuje se naučit na určitý řád,režim,ale i tak děti se potřebují naučit na chování vúči štěněti a i to,kdy je vhodný čas na hraní atd......
A pokuď mi např.štěně spí,tak ho nebude nikdo budit,aby se s ním hrál,protože chce,protože zrovna pŕišel atd..,i když to budou děti mé sestry.
Domnívám se,že již tam mohli vzniknout nějaké negativní vazby na děti,ale opět se opakuji,není to chyba štěnda.Je ještě ve věku,kdy se dá vše zvrátit a najít "zlatou střední cestu",pokuď se najde příčina a pokuď budete ochotní spolupracovat s někým zkušeným (né pouze pře net).Ale trestat štěně za něco,co není jeho chybou,odložením někam do skladu ??? To snad nemyslíte vážně???
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Poslaťod Nyssa » Uto 26.02.2013 12:46

tiež súhlasím s wer. veľké plemeno je v 7mich mesiacoch stále ešte šteňa, pomaly vstupuje do puberty a skúša hranice a naozaj si svoju silu ešte neuvedomuje.
a len môj názor na stretnutie detí a aj dospelých osôb so psom - určite nenechávam psa v ľahu pri takýchto prvých či cudzích stretnutiach. Pre neho je to tá "najchúlostivejšia" poloha a preto buď sedí alebo stojí. Aby sa v žiadnom prípade necítil ohrozený.
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Poslaťod Buchťa » Uto 26.02.2013 12:51

Pokračování (blbne mi PC,takže musím na 2x) :
Za mého bernardýna Bofiho jsem platila pokutu 170€,že napadl cyklistu ve věku 19-ti měsícú (a to v té době měl 89kg).
Já byla u toho,vše jsem viděla na vlastní oči,v tom okamžiku jeho přivolání na 100% bylo 0%,cyklista jel jen okolo,nijak ho k ničemu nevyprovokoval.Chyba psa?! NE,v žádném případě!!! Byla to má chyba,protože jsem si v tom okamžiku vzpomenula,že jsem 2x viděla,jak jeden pán,při večerní jízdě z hospody se baví tím,že najížděl kolem,přes plot,jako na psy a bavil se tím,že psi "řádili".A já to neřešila (pro sousedský klid v zahraniční dědině).Koho by to napadlo,že Bofi bude cyklistu považovat za potencionální nebezpečí,byl tehdy štěně.Ale pak se mi i po návratu přiznal muž,byl 6 týdnú mimo HU),že i náš soused,při každodením návratu z krčmy na kole (musí projet kolem našeho domu),psy dráždil tím,že přejížděl něčím kovovým po plotě.A v ten okamžik se mi vše spojilo a začli jsme pracovat na odstraňování Bofiho agrese vúči cyklistúm a i já jsem byla v jejich přítomnosti opatrnější (mimo jiné,sousedovi se řeklo,že pokuď to udělá ještě jednou,tak se nenápadně drobcúm - v té době to bylo 225kg živé váhy - otevře branka na ulici - a už se to neopakovalo).
A to jsem měla,po tomto incidentu,dát Bofiho pryč,jako nebezpečného :pac: .On v tom byl naprosto nevinně!!!
Pokuď to nechcete s vaším pejskem zkusit a přijít na příčinu,dejte ho radši zpět do útulku :ahoj:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov