Agresivita voči majiteľom

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod kellee » Štv 24.03.2016 18:11

to su take sprostosti :pac:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod usagi » Štv 24.03.2016 18:30

naja píše:ako ja neznasam to slovo vodca v spojeni so psami :ach: .
a preco by pes nemohol dostat nieco len tak, zadarmo?


Čo ti ja viem,moji mi napríklad ešte nezaplatili za nič :nwm: :joint:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod Lindchen » Štv 24.03.2016 18:38

Mne sa ten systém nepáči, že nič nie je zadarmo. Resp. nepriamo áno, ale nie takto. Áno, pes by mal chápať, čo má a čo nemá robiť, ale potom existuje ešte voľné pole pôsobnosti, kde si pes robí "svoje psie veci". Nie všetko musí byť na povel, aby mohol byť nejako odmenený, resp. potrestaný. Aby pes "nerobil zle", to je vecou výchovy - neskáče, keď čaká na jedlo, je doma pokojný a leží v pelechu, vonku si čuchá a nerieši každú blbosť... To je taký normál. Pes si nemusí odpracovať každú jednu úbohú granulu a pohladenie.
Určiť mantinely, dať zmysluplnú prácu a odpočinok a nechať žiť :smile: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod elfinka » Štv 24.03.2016 19:54

Lindchen píše:nechať žiť

:yes: :yes: :yes: Vsak to musi byt strasny zahul pre psa aj pre cloveka, ked je spoluzitie len o neustalom boji o sefovstvo iniciovanom zo strany cloveka.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod Tchor » Štv 24.03.2016 20:55

mrfenderjaguar píše:Toto mi príde ako demagógia.

To neni demagogie to je na desitkach problemovych psu vyzkouseny pristup ktery jako jediny funguje i u psu jez sou zkazeny natolik ze cloveku vubec neveri. u tech mene zkazenych samozrejmne muzou fungovat i jiny postupy jen nektery z nich vedou k tomu uplnemu zkazeni... K tomu zavrceni jste psa dohnal vy vasi chybou a tu chybu musite odstranit vy u sebe nehledat ji u psa...


naja píše:ako ja neznasam to slovo vodca v spojeni so psami :ach: .
a preco by pes nemohol dostat nieco len tak, zadarmo?


slovo vudce je od slova vest, navadet - ne buzerovat, lakat (za necim) nebo nutit (do neceho)...
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod cobr4in » Štv 24.03.2016 21:27

hruska píše:ano, urcite je tuzbou mnohych psov sefovat nam :lol:

Pes je svorkové zviera a svorka má vždy vodcu. Ak vodca nie je, je prirodzeným inštinktom prakticky každého psa, aby bol vodca on, pretože svorka vodcu potrebuje, aby mal kto, ako tu už padlo, viesť.

kellee píše:to su take sprostosti :pac:

Sprostosť je oponovať bez argumentácie.

Lindchen píše:Mne sa ten systém nepáči, že nič nie je zadarmo. Resp. nepriamo áno, ale nie takto. Áno, pes by mal chápať, čo má a čo nemá robiť, ale potom existuje ešte voľné pole pôsobnosti, kde si pes robí "svoje psie veci". Nie všetko musí byť na povel, aby mohol byť nejako odmenený, resp. potrestaný. Aby pes "nerobil zle", to je vecou výchovy - neskáče, keď čaká na jedlo, je doma pokojný a leží v pelechu, vonku si čuchá a nerieši každú blbosť... To je taký normál. Pes si nemusí odpracovať každú jednu úbohú granulu a pohladenie.
Určiť mantinely, dať zmysluplnú prácu a odpočinok a nechať žiť :smile: .

Veď ja som nikde nepísal, že to voľné pole pôsobnosti nemá, ale bavíme sa práve o tých mantineloch, ktoré by mali byť určené u každého psa.

elfinka píše: :yes: :yes: :yes: Vsak to musi byt strasny zahul pre psa aj pre cloveka, ked je spoluzitie len o neustalom boji o sefovstvo iniciovanom zo strany cloveka.

Detto - pes je svorkové zviera a svorka má vždy vodcu. Ak vodca nie je, je prirodzeným inštinktom prakticky každého psa, aby bol vodca on, pretože svorka vodcu potrebuje, aby mal kto, ako tu už padlo, viesť. Netreba to ale zbytočne nafukovať, samozrejme, že to zďaleka nie je len o tom.

Tchor píše:To neni demagogie to je na desitkach problemovych psu vyzkouseny pristup ktery jako jediny funguje i u psu jez sou zkazeny natolik ze cloveku vubec neveri. u tech mene zkazenych samozrejmne muzou fungovat i jiny postupy jen nektery z nich vedou k tomu uplnemu zkazeni... K tomu zavrceni jste psa dohnal vy vasi chybou a tu chybu musite odstranit vy u sebe nehledat ji u psa...

Myslím, že sme sa nepochopili. Písali ste, že zavrčal kvôli buzerácii, ja som to uviedol na pravú mieru a vysvetlil, že to nemôže byť buzeráciou, keďže tá prišla až po zavrčaní.
Ako som už písal vyššie, ja si zodpovednosť za chybu priznávam, aj som navrhol možný dôvod.
cobr4in
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod elfinka » Štv 24.03.2016 22:13

mrfenderjaguar píše:Sprostosť je oponovať bez argumentácie.

Tak nech sa paci argumenty, pod clankom je aj kopa odkazov na vyskumy.
http://www.dogwelfarecampaign.org/why-not-dominance.php
Cela teoria jeden alfapes a pod nim vsetci zoradeni je uz davno vyvrateny mytus, a rovnako nie je pravda ze je prirodzeny instinkt kazdeho psa byt vodca.

A okrem toho odporucam si este znova precitat Tchorove prispevky.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod wer » Pia 25.03.2016 7:24

Jaguar, toto, co pises, tak je uz trochu prekonane, aj ked aj drviva vacsina cvicakov ide tymto stylom stale. :ua: Staci mat ale chut sa ucit novym veciam. V dnesnej dobe sa to vnimanie zvierat uz trochu posuva, je kopa vyskumov, pozorovani. A hlavne - cvici sa aj s inymi zvieratami ako pes. Divokymi, omnoho, omnoho nebezpecnejsimi. Tam si uz clovek nemoze dovolit chybu, lebo neskonci s kusancom, ale odhryznutou hlavou... Pes je z celej rise najochotnejsi k spolupraci, naozaj rad sa necha viest, vela vychovnych chyb odpusta a vie vcelku pekne komunikovat s ludmi (ak to vie druha strana citat). Ono clovek nema byt pre psa general, mas byt partak, ktoreho sa oplati nasledovat. Silou (a rozkazovanim) sa respekt neziskava. Skor padnes v jeho ociach, lebo nezvladas z jeho pohladu situaciu. Ako tu uz padlo, vodca ma by najma zrozumitelny, ferovy, musi byt na neho spolah, musi vediet si poradit s rozlicnymi situaciami a ochranit.

Ak ta to zaujima, ja zas poradim precitat si knihu od F. Sustu - Trenink je rozhovor. Je to sice skor o vycviku ako takom a tedaon konkretne pouziva kliker, o ktory teraz vobec nejde, ale, myslim, ze z kontextu sa da vela pochopit. :yes:
Naposledy upravil wer dňa Pia 25.03.2016 7:27, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod Tchor » Pia 25.03.2016 7:26

On zavrcel kvuli tomu ze mu neveri a neveri mu kvuli te buzeraci - zrani jen na povel buzerace je - vpodstate vsechny ritualy ktery pes pred jidlem musi udelat jsou buzerace...
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod maminaBB » Štv 31.03.2016 11:28

Chcela by som poznat vas nazor ... je mozne aby boli prvky agresivity v spravani aj u 9tyzdnoveho steniatka??? Nasa Eli v momente stretu s inym psom ide do neho bez ohladu na velkost - steka,vrci a aj hryzne ...
maminaBB
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod Sunny » Štv 31.03.2016 11:44

Hrá sa :heh: Úplne normálne šteniatkovsky psovsky. Rovnako sa bude snažiť hrať aj s vami. Žiadnu agresivitu za tým netreba hľadať, treba ju len usmerniť a ukázať jej, ako sa hrať má.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Agresivita u psa

Poslaťod jarinoo3 » Pon 19.12.2016 18:19

Dobrý deň, akým spôsobom potrestat psa a zabániť tomu aby sa neotáčal proti mne. Agresivita sa prejavuje napríklad macka je pod autom a ja chcem psa vytiahnut a tým že ho potiahnem za kožu a teda mu v tom chcem zabraniť tak je schopný do mňa skočiť, v podstate ak vie že niečo spravil zle a ja ho chcem fyzicky potrestať tak zavrčí.V prvom rade asi prestat psa fyzicky trestat. Ďakujem za pomoc
jarinoo3
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod wer » Pon 19.12.2016 20:24

Nooo, ono to je taky komplexny (istym sposobom aj vazny) problem a tazko poradit na dialku a hlavne par riadkami. :no: Co to je za psa? Aky stary? Aky mate vztah? V podstate vam pes neveri a nerespektuje vas. Riesenim je isto zmenit pristup, dodat psovi doveru vo vas, nastavit pravidla a byt fer. V skratke :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod Jozef Macuško » Pon 04.09.2017 16:41

Moja 7-mesačná fenka ma dnes prekvapila. Dal som jej za odmenu tú kosť z byvolej kože nech si pochutná a zabaví sa. Potom som si k nej sadol a začal hladkať. Začala potichu vrčať. Tak som chcel, že jej hračku vezmem a skoro ma hryzla. Potom som jej to vzal. Neskôr som jej ju dal znova. A znova pri hladení zavrčala. Tak som jej jednu tresol, že toto sa nerobí a fráza na dohováranie, kedy už ona vie, že niečo zlé spravila. Čo za tým môže byť? Ako to odstrániť ?
Bude to asi tým, že je dominantná, čo by vysvetľovalo časté značkovanie.
Jozef Macuško
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod Margita » Pon 04.09.2017 16:54

naco jej to davas ked je to potom beries?
moc nerozumiem tejto buzeraci,ked psovi nieco dam ,tak mu to neberiem,ale ked potrebujem tak mi to v pohode daju
cim viac ju budes buzerovat tym viac si bude jedlo branit,sa bude bat pri kazdej prilezistosti,ze o to pride
ziadna dominancia
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov