Čúranie naschvál do postele, vynucovanie pozornosti

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: cikanie do postele z trucu?+ cesta autom

Poslaťod kamil2028 » Pia 24.08.2012 0:26

Monika to len ľudia si myslia,že psy nemajú žiadnu pamäť ako ani nemajú pojem o čase.môj hladkosrstý pinč ma pamäť vynikajúcu,vie kde si,čo založila aj pred 3-4 dňami. resp.kde som akú hračku odložil.v tom ma nikto nepresvedčí,že psy nemajú pamäť ako i orientáciu v čase.moja vie presne kedy je nedeľa. pýta sa na veľký výlet a aby to nebolo málo na minútu presne. nedeľa 14:00 padla tak choď čavargov so mnou chcem výlet :)zaujímavé,že ju na výlet sa nepadne pýtať v utorok,alebo stredu, keďže kľudne popýtať by sa mohla :ha: ale pýta sa vždy v nedeľu zaujímalo by ma to,že skade to asi môže vedieť, že je nedeľa. :lol:
kamil2028
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: cikanie do postele z trucu?+ cesta autom

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 24.08.2012 0:58

kde som písala o pamätí alebo nepamäti?
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: cikanie do postele z trucu?+ cesta autom

Poslaťod kamil2028 » Pia 24.08.2012 1:06

ale písala si o čase:)pamäť som skĺbil s tým:D aby som ešte informačnú hodnotu pridal,lebo tiež som neraz od chovateľov počul,že pes má pamätá pár minút podľa niektorých.tak za toto tiež by som vraždil. :ha: a podobne je to aj s časovou orientáciou:)môj havo má obe veci na výbornej úrovni a nepochybujem,že to majú aj ostatné psy:lol:
kamil2028
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: cikanie do postele z trucu?+ cesta autom

Poslaťod Hanka 1 » Pia 24.08.2012 6:20

To jsou asi dvě rozdílné věci, ne? Tady píšou lidi o tom, že trestat psa po návratu domů za louži v posteli je hloupost, protože pes si nesrovná, že on tu louži v posteli udělal a tak nebude vědět, za co je trestán. Nikdo tu nepsal o tom, že pes by byl hloupý nebo neměl paměť.


Myslím, že to není "zkuste mě nechat doma a uvidíte", to je jen vaše projekce vašeho způsobu uvažování. Ona se podle mého názoru bojí a proto se vyčůrá. Na tvojí stranu postele proto, že tvého přítele bere jako ochránce víc než tebe a myslím, že se tím domáhá jeho ochrany a podpory. Za dva dny si uvědomí, že jí nikdo o samotě nesežral a začíná si zvykat. I když nemáte možnost zavřít, můžete na postel otočit židle nebo stůl a nějak jí tím zamezit na postel přístup, pracovat na samostatnosti a dodání sebevědomí.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: cikanie do postele z trucu?+ cesta autom

Poslaťod jurm » Pia 24.08.2012 11:56

zase len musim suhlasit s hankou :yes: :jop:
jurm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Pes zacal cikat ale iba v noci

Poslaťod Niky1310 » Pon 10.09.2012 21:33

Ja si skôr myslím, že je to pachmi, po návšteve iného psa, alebo ľudí pes cíti cudzie pachy a je pre neho úplne prirodzené označkovať si svoje teritórium, keďže bolo narušené iným pachom... Naši to tiež robili, keď sa u nás zdržal cudzí pes, alebo určití ľudia...
Niky1310
Okoloidúci
 
Príspevky: 11
Bydlisko: Sliač

Nezvyčajne značkovanie?

Poslaťod ThomasL » Uto 18.09.2012 12:20

Zdravim, doma nam behaju 3 psikovia... z toho jedna fenka.. taka mala rodinka...

Ide o to že ked bolo najstršiemu 3-4mesiace tak sme doniesli druheho člena rodiny... fenku maltezaka...

nedavno asi pol roka dozadu sme rozširili rodinku o 3tieho yorka...

Problem je v tom... že ten najstarší ako sa naučil značkovat s nohou hore... tak doma chorobne značkuje všetko...

nekedy to je ok... dva dni inokedy každe rano niečo...

byvame v rod. dome... vnoku na dvory su stale... proste sa sami aj pytaju ked niečo vidia cez terasove dvere...

proste robi to len ten najstarší...

nekedy aj pred nami doma zdvihne nohu nadrzovku a ide si niečo označkovat... alebo sam sa ukrča.. a schovava a to už vieme že niečo označkoval... proste to robi chorobne.. aj ked za to dostane znadane... nevšimame si ho potom alebo dostane papučou... proste to robi stale...

tak isto aj ked vonku fena robi potrebu tak dojde a označkuje... označkoval ju minule vonku aj ked iba tak stala na schodoch...

značkuje stoličky rohy...kvetinače... či topanky...či niesme alebo sme doma... či ho nevidime alebo vidime...

jaj ... a zabudol som mame aj kocura.. albina.. je hluchy... vykastrovany... tam pomohlo s tym značkovanim v nutri cez zimu ked sme nechavali dnu...
ale zväčša cely rok je vonku a dnu dojde sa len nažrať.... a prespava len niekedy cez den.. alebo cez noc v zime ked vonku paradne mrzne...

pomože kastracia v tomto pripade?
ThomasL
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Nezvyčajne značkovanie?

Poslaťod jurm » Uto 18.09.2012 13:20

co takto naprv zistit povod problemu a skusit ho odstranit? Ked to robi aj pred vami, o to lahsie by to malo byt odstranitelne. Mozno trpim predsudkami ale z prispevku ma dojem ze patris medzi tych psickarov co ziju v tom, ze ci cim mensi pes, tym mensia potreba ho ucit vychovavat a cvicit .... Neber toto nejak utocne a osobne, ale vytocila ma ta kastracia ... je tu o tomto pisane vela, staci si najst cas a "prelistovat" forum. vela stastia :ahoj:
jurm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Nezvyčajne značkovanie?

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 18.09.2012 14:23

je to skôr výchova alebo dominantnosť - potreba značkovania si svojho územia. ak veterinár vylúči nejaké ochorenie, je to podľa môjho názoru toto...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Nezvyčajne značkovanie?

Poslaťod ThomasL » Str 19.09.2012 0:15

Tak vytača ma to...

Oni traja su ako naše deti...

len si zober... na noc ich okupeme... rano rutina zobereme ich von a on ju označkuje... :nwm: :pac:

Skušali sme aj to... že mu znadame.. a prestanem si ho všimat za trest... ale po 3hodkach ked dolieza.. ako keby si to uvedomil čo urobil za chybu.. a pozera stale na mna... no neodpusti mu...

Vychova.. ? praveže sa im venuje často... ako sa to da..
ThomasL
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Nezvyčajne značkovanie?

Poslaťod Monika & Parsonky » Str 19.09.2012 1:11

na noc ich okúpeme? :lol:
jemine, to nie sú deti, ktoré treba na noc kúpať. podľa toho, čo tu popisuješ ste úplne mimo. to sú psi, nie deti, nie ľudia! psi sa nechovajú ako ľudia, ani tak nepremýšľajú a už vôbec sa nechovajú dominantne (vo väčšine prípadov, pri ktorých ľudia považujú psa za dominantného).
pod výchovou si predstavujete, čo? lebo venovať sa im ešte nie je vychovávať ich.
pri našich babách sa tiež stane, že jedna druhú ocvrkne a to sa jedná o dve fenky.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Nezvyčajne značkovanie?

Poslaťod ThomasL » Str 19.09.2012 1:27

Myslel som ti na večer.. kedže teraz je už noc...

samozrejme ich nekupeme každy den...a vobec nie pred večierkou...ako male deti..

zas to až tak prehanat nemusíš...
ThomasL
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Nezvyčajne značkovanie?

Poslaťod wer » Str 19.09.2012 8:30

ono to asi bude prave tou rozmaznanostou (alebo ako to spravne nazvat). ano, skace vam po hlave, nema respekt a ma dojem, ze vsetko patri jemu... dovodom je prave to poludstovanie. pes musi byt ovladatelny, ci je maly, ci je velky - tam to vsetko zacina. take sadni, lahni, odlozenie nie su na skodu a take ku mne je absolutna nevyhnutnost...
no a ked uz zdviha nohu, okamzite po nom nieco leti. uz ked vidite, ze sa na to chysta, okamzite ho ohriaknut a zabranit tomu. podmienka - vzdy...

ale inac na druhej strane, tieto male psy (a najma yorky) to maju ako specialitu - strasne casto sa s tym stretavam. :pac: aky paradox - izbovy pes a sti to doma.. :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nezvyčajne značkovanie?

Poslaťod Monika & Parsonky » Str 19.09.2012 13:51

tak ako píše wer, fakt že je to malý pes neznamená, že sa nemá vychovávať. z môjho pohľadu bývajú práve tieto psi na tom najhoršie, lebo majitelia nemajú potrebu ich učiť tomu, aby sa slušne správali. vidím to vonku dennodenne.

žiadny pes nie je bez chyby, treba si však tie chyby uvedomiť a pokúsiť sa na nich zapracovať. ono vždy zato môže človek.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Nezvyčajne značkovanie?

Poslaťod Cathie » Štv 20.09.2012 13:45

ThomasL píše:Skušali sme aj to... že mu znadame.. a prestanem si ho všimat za trest... ale po 3hodkach ked dolieza.. ako keby si to uvedomil čo urobil za chybu.. a pozera stale na mna... no neodpusti mu...

Pes si po 3-hodinach 100% nepamata, co spravil. Iba vidi zmenu vo vasom spravani a na tu reaguje.

Inak suhlas s tym, co pisala wer. Byt vami, skusim sa tomu nejaky cas intenzivne venovat - psikovi kazdodenne dopriat poriadnu davku pohybu (ked bude zniceny lezat a spat, nebude znackovat :angel: ), ucte ho zakladnu poslusnost, aby ste mu trochu zamestnali aj hlavu, nielen telo a hlavne - majte ho STALE pod dohladom a na dosah, ak je to nutne, nech doma za sebou vlaci kratke lahke voditko, vdaka ktoremu budete moct rychlejsie zareagovat, ked bude dalej od vas. Cim menej prilezitosti a energie bude mat na to, aby znackoval - tym rychlejsie sa to odnauci.

Monika & Parsonky píše:ale tak ako píše wer, fakt že je to malý pes neznamená, že sa nemá vychovávať. z môjho pohľadu bývajú práve tieto psi na tom najhoršie, lebo majitelia nemajú potrebu ich učiť tomu, aby sa slušne správali. vidím to vonku dennodenne.

Pretoze ked ta osteka a ovrci civava ci york, tak sa ludia mozu ist roztopit, aki su zlati a milucki a malicke chudiatko sa iba boji.. ked to iste spravi rotvajler, tak na teba zavolaju policiu a daju ta do sprav :ach:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov