Čúranie naschvál do postele, vynucovanie pozornosti

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Značkovanie v byte

Poslaťod kellee » Pon 04.02.2013 19:22

viete mi niekto vysvetlit preco si pes oznackuje miesto kde zral? len som sa zvrtla a uz bola mlaka, pred tym tam zral kost a kym som ho poslala na miesto ocural si to miesto hoci som ho po nom vycistila,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Značkovanie v byte

Poslaťod janka janica » Ned 21.04.2013 13:13

ahojte mi sme sa s priatelom prestahovali psik bude mat dva roky a byvame tam uz 3 tyzdne.Byvali sme v meste a od malicka ovladal hygienu cikanie vonku atd.Byvame teraz na dedine kde je plno psikov.cize vela novych pachov atd mi vybeh nemame lebo je to velka firma uprostred rodinnych domocekov a vencim ho klasicky ako v meste nemame zahradu...dnes rano som si vsimla ze ocikal susiak na pradlo co stihol asi vecer neviem normalne ma zarazilo :oo: samozrejme som mu vynadala aj ked viem som sa uz docitala ze to bolo zbytocne :hi: skusim ho viac sledovat pretoze sa bojim az to neprerastie do toho ze zacne vsetko obstavat kedze moj priatel je tak trosku pedant na cistotu takze asi by to bol problem...mozno sa harala fena tazko povedat ja ked otvorim balkon pocut vsade brechod psov je ich tam plno...myslim ze kto je panom mame uz davno poriesene pocuva ma ako hodinky ovlada vsetky zakladne povely a chodi kludne bez voditka doma ma jasne pravidla co smie a co nie ma miesto na zemi ziadna postel atd je to velky dobrak a je nam az moc podriadeny no so psami samcami si rad prejavuje dominanciu a hlavne na mladsie psiky...takze otazka znie co mohlo byt dosledok toho obcikania pradla???zatial to spravil len raz ako tomu zamedzit???okrem hadzania tych zapaliek :lol: urcite nechcem az sa nauci obcikavat veci doma... :ua:
janka janica
Junior
 
Príspevky: 278
Bydlisko: Zilina

Značkovanie v byte

Poslaťod Ziva2013 » Sob 18.05.2013 16:49

Ahojte,
chceli by sme vás poprosiť o pomoc a radu. Včera sme si priniesli domov 13-týždňovú fenku neapolského mastina. Nevieme,či je čistokrvná, aj keď majiteľ to tvrdil. V podstate sme sa do nej aj tak hneď zamilovali a už je tu. Ale...Nie je ešte naučená na žiadne povely, dokonca ani na meno:)..to nevadí...naučíme sa..lenže odkedy ju máme ciká, kade chodí...vonku..vnútri..stále...všetko poumývam( doma) a hneď aj ide ocikávať do kolečka celú izbu..neustále behám s mopom...ciká si aj pod seba...doslova kvapká a snaží sa vytlačiť aspoň niečo...neviem, či môže mať nejaký zápal alebo len značkuje alebo nejaký stres ?..sme s ňou často vonku..ciká aj tam...ocikáva všetko...viem, že potrebuje čas, ale cikať každých päť minút asi nie je normálne... :oo: inak papá normálne...teplotu nemá...je hravá, živá...kaká 2-3 krát za deň..
Ďakujem za pomoc a rady...
Ziva2013
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Značkovanie v byte

Poslaťod Bad » Pon 20.05.2013 6:50

Ziva, malé štěně může klidně čurat třeba třikrát v deseti minutách, ale jestli jak píšeš doslova ukapává a snaží se něco vytlačit, tak bych určitě šla k veterináři.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Značkovanie v byte

Poslaťod Ziva2013 » Uto 21.05.2013 19:47

Ďakujem Bad,
boli sme u veta..povedal,že máme počkať, či sa to nezmierni...vonku ešte kvapká, keď ciká, ale vyzerá akoby zo strachu (alebo si značkuje?)..doma už "len " cikáme :pac: ale stále dosť často...nestíhame ísť von (bývame vysoko v paneláku)...hádam sa s tým ešte popasujeme :hi:
Ziva2013
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Značkovanie v byte

Poslaťod kellee » Uto 21.05.2013 21:21

tak mooj pes dnes zahviezdil, otvoril si klietku v ktorej je cez den a oznackoval barak, tam cvrk tam cvrk a tak som nasla postupne asi 10 oznackovanych miest :bum: snazila som sa to nejako predychat ale toto robi uz rok zhruba odkedy ho mame takze psik putuje von do koterca, druhy co je dnu si toto nikdy nedovolil. proste nejdem pochopit co ten maly kus chlpov riesi :vykricnik:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čúranie naschvál do postele, vynucovanie pozornosti

Poslaťod lumoska » Str 22.05.2013 8:18

Ahojte, dufam, ze to mozem pridat sem. :smile:
Mame 3 rocneho civavaka....pred pol rokom sme sa museli prestahovat k mojim rodicom. Na cistotu nauceny bol. Dokonca niekedy vydrzal aj moje 12 hod. smeny v robote. Teraz ma vychadzku aspon 3x denne, kedze vzdy je niekto doma. Napriek tomu sa skoro kazdy den niekde najde hovienko. Najskor to robil pod postele. Potom v nasej izbe pred skrine a teraz najnovsie vzdy pred bratovu skrinu. Ked to prekryjeme, ide zase pod niektoru postel. Nikdy ho vsak pritom nevidime, cize mu ani vynadat nemozem.
Nasi maju 11 rocnu fenku, ktora je naucena byt na svojom mieste. Nas ma povoleny pohyb po celom byte....rodicom toto jeho spinenie uz lezie pekne na nervy. Mne teda tiez, lebo som na taketo spravanie nebola zvyknuta.
Nevie niekto, ako ho to odnaucit? Hlavne, ked uz neni stena teda. :nwm:
lumoska
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 163
Bydlisko: Sládkovičovo

Re: Značkovanie v byte

Poslaťod friday13th » Str 22.05.2013 22:07

Zdravim dogforakov, za par dni/tyzdnov budem mat doma novy prirastok v podobe uzasneho utulkaca, chcela by som sa ale dopredu informovat akym sposobom je najvhodnejsie ho naucit hygienickym navykom, nakolko to nieje malicke steniatko, psik ma uz asi jeden rocik, je dost mozne, ze nejake navyky uz ma, ale to zistim az ked si ho dovediem domov, preto chcem byt na vsetko pripravena. Rady typu "strcit nufak do mlacky" sa mi vobec nezdaju, preto prosim o nejake ine :no: dakujem
friday13th
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Značkovanie v byte

Poslaťod Sunny » Pon 17.06.2013 15:09

Rady typu strčiť ňufák do mláky tu určite nenájdeš. Čítaj... viewtopic.php?f=87&t=3381 A je jedno, či je to malé šteňa, alebo dospelý psík - postup je rovnaký, akurát u dospelého psíka to ide väčšinou oveľa rýchlejšie, keďže už dokáže lepšie ovládať svoj močový mechúr a akonáhle pochopí, čo sa po ňom chce, tak už nemá problém vydržať. Mne sa to útulkáčky naučili doslova za pár dní :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

3 ročný psík ciká do postele, na gauč, koberec

Poslaťod Martinkooo » Pia 30.08.2013 23:32

Dobrý deň. Priateľka má yorkshira 3 ročného, má 2,5 kg a nemajú ho od šteniatka. Je moc prítulný napr v noci keď spíme, spí pri nás až kým nezídeme z postele. Zrejme ho predošlí majitelia bili atď, preto je taký prítulný a vďačný. Normálny pes sa nevyciká tam kde spí, no tomuto to nerobí problém takže zrejme u predošlých majiteľov bol zvyknutý spať v cikaničkách... Majú dvor kde môže celý deň behať, no on príde dnu a vyčúra sa tam. Neviete mi poradiť ako ho naučiť, aby necikal vnútri na postel gauč koberec? Skúsili mu aj capnúť keď sa vyčúra vo vnútri no nič nepomáha.
Martinkooo
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Čúranie naschvál do postele, vynucovanie pozornosti

Poslaťod Phoenix7 » Sob 31.08.2013 12:22

Martinkooo: jednoducho mu chybaju zakladne hygienicke navyky. Treba zacat od zaciatku ako pri steniatku. Odsledovat kedy sa mu podari vycikat vonku a vtedy veela chvalit a odmenit. Pokial sa vycika vnutri tak ho nebite, pokial sa vam podari ho pristihnut rovno pri cine, len mu razne povedzte fuj a ihned ho berte von na travu. Musi pochopit, ze spravne je to vonku na travnik tam dostane vzdy odmenu a nespravne ked je to doma.
Phoenix7
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 76
Bydlisko: Bratislava

Re: Čúranie naschvál do postele, vynucovanie pozornosti

Poslaťod Cathie » Ned 01.09.2013 11:58

Specialne ak bol bity a nebol uceny hygienickym navykom, vobec by som ho nekarhala za to, ked sa vycura vnutri. Jednoducho ho treba intenzivne sledovat, vsimnut si, kedy najcastejsie potrebuje spravit svoje - zvycajne to byva po zobudeni, jedle, hre.. a casto ho brat von na travnik, skor, ako sa vycika vnutri. Pripadne odsledovat, kedy sa chce ist vycurat (bude pravdepodobne cuchat, hladat si miesto) a vtedy ho okamzite zobrat na ruky a ist s nim von.
Treba ho pracne naucit to, co ho este nikto nenaucil..
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Čúranie naschvál do postele, vynucovanie pozornosti

Poslaťod clupko » Pia 24.06.2016 12:49

poznam psa, ktory cura do postele - teraz uz ma okolo 7 rokov, a robi to fakt odmala. samozrejme iba ked je doma sam. majitelia maju tak nestastne spraveny byt, ze spalna je spojena s obyvackou, kuchynou aj chodbou, takze mu nemaju ako znepristupnit postel.
ako stena to robil dost casto, ked dospel, uz len obcas. aj na novych miestach, napriklad boli na private niekde, a ked psa nechali na hodinu sameho, pocural postel. a nie je to len par kvapiek, pes ma 60 kil a pusti zrejme vsetko co v sebe ma.
beru to tak, ze to robi naschval - "vy ste ma tu nechali sameho, tak ja vam pocuram postel".
ma niekto nejake vysvetlenie, tip ako na to? aj ked, uz je dost stary, tak uz to asi oducit nepojde.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Predchádzajúci

Späť na Riešenie problémového správania sa psov