Agresivita voči majiteľom

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod pigie » Pon 24.06.2019 8:08

No, ja by som s nim rozhodne tiez netocila, hlavne ak to je spravanie voci jednej osobe... Ale tiez si neviem predstavit, aku situaciu mas na mysli, z coho by pes mohol pochopit, ze riesit nema. Ja by som skor naozaj sledovala, ci sa bude zhorsovat/zlepsovat, keby boli neustale spolu, ako napr. na dovolenke. Mozno tam by si nasla kluc toho, preco to robi.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod wer » Pon 24.06.2019 8:19

Takto. Ono to tusim kostou zacalo - strazil si zradlo pred nou, ked sla okolo. Na mna nikdy pri zrani nezavrcal, mozem mu kosti z huby tahat. Ona sa s nim aj dost hravala, ale, bohuzial, mojim stylom. Tzn ze ho stale nechavala vyhravat. Nevsimala si take jemne naznaky, coz on si tak meral sily uz v tom pol roku... napr jasil sa a skakal na nu, chcel ju kusat do ruk. Alebo hrabal palicu na zahrade a vrcal na nu... Mama to vsetko vnimala ako hru - ano, keby sa ja s nim tak hram, je to oka. Ale s mamou to bral ako taky suboj... no a na toto som prisla uz proste neskoro, lebo ona za nim chodila, ked som bola v praci a ja som si len z rozpravania pospajala mozaiku. Takze toto je ta pricina, on ju ma otukanu a dokazuje si. Nie je to vyvazene - ako napr so mnou. Ze ja, hoci sa s nim hram, ze vyhrava vzdy on, aj tak vie, ze to je proste hra a nedovoli si inokedy. Len toto mama psychicky nevie. A on je vseobecne lahko pretacavy pes a treba ho stale davat do kludu aj pri cviceni...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod pigie » Pon 24.06.2019 8:27

Jaaaaj, no tak to mas blbe, toto nezavidim. Toto je pre neho cista hracka na hranie... On pozna len tuto stranku, mama hranice nevytycuje. Ale tak tu tazke radit, kedze to nie je bezny pes. Ja by som napr. aj pri tom prichode a krmeni po nom nieco chcela, teda aby mama po nom nieco chcela. Lebo len tak rozdavanie mi pride teraz trochu kontraproduktivne, si zacne do nej aj strkat casom, nech to vypadava rychlejsie, toho sa nebojis? :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod wer » Pon 24.06.2019 8:32

Tak prichody uz taketo nebudu ziadne... a hej, na prechadzkach ju ukolujem, nech mu dava dake povely, nech je to trochu pod kontrolou.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod pigie » Pon 24.06.2019 8:36

Nemyslela som len prichody, myslela som celkovo rozdavanie pamlskov. Proste za nieco.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod wer » Pon 24.06.2019 8:37

A inak to mu tiez moze davat tak max sadni, lebo zvysok je tiez nebezpecny... :ach:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod Lindchen » Pon 24.06.2019 9:08

Bolo by možné, že by mama s ním robila nejakú neškodnú aktivitu mimo tvojho výcviku? Napr. prinášanie vecí podľa mena, nejaký hersenwerk, nejaké príp. pokojné zábavky? Predpokladám, že je vedený vyknávať cviky s vysokou energiou a nasadením, ale žeby ona mala sadu nejakých povelov a úloh, ktoré by naopak vyžadovali pokoj a rozvahu, že by si to pri nej trošku trénoval, že ok, pri nej musím byť viac v kľude a viac ležérny. Nejako touto cestou.

EDIT: Myslím, že on tým, že je vedený športovo, je taký vydrajvovaný, že proste nie je rodinne utlmený. Nejako do ich vzťahu vložiť ten "sídliskový" štýl.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod pigie » Pon 24.06.2019 9:11

No, ved presne aj to mna napadlo, len neviem, ci sa to nebije... Ale ono aj to sadni je lepsie nez nic, alebo obycajne stoj. Proste aby videl, ze aj ona ma nejaku funkciu a je dobre byt s nou zadobre.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod wer » Pon 24.06.2019 9:21

lenze mama nevie pracovat so psom... nevie davat povely, komunikovat, odmenovat... nebojim sa, ze by mi nieco pokazila... ale bojim sa, ze to bude len dalsie upevnovanie si pozicii a ze aj tam dokaze byt nad nou. u neho to je naozaj tenka hranica, mne sa s nim pracuje perfektne, ale to je treba ho zvladnut proste, a to mama neda.
a druha vec, ze on s druhymi cvicit nechce... aj ako stena s tym mal problem - a to len za pamlsky a to je inak zravy strasne.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod Elis » Pon 24.06.2019 9:25

wer píše: na prechadzkach ju ukolujem, nech mu dava dake povely, nech je to trochu pod kontrolou.


Co si od tohohle slibuješ, ze to udela?
Tomu psovi to nic neprinasi, aby to chtěl dela ( pises to i jinde) - akorát najde dalsi a další důvod vyskakovat si na ni. protze je tam vůbec nejaka interakce.

je v nejvetsim "rozpuku" kdy extra resi a hroti všechno. snazila bych se, aby ji maximalne ignoroval a bylo co nejmene trecich mist ( propominamu o, proc je agresivni) - proste a spolu nekomunikuji jinak, nez ze ziji vedle sebe.

a k tomu zdupat ho, ze se ti nechce. pno zalezi za co :angel:
pokud bych tomu psovi při prichodu a po tom nastupu jeho rekla, at jde na místo a on by nesel -zdupala bych ho :angel:
za o, ze neposlechl muj pokyn. a ne za to, ze vystartoval.

Resila jsem pdobne Kaceny agresy na psy. dostala -ale ne ze vrcela nebo startovala, ale když jsem rekla jdeme a ona pokracovala v utoku na ploty -tak letela vzduchem...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod wer » Pon 24.06.2019 9:27

Elis píše:
a k tomu zdupat ho, ze se ti nechce. pno zalezi za co :angel:
pokud bych tomu psovi při prichodu a po tom nastupu jeho rekla, at jde na místo a on by nesel -zdupala bych ho :angel:
za o, ze neposlechl muj pokyn. a ne za to, ze vystartoval.

Resila jsem pdobne Kaceny agresy na psy. dostala -ale ne ze vrcela nebo startovala, ale když jsem rekla jdeme a ona pokracovala v utoku na ploty -tak letela vzduchem...


ano, toto je taka klasika riesenie. lenze on ma posluchne. a mne primarne ide o to, aby tam tie pocity vobec nemal.. :angel: mne nic neriesi to, ze to budem kocirovat ja a ze ju v mojej pritomnosti bude ignorovat...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod Elis » Pon 24.06.2019 9:29

wer píše:a mne primarne ide o to, aby tam tie pocity vobec nemal


vyhasnou, kdyz se nebudou posilovat nejakou intrakci. Ne hned, ale vyhasnou :yes:

neznam jinou cestu -která je bezpecnejsi, nez tomu proste dat cas.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod pigie » Pon 24.06.2019 9:31

Akoze vyhasnu natolko, ze ked wer ho necha u mamy, tak budu spolu normalne fungovat, si nespomenie, aka to bola zabava?
Akoze OK, ja mam fundla, ten si spomenul po 10 rokoch kde byva kamoska :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod wer » Pon 24.06.2019 9:34

tak ja sa mozem spoliehat len na to dospenie, ze sa mu to uprace v hlavicke a nebude mat potrebu to riesit :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod Elis » Pon 24.06.2019 9:36

wer píše: ze sa mu to uprace v hlavicke a nebude mat potrebu to riesit :lol:


cim silnejsi jsou zážitky - tim hure vyhasinaji.
když ted je budes "kamarádit" na silu - taky to nemusi vyhasnout vůbec.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov