Ničiteľ, ničiteľ a klietka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: vsetko kuse a nici prosim poradte!

Poslaťod verca » Pia 18.03.2011 14:35

Ja som kosti tiez skusala a ohrdol ich surove nechcel a na jazyku sa mu vyhodili 3 cierne skvrny :haha: ked kosti prestal olyzzovat uz mu zmyzli..hihi no ja som mu doniesla take hrubsie papeky zo stromcekov mladych to ho zabavylo dost len my ho mame v byte tiez ine :ua: No nechcem to zakriknut ale moj uz sa sprava aspom trochu vychovanejsie ale ked urobi bynec alebo nieco zle nakricim na neho hned vie ze co je vo veci potvora mala :lol: maju tu pravdu treba psa vybehat,vyblaznit a potom da pokoj :D
verca
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 262
Bydlisko: Lučenec

Re: Ničiteľ, ničiteľ a klietka

Poslaťod zuzi.hr » Sob 05.05.2012 0:36

Ja mám tiež problém s ničiteľkou. Od malička som ju postupne učila na to, že chodím do práce a musí vydržať sama. Samozrejme že som prišla o niekoľko topánok a papúč a pokaždé som zbierala smeti z koša po celom byte. Ale brala som to, je mi jasné že takéto šteniatkovsko - ničiteľské obdobie príde. Asi keď mala polroka tak sa ukľudnila a iba sem tam som si našla papuče niekde inde než boli keď som odchádzala, ale boli celé. :smile: Toto obdobie trvalo asi 2 mesiace. Potom nastal pre mňa horor. :plac:
Začala ničiť všetko čo jej prišlo pod zuby.. Botník, stoličky v kuchyni, sedačku, podlahové lišty a po najnovšom linoleum a plávačku. Nechápem prečo jej zrazu tak preplo, keď už bola v podstate v pohode. :nwm:
Zo zúfalstva som kúpila klietku a už čakám len na jej dodanie a začnem ju postupne privykať byť zatvorená keď niesom doma. Som proti klietkam a je mi proti srsti ju používať, ale už nevidím inú možnosť.
Nechápem prečo znovu začala ničiť a to vo veľkom. Ráno som s ňou vonku minimálne trištvrte hodinu, hráme sa, aportujeme ale asi to nestačí. Keď prídeme z venčenia má ešte veľa energie, začne mi nosiť hračky a keď si ju nevšímam začne "riešiť" chúďatá mačky.
Cez deň nekňučí a nevyštekáva, takže stres to asi nebude. Síce sa s ňou privítam, no pri odchode sa nelúčim. Asi to bude tá nuda, alebo má zle nastavený denný režim, keďže vždy keď prídeme z vonka tak sa začne jašiť. Či sme vonku hodinu alebo celý deň po príchode začne doma behať jak šialená a vyžaduje si pozornosť. Ako jej mám vymedziť čas na oddych? Keď som doma, tak mi je stále v pätách a spí iba vtedy keď napríklad sedím za počítačom alebo spím. Vtedy sa uloží a spí..
Inak keď som doma tak sa ničoho ani nedotkne, samozrejme iba svojich hračiek. Rada by som vedela aj váš názor na to že prečo znovu začala ničiť a ako to efektívne riešiť. Možno mi naozaj zostáva iba tá klietka..
Obrázok
zuzi.hr
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Bratislava - Karlova Ves

Re: Ničiteľ, ničiteľ a klietka

Poslaťod Monika & Parsonky » Sob 05.05.2012 0:41

No jo, mňa psi polujú úplne stále a to staršia má 3 a pól roka, stále má číhajú. Možno sú aj psi, čo svojich pánov nepolujú, ja však takých nemám. :lol: Moji psi nikdy nejak neničili, možno mladá keď bola štendo, padlo pár baletiek a tenisiek. Teraz neničia, ale ja som s nimi doma.
Podľa mňa tá klietka je fajn, kúp väčšiu, kde bude môcť mať pelech, misku, hračky a pod. Pesan si zvykne, ale asi to bude potrebovať čas. :no:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Ničiteľ, ničiteľ a klietka

Poslaťod skacenka » Sob 05.05.2012 10:01

Naša AST do svojho pol roka neničila nič, no po pol roku bum a začala - posteľ, sedačka, linoleum... Z postele obžrala takmer celú jej štvrtinu - pritom to bola posteľ, na ktorej spávala ona(nevyužitá, a tak tam mohli spávať psy), potom sa pustila do gauča a obžrala z neho na komplet boky, v strede izby vyžrala linoleum asi tak 30x30cm :pac: a okrem toho sa ešte doma vždy protestne vyčúrala - a bolo úplne jedno či bola doma pol hodinu alebo päť :ach: a tiež bolo úplne jedno, či bola pred odchodom vonku 15minút alebo 3hodiny :ach: aj po celom dni strávenom vonku, a to podotýkam aktívne strávenom!, hoc sme odišli len na pol hodinový nákup, do dačoho sa pustila a vyčúrala sa... A pritom nikdy nebýva úplne sama, nakoľko máme ešte jednu fenu :no: A plus zdravotné problémy vyplývajúce s požierania molytanu, triesok a pod...a samozrejme, tým, že bývame v podnájme financie tiež boli a sú dostatočným argumentom - kúpiť novú posteľ, nový gauč a vymeniť lino nie sú zrovna najlacnejšie špásy :lol: Takže sme sa rozhodli pre klietku a neoľutovala som ani raz - berie ju za svoj pelech, aj keď sme doma, obe v nej spávajú, v našej neprítomnosti je tam zavretá len AST...klietku sme kúpili najväčšiu veľkosť, takže v nej má kopu miesta a vôbec sa nebráni pobytu v nej :smile: Má v nej hračky, pohodlie a svoj kľud, takže ja si myslím, že ak psík ničí, tak sa tomu netreba brániť :no:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Ničiteľ, ničiteľ a klietka

Poslaťod zuzi.hr » Sob 05.05.2012 10:23

Skacenka presne to iste robi aj moja. Tiez som v podnajme a stale nieco musim kupovat co ide do penazi.
Prestavam mat vycitky z toho ze ju budem zatvarat do klietky. Len aby to pomohlo..
Dufam ze to bude mat nejaky efekt..
Obrázok
zuzi.hr
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Bratislava - Karlova Ves

Re: Ničiteľ, ničiteľ a klietka

Poslaťod skacenka » Ned 06.05.2012 9:03

Tak držím palce, aby aj tvoja prijala klietku tak dobre ako naša :no:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Ničiteľ, ničiteľ a klietka

Poslaťod zuzi.hr » Pon 21.05.2012 18:14

Tak sa teda musíme pochváliť.. :lol:
Ginka znáša klietku uplne super.. Bez strachu hned do nej vliezla a nema vacsi problem s tym ze je zavreta..:jupi:
Ako ste riešili misku z vodou? stále ju najdem prevrátenu a vyliatu v klietke.. :pac:
Obrázok
zuzi.hr
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Bratislava - Karlova Ves

Re: Ničiteľ, ničiteľ a klietka

Poslaťod Cathie » Pon 21.05.2012 22:53

A aku mas misku? Su aj tazke keramicke misky, ktore je tazsie prevratit, mozno by som skusila taku. :no: Ale ak do nej bude nejak velmi drgat, aj tak sa okolo povylieva..
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Ničiteľ, ničiteľ a klietka

Poslaťod Whip it » Pon 21.05.2012 23:46

Existujú aj také nerezové, ktoré sa dajú zavesiť za mreže, odtiaľ by ti nemala nič povylievať. Sú menšie, ale na pobyt v klietke by mali vystačiť.

edit: takéto niečo som myslela - http://www.zvireci-potreby.cz/1991,nobb ... (kod-38006).html
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Ničiteľ, ničiteľ a klietka

Poslaťod Bad » Uto 22.05.2012 6:14

zuzi.hr píše:Nechápem prečo znovu začala ničiť a to vo veľkom. Ráno som s ňou vonku minimálne trištvrte hodinu, hráme sa, aportujeme ale asi to nestačí. Keď prídeme z venčenia má ešte veľa energie, začne mi nosiť hračky a keď si ju nevšímam začne "riešiť" chúďatá mačky.

Jenom poznámka k tomuto klasickému omylu (a už se to tady několikrát probíralo) : hra není zaměstnání. Hrou tak maximálně zvíře (stejně jako dítě) rozdivočíš, zaměstnáním/prací unavíš. Takže by to chtělo psici skutečně zaměstnat.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Ničiteľ, ničiteľ a klietka

Poslaťod zuzi.hr » Uto 22.05.2012 16:01

Cathie dala som jej tam obycajnu plastovu misku. Rozmyslala som aj nad keramickymi, predsa to tazsie prevrhne. Skusim tutu alternatívu a uvidim.
Ked som doma a ona je zavreta v klietke tak bud pekne sedi alebo sa ulozi spat. Ale ocividne ked niesom doma sa snazi vyhrabat a tak prevrhne misku.. :ua:
Whip it nejde mi otvorit ten link. Ale viem aku misku mas namysli. Pytala som sa v dvoch chovákoch a kukali na mna jak na dilina že co vymyslam a ze take nic nezozeniem lebo to este nikto nevymyslel a ponukali mi take nerezove na stojane ktore aj tak musia byt polozene na zemi, takze to mi moc nepomoze. :pac:
Bad asi nieco na tom bude, ze hrou ju iba viac rozblaznim... Daj nejake tipy cim by som ju mohla zamestnat.. Kupila som jej dve tie inteligentne hracky na mlsky, ale uz prisla ako na to, takze to ma zabavu na par minut.. Rano nemam tolko casu ist s nou na dlhe vychádzky, ved uz teraz vstavam o polstvrtej a to chodim do roboty na siestu.. :lol:
Obrázok
zuzi.hr
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Bratislava - Karlova Ves

Re: Ničiteľ, ničiteľ a klietka

Poslaťod Sunny » Uto 22.05.2012 16:15

Nejde o dlhšiu prechádzku, ide o to ako ten čas strávite :no: Behaním si pes neunaví keď tak nohy, ale treba mu v prvom rade unaviť hlavu - cvičením, učením, aby musel premýšlať.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Ničiteľ, ničiteľ a klietka

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 22.05.2012 16:21

Zuzi.hr: podľa mňa môžeš psa zamestnať aj tak, že ho budeš na tú klietku vyslovene učiť, aby sa do nej max. tešil, neskutočne tam letel. neviem teda v akom ste štádiu, no my sme toto robili, stačilo pár minút a pes bol kaput. ja sa ich hlavne snažím prinútiť, aby rozmýšľali nad tým, čo od nich chcem a začo to je vlastne tá odmena.
nejaké to video je tu: http://www.youtube.com/watch?v=QbubNvankEg (sory za kvalitu obrazu). teda začneš odmeňovaním každého záujemu o klietku a postupne chceš, aby si tam lahla a pod. však pohľadaj nejaké linky na webe, ak by ťa to zaujalo (hľadaj Crate games). :no:

čo so psom robíš, teda máte aj nejakú aktivitu (pracovnú), nejaký šport (agi, frisbee, obedience a pod.)?
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Ničiteľ, ničiteľ a klietka

Poslaťod Bad » Uto 22.05.2012 16:35

Sunny píše:cvičením, učením, aby musel premýšlať.

tak tak, aby se musela soustředit a používat mozek. Cvič s ní klasickou poslušnost, tu v každém případě potřebuje a na to ti stačí 10-15 minut cvičení. Ráno stihneš i stopu, krátkou, mladou, podle vycvičenosti s chytáky. (samozřejmě záleží čemu se spolu věnujete)
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Ničiteľ, ničiteľ a klietka

Poslaťod MisheliQ » Uto 17.12.2013 15:44

Offtopic: neviem kam lepšie to zaradiť
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov