Agresivita voči majiteľom

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Agresivita voči majiteľom

Poslaťod Bakino » Štv 01.11.2012 2:28

Zdravicko ludkovia...

Mam dost zavazny problem s mojim hafanom Aljasskym malamutom. Tiahne mu uz na treti rok. Problem je v tom, ze je na seba strasne haklivy. Ak sa ho pokusim napr. vycesat, alebo mu z chlpov odstranit bodliaky co nachyta pri prechadkach, tak je strasne agresivny a nic si nenecha, dokonca hryzie. U veterinara sme mali tento rok strasny problem, pretoze sa nechcel nechat ani zaockovat. Najhorsie je, ze si nenecha ani nasadit nahubok. Pritom dost dobre poslucha, ako napr. zakladne povely, zostan, sadni lahni, obe packy, tancovanie, sudy, mrtveho, miesto... nesteka, nie je agresivny voci inym psom, ani ludom, necha sa okupat, ale co sa tyka srsti, alebo veterinara, tak je z neho vlk. Je to pre mna prestrasny problem, kedze netusim cim to moze byt, kedze vyrastal v dokonalych podmienkach a pred nim som alfa. Na klinike mi povedali, ze ho nabuduce uz nezaockuju, ak bude taky agresivny... pritom je vo vsetkych ohladoch bezproblemovy. Ak ho ohrknem pri vycesavani, tak na sekundu prestane, potom zacne znova cerit zuby, hryzt, zas ho ohrknem a tak dokola. Nemal niekto podobny problem???
Bakino
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9

Re: Háklivosť, agresia

Poslaťod Vejjka » Pon 19.11.2012 9:55

Bakino píše:Najhorsie je, ze si nenecha ani nasadit nahubok.


Čo robí keď sa mu ho pokúšaš nasadiť? Ja som pred Bennym mala špica a ten sa tiež nenechal ani vyčesať a ani dokonca okúpať sa nechcel. A od kedy je takýto? Nestala sa ti pri česaní nejaká vec alebo mu niekto niečo nespravil že sa toho bojí? :otaznik: :nwm:
Psy,bez ohľadu na rasu,majú vnútornú krásu. Nežné, dobré srdcia a skutočnú potrebu spoločnosti a lásky :)
Vejjka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67

Agresor v rodine

Poslaťod Bembulina » Pon 19.11.2012 12:41

Neviem, či som to sem dobre zaradila,ale už som zúfalá. Rodičia majú dvoch psíkov, 13 ročného kríženca jazvečíka, milý, tvrdohlavý, mazaný, druhý je 5 ročný kríženec amerického kokeršpaniela a cavaliera, keď bol malinký mal prejavy takej prehnanej dominancie, no pomalými krôčikmi sa nám podarilo ho umravniť. Sem tam mu ušlo, no nikdy neskočil po mojej mamine. Tú asi bral ako živiteľku nakoľko ho väčšinou kŕmila ona. Nikdy sa nevedel poriadne hrať s inými psíkmi, na každého sa pozeral ako na potencionálneho útočníka. Jediný, s ktorým nemal problém bol ten náš prvý havkáč. Asi pred dvoma mesiacmi som sa odsťahovala a ide to dolu kopcom. Zo začiatku (keď som sa odsťahovala) bol zlý na toho staršieho, vrčal naň skoro vždy, keď sa v byte niekde stretli. No teraz už začína vrčať aj po mojich rodičoch, dokonca teraz otca aj škaredo kusol do prsta,ale nie tak akože skúsim ťa uhryznúť, ale bol to zameraný útok a to mu chcel otec len napraviť obojok. Naposledy sa zahnal po mame, na ktorú sa v živote ani škaredo nepozrel (je na ňu veľmi naviazaný), a tiež pri banalite, mal zamotanú labku o vodítko a chcela mu ho odmotať.
Pýtali sme sa na kastráciu a bolo nám povedané, že uňho by to nepomohlo, buď by bol ešte horší alebo rovnaký. Už som počula aj také, šak ho dajte utratiť, no tí, čo to povedali v živote psa asi nemali. Vie byť aj poriadny maznáčik, no už sa ho začíname báť. :plac: :plac: :plac: :plac:
Prosím poraďte
Bembulina
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod Vejjka » Pon 19.11.2012 18:37

Hm, myslím že keď si bývala ešte s tvojimi rodičmi (pochopila som to správne?) tak bol dobrý lebo pochopil že ty ich máš rada a že chceš aby bol k nim dobrý :ua: ale keď si odišla už ťa nevída a už nemá prečo byť k nim dobrý lebo to robil kôli tebe asopn ja si tak myslím :nwm: no :ua:
Psy,bez ohľadu na rasu,majú vnútornú krásu. Nežné, dobré srdcia a skutočnú potrebu spoločnosti a lásky :)
Vejjka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67

Re: Agresor v rodine

Poslaťod jurm » Uto 20.11.2012 11:09

povedal by som, ze bola dost zanedbana socializacia psa .... z tvojho prispevku mam pocit ze sa jedna o viacej roznych faktorov, co taketo jeho spravanie vyvolava. Myslim, ze bude dost tazke ti nejak poradit tu na fore ...

Ja osobne by som sa vykaslal tu nieco vypisovat, zbalil psa aj s rodicmi, zasiel k profesionalom na nejaky dobry civcak, alebo za niekym zameranym na odstranovanie neziaduceho spravania u psov a riesil to tam fyzicky... mozno nemozes ani uplne vylucit nejaky zdravotny problem - mozno mu nieco sposobuje aj bolest alebo neprijemne pocity pri naprave obojku alebo dotyku labiek :nwm:

ale predtym by som sa este zastavil za tym, co ti radil utratit psa a vypalil mu take zaucho, ze by tyzden zvracal a potom pol roka nejedol ....
jurm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod Hanka 1 » Uto 20.11.2012 20:15

Tvůj pejsek se asi dost psychicky skládá a ztratil oporu, kterou v tobě měl. Tvým rodičům evidentně nevěří. Kastrací se nedá řešit zanedbaná výchova pejska. Nechávejte mu couračku, to znamená stále připnuté vodítko. Vyslovte požadavek, nechte proběhnout vteřinu a pak mu pomocí toho vodítka napovězte, co má dělat, po splnění pochvalte. Bylo by dobré dodržovat pár zásad - nechodit za psem, když mu něco chcete, ale psa přivolat k vám, trvat na splnění povelu na první povel, neopakovat povely, nezvyšovat hlas, nebít ho, neškubat s ním. Dávat pozor na to, aby se pejsek necítil ohrožen, to znamená dát mu možnost odejít, nechodit k němu, když je třeba v rohu a podobně. Tím rozhodně nemyslím, abyste mu ustupovali, jen abyste v něm vzbudili pocit bezpečí. Když bude vrčet nebo cenit zuby, nebo vyjede, neustupujte mu, ale naopak si ho za couračku přitáhněte k sobě (ne k obličeji), a dejte mu několik povelů, které umí a splní je. Pak ho propusťte. Chce to klid.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod balto33 » Str 21.11.2012 21:37

Ja mam tiež problem, vedel by mi niekto prosim poradiť? Mám huskyho. Nie je vôbec agresívny voči iným psom a ľudí má veľmi rád (hlavne cudzích - tých vždy privíta s nadšením). No akonahle mu chcem niečo zobrať z papule (keď zoberie niečo čo nemá brať), začne vrčať a chňapne mi po ruke. Viem, že toto sa da riešiť aj ináč a ukradnutú vec mu vymeniť za niečo iné zaujimavejšie, no ide o princip, že ja som jeho pánom a on je voči mne agresivny. Alebo keď napr. vyhrabe jamu, potom si ju strašne stráži a takisto, keď ju chcem zahrabať, vrčí a útočí na mňa aj na ostatných v rodine. Vek má osem mesiacov. Dá sa s tým niečo robiť? :nwm:
balto33
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 151

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod jurm » Štv 22.11.2012 10:37

Teraz ma tu vela ludi zrejme ukrizuje :lol:

Po mne chnapol Agar raz, ked mal cca 6 mesiacov a bral som mu kost z papule. V ten moment - necela stotina sekundy :lol: dostal preplesk, ze ńevedel kde je a od vtedy sa to nestalo. Obcas, ked im nieco dam, tak im to vezmem, pochvalim, vratim. Toto som robil od malicka a teraz ked maju cokolvek v papuli a len sa priblizim tak mi to automaticky prepustia aj bez nejakeho pokynu - podotykam, pre pripadnych utocnikov co by tu chceli riesit, ze mlatim psy, ze mi to prepustia bez akej kolvek znamky strachu. Ten preplesk bol jediny fyzicky trest, ktory Agar za svoj zivot dostal. Inak pokial uz po tebe chniape, daj si ho na voditko, jednou rukou ho odtiahni od toho co chces vziat, a druhou vezmi. Okamzite pochvala a v priebehu dvoch troch sekund mu to vrat. Mozes medzi to davat postupne "sadni" a vratit mu to po vykonani ako odmenu. Mozno nezacinaj hned zradlom, ale hrackami alebo niecim, co si strazi najmenej ... Zo strazenim vyhrabanej diery teda neviem, osobne to pocujem (citam) prvy krat, ze si pes strazi dieru pred panom .... :nwm: :ahoj:
jurm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod Bembulina » Štv 22.11.2012 11:50

Neviem, či by to bolo v tom, že mu "chýbam", lebo keď prídem k našim, tak vrčí aj po mne...vlastne už vrčí na všetkých... :ua:
Bembulina
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16

Re: Agresor v rodine

Poslaťod Bembulina » Štv 22.11.2012 11:56

jurm píše:povedal by som, ze bola dost zanedbana socializacia psa .... z tvojho prispevku mam pocit ze sa jedna o viacej roznych faktorov, co taketo jeho spravanie vyvolava. Myslim, ze bude dost tazke ti nejak poradit tu na fore ...

Ja osobne by som sa vykaslal tu nieco vypisovat, zbalil psa aj s rodicmi, zasiel k profesionalom na nejaky dobry civcak, alebo za niekym zameranym na odstranovanie neziaduceho spravania u psov a riesil to tam fyzicky... mozno nemozes ani uplne vylucit nejaky zdravotny problem - mozno mu nieco sposobuje aj bolest alebo neprijemne pocity pri naprave obojku alebo dotyku labiek :nwm:

ale predtym by som sa este zastavil za tym, co ti radil utratit psa a vypalil mu take zaucho, ze by tyzden zvracal a potom pol roka nejedol ....


O socializáciu sme sa snažili...od malička som ho venčila spolu s inými psami, ľudmi...a prestal vraj aj poriadne žrať...v sobou by mali ísť k veterinárovi (bojím sa,aby veterinára nezjedol), tak dám potom vedieť, čo a ako nám doporučil on...zatiaľ ďakujem
Bembulina
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod balto33 » Štv 22.11.2012 20:10

jurm píše:Teraz ma tu vela ludi zrejme ukrizuje :lol:

Po mne chnapol Agar raz, ked mal cca 6 mesiacov a bral som mu kost z papule. V ten moment - necela stotina sekundy :lol: dostal preplesk, ze ńevedel kde je a od vtedy sa to nestalo. Obcas, ked im nieco dam, tak im to vezmem, pochvalim, vratim. Toto som robil od malicka a teraz ked maju cokolvek v papuli a len sa priblizim tak mi to automaticky prepustia aj bez nejakeho pokynu - podotykam, pre pripadnych utocnikov co by tu chceli riesit, ze mlatim psy, ze mi to prepustia bez akej kolvek znamky strachu. Ten preplesk bol jediny fyzicky trest, ktory Agar za svoj zivot dostal. Inak pokial uz po tebe chniape, daj si ho na voditko, jednou rukou ho odtiahni od toho co chces vziat, a druhou vezmi. Okamzite pochvala a v priebehu dvoch troch sekund mu to vrat. Mozes medzi to davat postupne "sadni" a vratit mu to po vykonani ako odmenu. Mozno nezacinaj hned zradlom, ale hrackami alebo niecim, co si strazi najmenej ... Zo strazenim vyhrabanej diery teda neviem, osobne to pocujem (citam) prvy krat, ze si pes strazi dieru pred panom .... :nwm: :ahoj:



Dik za radu. Pokusim sa, dufam že to prinesie uspech. K tej jame: :lol: keď ju vyhrabe, už ho ani nezaujma. No keď sa k nej niekto z nas približi, hneď je pri nej, ľahne si na ňu a keď vidi, že chceme tu jamu zahrabať, začne vrčať, potvora jedna :lol: Dufam, že osem mesiacov je ešte vek možny na odstranovanie zlozvykov... :ach:
balto33
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 151

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod Hanka 1 » Štv 22.11.2012 20:40

balto33 píše:Ja mam tiež problem, vedel by mi niekto prosim poradiť? Mám huskyho. Nie je vôbec agresívny voči iným psom a ľudí má veľmi rád (hlavne cudzích - tých vždy privíta s nadšením). No akonahle mu chcem niečo zobrať z papule (keď zoberie niečo čo nemá brať), začne vrčať a chňapne mi po ruke. Viem, že toto sa da riešiť aj ináč a ukradnutú vec mu vymeniť za niečo iné zaujimavejšie, no ide o princip, že ja som jeho pánom a on je voči mne agresivny. Alebo keď napr. vyhrabe jamu, potom si ju strašne stráži a takisto, keď ju chcem zahrabať, vrčí a útočí na mňa aj na ostatných v rodine. Vek má osem mesiacov. Dá sa s tým niečo robiť? :nwm:


Jak zareaguješ, když on chňapne? O tom to celé je.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod Hanka 1 » Štv 22.11.2012 20:42

jurm píše:Teraz ma tu vela ludi zrejme ukrizuje :lol:

Po mne chnapol Agar raz, ked mal cca 6 mesiacov a bral som mu kost z papule. V ten moment - necela stotina sekundy :lol: dostal preplesk, ze ńevedel kde je a od vtedy sa to nestalo. Obcas, ked im nieco dam, tak im to vezmem, pochvalim, vratim. Toto som robil od malicka a teraz ked maju cokolvek v papuli a len sa priblizim tak mi to automaticky prepustia aj bez nejakeho pokynu - podotykam, pre pripadnych utocnikov co by tu chceli riesit, ze mlatim psy, ze mi to prepustia bez akej kolvek znamky strachu. Ten preplesk bol jediny fyzicky trest, ktory Agar za svoj zivot dostal. Inak pokial uz po tebe chniape, daj si ho na voditko, jednou rukou ho odtiahni od toho co chces vziat, a druhou vezmi. Okamzite pochvala a v priebehu dvoch troch sekund mu to vrat. Mozes medzi to davat postupne "sadni" a vratit mu to po vykonani ako odmenu. Mozno nezacinaj hned zradlom, ale hrackami alebo niecim, co si strazi najmenej ... Zo strazenim vyhrabanej diery teda neviem, osobne to pocujem (citam) prvy krat, ze si pes strazi dieru pred panom .... :nwm: :ahoj:


To mi připadá jako dobrý návod na to, aby se pes naučil si hlídat věci ještě víc. Když on bude napínat vodítko směrem k té věci a já mu jí před očima budu brát? Řešila bych to tak, že by měl couračku, dostatečně dlouhou, a kdyby si zavrčel, dostal by povel Ke mně a vyžadovala bych svižně jeho splnění, případně za pomocí té couračky.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod jurm » Štv 22.11.2012 21:58

Když on bude napínat vodítko směrem k té věci a já mu jí před očima budu brát?

Hanka, ved ale presne o to ide. On sa musi naucit dat vsetko co jeho pan chce. Panovi patri vsetko, a psovi len to, co mu pan povoli. Tak asi by mal na to vidiet. Nie je to o ziadno trapeni alebo tyrani... Po spravnej reakcii pride predsa odmena ...
jurm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod jurm » Štv 22.11.2012 22:00

Dufam, že osem mesiacov je ešte vek možny na odstranovanie zlozvykov... :ach:[/quote]

Kazdy vek je mozny na odstranovanie zlozvykov, len cim starsi pes, tym viac casu a trpezlivosti potrebujes ... :no:
jurm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov