Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Poslaťod hriva » Str 27.02.2013 6:39

Ja myslím ze oni uz sa rozhodli..psa dali preč
Možno je to tak aj lepšie
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Poslaťod janajka » Str 27.02.2013 7:37

baby, ked pisete ze vas pokusal vlastny pes do krvi, tak to preto, lebo ste sa s nim hrali, mali v ruke hracku a spolu ste saleli. To je trochu iny pripad, ako ked ide dieta okolo a pes sa nan "vrhne" zozadu a dokuse ho. To prve je bezna vec a to druhe by som zazit nechcela. Takze chapem majitelku, ze ma sok.

Ale inak takto. 7 mesacny pes je stale este stena, ono u neho zrejme slo o hru - lovil korist. Kedze doteraz nemal stanovene hranice, urobil to dost neprimerane a urcite bolo nutne zakrocit. Hovorim hypoteticky, lebo bohvie ako to naozaj cele bolo. Co sa vlastne stalo potom? Mohla to byt nestastna nahoda ale mohlo to byt uz naznak tvrdosti zvierata. Kludne moze ist aj o skveleho psa. A mozno skveleho prave na vycvik a strazenie a nie do rodiny. Tak ste aj spravili dobre.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Poslaťod wer » Str 27.02.2013 8:30

janajka píše:baby, ked pisete ze vas pokusal vlastny pes do krvi, tak to preto, lebo ste sa s nim hrali, mali v ruke hracku a spolu ste saleli. To je trochu iny pripad,


ako pise, u nich sa striedalo vela, vela deti - t.j. pes bol na nich zvyknuty, hraval sa s nimi... :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Poslaťod Efa » Str 27.02.2013 8:42

iris19 píše: ... Ale viac psovi neviem dat, snazili sme sa, aj ja aj manzel, a svoju energiu mal vybitu az velmi (kazdy den dva krat sme s nim chodili tri km po poliach). Chceli sme rodinneho psa, a tomu psiku uz by som nevedela doverovat. Tak ze dat prec sme ho museli, keby ho nechame tak by ho mohli aj otravit lebo nieco taketo sa ziadnemu rodicu by nepacilo....


iris19 píše: :smile: 3 km sme isli my, a oni si nabehali ovela viac, bol pusteny a ked isiel naspat tak domou uz len vlacil nohy, tak vybeh mal fakt dostatocny :-) neverim ze este vela psov denne behaju viac a urcite nebola to pricina ani vzdalena na jeho spravanie.....


Iris v vašom prípade došlo k viacerým omylom:
1: ak ste chceli rodinného psa, tak ste tomu mali v prvom rade prispôsobiť výber plemena. Pozor v žiadnom prípade ale netvrdím, že NO nemôže byť rodinným psom, naopak môže rovnako ako väčšina plemien, ale aby sa ním stal tak o to sa v prvom rade musí pričiniť jeho majiteľ! Ako? Jednoducho - jeho VÝCVIKOM!
2: vybitie energie behaním po poliach - mýlite sa hneď v základnej veci a to je dostatok aktivity - NO je pracovným plemenom, ktoré potrebuje aj vybiť energiu ale v prvom rade potrebuje zamestnať aj hlavu a teda u neho platí to čo som písala v prvom bode - potrebuje VÝCVIK! takže darmo by ste šľapali aj 10 km denne tým by ste unavili maximálne seba, ale pes by po krátkom zdriemnutí si ani nevedel že niekde bol. Presne táto predstava väčšiny ľudí je najväčším problémom - so psom nestačí len žiť vedľa seba, kŕmiť ho a robiť mu spoločnosť pri jeho vybehaní sa. Naopak základom je udržiavanie si neustáleho kontaktu, vzájomnej pozornosti, spoločné cvičenie a aktivity ktoré podnecujú nie len fyzické ale predovšetkým psychické vybitie psa ....

iris19 píše:A pozemok mam zabezpeceny, len ze sa stala extremna situaci, nahoda, zly okamih, nebola som tam a pes konal takto.
- podľa toho čo sa udialo tak aj v tomto smere sa mýlite ....
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Poslaťod Bad » Str 27.02.2013 9:08

Offtopic: Efa, přesně to jsem chtěla napsat, ale kousla jsem se do jazyka, když už stejně psa dali pryč....i když snad si to Iris přečte a pochopí aspoň pro příště, pokud nějaké bude...
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Poslaťod Efa » Str 27.02.2013 9:16

Bad presne pre to "příšte" som to napísala :no: ... denne sa s tým stretávam a je mi z toho do plaču - príliš veľa ľudí si vezme psa bez toho aby mali predstavu o tom čo to je výchova a výcvik ... kŕmia ho, venčia, aj naučia sadni, ľahni ale len tak doma v kuchyni, ale v podstate si nikdy nevytvoria medzi sebou "väzbu", po vonku choduia ako dve samostatné bytosti a v globálnom vzatí tak nechávajú psa rásť ako trávu na lúke a potom príde problém a všetci sa divia ako to je možné ....
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Poslaťod janajka » Str 27.02.2013 9:31

wer píše:
janajka píše:baby, ked pisete ze vas pokusal vlastny pes do krvi, tak to preto, lebo ste sa s nim hrali, mali v ruke hracku a spolu ste saleli. To je trochu iny pripad,


ako pise, u nich sa striedalo vela, vela deti - t.j. pes bol na nich zvyknuty, hraval sa s nimi... :no:


toboz teda, niekde sa musela stat chyba
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Poslaťod Elis » Str 27.02.2013 10:21

"niekde sa musela stat chyba"

jo -stala -nebyl zajisteny. nic dalsiho bych v tom nehledala.
Velky pes je proste pes, selma - co ma zuby a drapy. neni to plysak, co nemuze nijak ublizit. Obcas se na tohle zapomina.
me v tomhle veku za dozoru dvou dospelych skrabla drapem cuba synovce - hluboky sram pres cele celo.
Radila ve vode, rozdivocila se - a bylo.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Poslaťod hriva » Str 27.02.2013 10:31

Môj chlap ma jazvu cez cele ústa. Prebehla cez neho kolia ked bol maly a ležal na tráve
Proste nehoda.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Poslaťod merri » Str 27.02.2013 10:33

Offtopic: Mna raz napadol susedov NO, ked som mala asi 10 rokov. Sla som k nim, oni mi otvorili branu a pes sa na mna vyrutil a dohryzol mi brucho. A bolo to pravdepodobne preto, ze som chvilu predtym drzala na rukach diveho kralika. Takze kludne to mohlo byt aj tak, mohol z nej pes citit nejaku macku alebo ine zviera. Ale samozrejme chyba nie je v tom, ale ako bolo napisane, mal byt zabezpeceny. Tento pes bol tiez zvyknuty na deti a bolo to prvy krat, co niekomu ublizil. Ale tiez vidim hlavny problem v tom, ze to bol pes ktoremu sa nikto nevenoval, nevedel co so sebou. Po tomto ho dali utratit, aj ked som ich prosila, aby to nerobili. Ale asi to aj bolo lepsie, ten pes tam dost trpel. :ua:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Poslaťod janajka » Str 27.02.2013 14:45

ja mam tiez kopu skrabancov od psich pazurov, diery po zuboch pri hre alebo z nehod a nemozem povedat na psa nic zle. Mna este pes nenapadol . Ak neratam malinu co ma chnapla, ked som prechadzala okolo nej - mam asi 5 cm jazvu, len ta malina mala nervy v kybli a ja som tolerantna (hoc ta malina zakrocila potom este viackrat)

Ale ja vítam , ked dotycna prosila o radu - aspon snaha bola. Ak pise pravdivo isto mala toho psa rada a bolo jej luto dat ho prec. Ale ak by mala zazivat stresy pri tolkych detoch a psovi nedoverovat je naozaj lepsie, ze sa dostane do inych ruk. (ked som bola u jedneho chovatela NO mal prave 4 stenata. Tak vravi, tieto dve idu do rodin a tieto dve na vycvik. Tie do rodiny nedam, este by ich zozrali. Jasne, ze to povedal metaforicky a s humorom a jasne, ze by ich nezozrali ale hadam chapete, co tym chcel basnik povedat.) Popravde, kebyze sa nieco take podobne stane hoc kde na dedine, kludne toho psa utratia ani by neskumali ci sa hral ci co robil a uz vobec by si nepytali o radu na dogfore. To je realita nevravim, ze to tak ma byt. Nie kazdemu sa da vnucovat co ma robit so svojim psom.

A nakoniec ja len, aby sa nezabudlo, aj ked je pes zviera (podla mna vyspytatelne, aj ked mnohi si myslia opak) stale to je a bude najlepší priateľ človeka.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Poslaťod renqa » Str 27.02.2013 14:53

Ja som tiež toho názoru, že najväčší problém bol ten, že pes nebol riadne zabezpečený.
Raz som bola s mojím psom u sestry a mala návštevu - kamarátku s asi 1 a pol ročným dieťaťom. Vtedy mal môj pes asi 8 mesiacov, ale dovtedy bol vždy priateľský k deťom, vyvaľoval sa im, oblizoval ich, takže som to nejak neriešila, že je tam malé dieťa. Ale nejak sme sa zahovorili, dieťa zahnalo psa do kúta a už sme iba počuli brechanie a veľký plač. Síce sa nič nestalo, malý sa iba zľakol. Tiež som si vtedy mohla povedať, že sa mu nedá veriť. Ale uvedomila som si, že je to len a len moja vina - mala som tam byť, nemala som dovoliť aby ho dieťa zahnalo do kúta. Od vtedy som si vždy dávala pozor ako sa správa k deťom a ako sa deti správajú k nemu. Dnes trávi každý deň s deťmi, dokonca sestrin 2 a pol ročný malý mu neraz nechtiac ublíži a on sa nikdy neprejavil agresívne, nikdy ani len nezavrčal. A nerobia mu problém ani cudzie deti, aj keď vždy ešte na ňom vidím, že je od začiatku pri nich neistý, nevie čo od nich môže čakať. Ale keď si ich už oťukne, tak sa im s radosťou vytešuje. :smile:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Poslaťod shirae » Sob 11.05.2013 13:53

bože iris mrzí ma čo sa vám stalo, musí to byť hrozné... fakt môžete byť radi, že ste neboli hneď vo večerných správach a všetkých bulvárnych plátkoch, plus trestné oznámenia, výsluch na polícii, súdy atď! chápem, akú nedôveru máš voči psovi a keby si ešte čítala v bulvárnom plátku úplne prekrútené nezmysly, čo z vás urobia psychopatov púšťajúcich agresívnych psov na deti, bolo by to ešte 100x horšie. ver tomu, že všetky tieto príspevky, že je to ešte šteňa, ktoré sa chcelo hrať a aj sa hralo, že za to nemohlo, že potrebuje len správne vedenie, by nikoho, ale nikoho nezaujímali, lebo pes by bol to posledné, na čom záleží. bohužiaľ... nálepku by niesol doživotne pes aj vy.. zle sa stane veľmi rýchlo a dnešná doba je neskutočne zlá v tomto, že ľudia sú neustále nabádaní, aby sa pri každej možnej príležitosti sťažovali, súdili, pýtali astronomické odškodné. nikdy nevieš, kto kedy susedke pošepne do ucha, kolko by mohla vysúdiť, kebyže šikovný právnik dobre postaví žalobu...
môžete si len a len gratulovať, že to takto dopadlo, pokiaľ teda je už tomu všetkému koniec.
z druhej strany: kebyže ide zo školy tvoje dieťa a z hociktorého dvora by naňho vyštartoval pes, ktovie, ako by si sa ako matka zachovala.. odkedy mám dieťa, všetko ok, ale keď ide o to, že by mu niekto ublížil, mením sa doslova na zúrivú levicu čo chráni mladé :oo:
shirae
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 897
Bydlisko: Potvorice

Re: Potrebuje radu NO 7 mes pohryzol dieta

Poslaťod Tasha » Štv 16.06.2016 14:15

shirae, nápodobne. od kedy mám syna, tak sa na všetko s ním spojené pozerám úplne inak... ani s našimi psami ho nenechávam bez dozoru. dá sa povedať, že okrem jedného všetkým verím, ale aj tak bez dozoru nie. Ani môj malý nie je anjel, takže veľakrát treba usmerňovať aj jeho, inokedy zase psi... a mám úplnú paniku z toho, že by nám psi zdrhli a niekomu ublížili. Skôr nedokážem pochopiť, že ľudia vedia aké psy máme, a že ich je veľa a aj tak niektorým nerobí problém otvoriť si bránu a kľudne vojsť dnu. vždy sa snažím, aby bola brána zamknutá keď sú vpredu psi, ale čo ak raz zabudnem... ja si nedovolím len tak vojsť do dvora...
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Predchádzajúci

Späť na Riešenie problémového správania sa psov