Agresivita voči majiteľom

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod erik70 » Uto 05.09.2017 7:04

Ja osobne keď už psovi niečo dám tak mu to neberiem, presne ako píše Margit...a keby som to chcela tak máme povel "podaj"...a on mi to ochotne sám prinesie a ešte za to dostane pochvalu alebo mňamku. Pokiaľ si niečo sám uchmatne na dvore (pracovné rukavice, tatinove okuliare...a podobné zaujímavosti :lol: ) tak isto buď vymením za niečo iné alebo mi to pekne prinesú...a žrádlo neriešia vôbec lebo to neriešim ani ja... :no: Dokonca Kazan vždy čaká aby som mu prišla podržať misku keď žerie lebo miska mu behá po dvore :lol: ...
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod clupko » Uto 05.09.2017 8:03

nojo, lenze to, ze vam to pes ochotne na povel poda, treba naucit - pisete, ako keby to bola samozrejmost :no:
jozef, nema to nic s dominanciou, skor si pozri nieco o resource guarding - strazenie zdrojov. napriklad - ked jej nieco vezmes, daj jej za to cosi lepsie, bud pri nej napriklad ked zerie a prihadzuj jej do misky dobroty.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod Margita » Uto 05.09.2017 8:07

Keď budeš len brat bude útočiť už preventivne,tymto ju učis aby si bránila jedlo
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod erik70 » Str 06.09.2017 19:13

Jasné, že podávanie (prinesenie) niečoho je troška vyšší level...ale aj tak to začína pri tom,že psovi veci neberiem ale vymieňam... :no: Ja som si tiež užila s mojím prvým daxlíkom...o majetníckej agresivite by som mohla knihu písať... :lol: Ale tak človek začínal a poradiť nemal kto... :ua:
A presne ako Čľupko píše s dominanciou to nemá nič spoločné...
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod wer » Ned 23.06.2019 21:26

Podelim sa o nas vazny problem, mozno niekomu nieco napadne, alebo nieco vyplynie z diskusie... Nyx doslova neznasa moju mamu. Absolutne nechapem, ako to mohlo vzniknut, lebo mama je totalne nekonfliktny clovek, psov ma rada, mojim psom by prve posledne dala, venovala sa im, rozmaznava, s Nyxom bola od malicka v podstate denno denne. No lenze pes to zjavne vnima inak a ziadne obety a starostlivost si nevazi. :ach: Zacalo to pred par mesiacmi - ani som mame neverila, ked mi vravela, ze je cudny, stoji pri nej a zazera , vrci... Ale ked som ich videla spolu, pochopila som, ze neprehana. Pre mna to bolo az neuveritelne, lebo ten pes sa vseobecne neprejavoval konfliktne a agresivne - ani voci psom, ani voci cudzim ludom... Aj teraz nejak cudzich neriesi, k tym, co si otuka si viac dovoluje, ale kontakt extra nevyhladava. U veterinara ziaden problem, nechal so sebou manipulovat bez kosika, aj chvostom povrtel... a napr mojho brata stretava tak raz za 2 mesiace a tomu sa vyslovene tesi... len mame vobec. Mala naordinovane ho krmit pri prichode - aj tak sa jej vobec netesi. Zobrat zobre, ale proste netesi sa. Nehravala sa uz s nim doma, nechyta ho, nic. Na prechadzky, ked chodime spolu, tam ju totalne prehliada, ani okom o nu nezavadi... Teraz naposledy sme prisli spolu s mamou ku mne, pes doma, ja som otvarala dvere, mama za mnou a pes sa totalne vyrutil cely najezeny vrciaci proti nej. :ach: aj zabudol, ze sa ma mne tesit, som ho odvolala, ale cely bol napruzeny, zjezeny.
Moja teoria je, ze proste s nou akoby bojuje o poziciu - vycitil, ze je najslabsi clanok svorky a chce si ju podmanit... Pax to napr tiez vedel - ale prave preto absolutne neriesil, mama mohla cokolvek, akceptoval ju. Proste normalne zdravo sebaisty pes. Tento je trosku reaktivnejsi, "posahanejsi", ale fakt nestojim o to, aby mi sprosty pubertak dokusal mamu. :hmm: Kontakt bezo mna som.uz uplne zarazila, neviem, ci z toho "vyrastie" a ked dospeje, ze sa "uprace". Ale fakt netusim, ako toto riesit. Mamu, samozrejme, nezmenim. Nie je to clovek, co by budil respekt a vedel si zjednat napravu... Takze ten pes by si to mohol nejak upravit v hlave a prestat riesit a akceptovat stav :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod Margita » Pon 24.06.2019 4:41

Toto by mi veruze nikdy ani nenapadlo
Ale prečo by mal zaujem s nou bojovať o nejaké pozície,v rodine bývajú aj deti,psy nemajú predsa zaujem si niekoho podmanovat nie?ked tam je niekto ako ty
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod wer » Pon 24.06.2019 5:03

Tak su psy a psy... Zas povedzme si uprimne - neviedla som ho od malicka ako rodinneho psa. Ale ja s nim nemam absolutne problem, ten respekt tam je. Ze si to bude kompenzovat na mame, to mi ani nenapadlo... A potrebujem riesit ten vztah samotny, nie vzdy budem pritomna, aby som to ja kocirovala.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod pigie » Pon 24.06.2019 5:36

Nezavidim, ja som sa presne tohto bala u rodicov, len teda nie agresivity, ale ze pes ich bude mat ako kolky... Tak ako ma nase dieta... Proste hracky na hranie. Ci to tak nema aj on tak, ze hra s jej strachom je zaujimavejsia aj ako to zradlo. Vid Fry, on si vezme , ale dotycneho aj tak nema rad a ked nahodou aj sa necha pohladkat, tak to je vstupenka len na dane vystupenie, zajtra to uz neplati! :haha:
Ale teda mne u rodicov hodne pomohlo ho k nim vobec nepustat, teraz ked dojde, tak uz nema tendencie sa po nich sapat, len sa im normalne tesi a hlavne teda sa vopred tesi na tu kost, co dostane s ich prichodom :haha: A aj u nich uz to nie je taka kovbojka, je fakt, ze ho proste pri tych prvych stretnutiach k nim nepustim a potom ten zaujem ochladne.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod wer » Pon 24.06.2019 6:00

Len ci z toho vyrastie... lebo mama je jediny clovek, ktory by sa mi mohol o psa postarat, ked som mimo..
Teraz ich nenecham spolu samych, ale tak chodime spolu na vylety, dovolenky... to sa neda obmedzit.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod elfinka » Pon 24.06.2019 6:05

Margita píše:Toto by mi veruze nikdy ani nenapadlo
Ale prečo by mal zaujem s nou bojovať o nejaké pozície,v rodine bývajú aj deti,psy nemajú predsa zaujem si niekoho podmanovat nie?ked tam je niekto ako ty

K tým deťom - čo som sa tak bavila s pretekármi sportovkovymi, oni tie svoje psy k (vlastným) deťom vôbec nepustaju.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod wer » Pon 24.06.2019 6:08

To si ma moc nepotesila...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod pigie » Pon 24.06.2019 6:52

A boli ste uz spolu na dovolenke? Mozno by pomohlo... A mozno nie...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod wer » Pon 24.06.2019 7:00

Praveze neboli. Len tie celodenne vylety. Kde ju teda maximalne ignoruje.
Len teda rozmyslam, ako mu dat najavo, ze nema to riesit. Ci existuju dake "barlicky" - ze napr mame ja ako "sef" budem sama "tolerovat" nejake veci... ci by to nepomohlo :lol: ci to takto podvedome nebude vnimat. Alebo ho to fakt len bavi. Na druhej strane ja sa bojim s nim "zatocit", aby sa to este nezhorsilo.. :nwm:
Naposledy upravil wer dňa Pon 24.06.2019 7:02, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod pigie » Pon 24.06.2019 7:02

A co jej netolerujes? :heh:
A teda, je taky len pri jej prichode?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod wer » Pon 24.06.2019 7:04

Neviem :heh: skor nieco umelo navodit, ja mamu ved respektujem :lol: len podla mna vnima ten pes, ze ja urcujem pravidla :ha:

A nie, nie je taky len pri prichode.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov