Ničiteľ, ničiteľ a klietka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Ničiteľ, ničiteľ a klietka

Poslaťod ZdenulkaM » Uto 23.11.2010 21:16

tak v takomto pripade je najlepsia ta klietka :no: len aby si ani tam neublizila a neviem ked na nu neni zvyknuta :nwm:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Ničiteľ, ničiteľ a klietka

Poslaťod JanaKeira » Uto 23.11.2010 21:29

Pomaly, ale veľmi pomaly sa na tú klietku učí, ale ja to mám s prácou hrozne blbé, lebo som stále v skúšobnej dobe a nemôžem si ani vziať dovolenku, riskovala by som miesto :ua: takže ju to nemám ani kedy naučiť nebáť sa tej klietky. Len, keď prídem z práce, resp cez víkend. Už som si tam aj vliezla, papali sme tam piškóty, blbli s jej obľúbenou hračkou, ale keď ju tam ráno idem poslať, začne vystrájať. Vlastne ona vystrája už vtedy, keď ma vidí ísť do kúpeľne, lebo vie, že pôjdem. Už som zmenila aj rituál, aby sa zbytočne nestresovala, každý deň urobím niečo inak a vyzerá kľudnejšia. Vždy, keď prídem domov venujem sa jej, vonku aj v byte. Učím ju, čo môže a čo nie a celkom nám to ide (teda, kým nenaháňa kocúra :aaa: ), len doba, keď nie som doma je pre ňu asi niečo hrozné. Jediný, komu sa to páči je kocúr, konečne ho nikto nenaháňa a môže spať, kde len chce.
If it's not a Dobermann then it's just a dog
JanaKeira
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Ničiteľ, ničiteľ a klietka

Poslaťod ZdenulkaM » Uto 23.11.2010 21:34

tak cez vikend ju uc na polhodinku alebo najprv na par minut :no: a ona sa nauci :jop:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Ničiteľ, ničiteľ a klietka

Poslaťod wer » Uto 23.11.2010 22:04

ja by som obmedzila hranie doma. vyslovene si ju nevsimat, vyhradit jej cas na odpocinok - aj cez tie vikendy napriklad doobeda. cim viac sa jej budes venovat, tym viac sa ta bude dozadovat a bude frustrovana, ked budes odchadzat. ako aktivity urcite ano, ale nie nonstop. a neluc a nevitaj sa s nou prehnane.
co sa tyka klietky - nechavaj jej ju otvorenu, krm ju tam. uuplne idealne by bolo ju zatvarat po nejakej aktivite a iba na chvilku. a postupne predlzovat cas. ale kedze to nejde, skus ju aspon prikryt, ked budes odchadzat, to niekedy zabera...

Offtopic: a este mi prezrad, ako si si nasla prenajom s velkym psom.. :aaa: ja mam uplne rovnaku situaciu, ale byt je problem.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ničiteľ, ničiteľ a klietka

Poslaťod Hanka 1 » Str 24.11.2010 6:37

Věnovala bych se jí intenzivně, hodně společných aktivit. Postupně bych jí směrovala k tomu, aby se učila se zabavit sama, aby nevyžadovala tolik tebe jako motor a mozek těch aktivit. Půjčovala bych na procházkách vodítko vyzkoušeným lidem, a chtěla od ní, aby byla schopná a ochotná s nimi kousek poodejít bez hysterických výstupů, doma bych jí dala najevo, že její pronásledování ti je nepříjemné, prostě bych jí vyhodila od sebe. Ne pořád, ale když je moc dotěrná. Nechala bych jí hrát si s jinými pohodovými psy i lidmi. Prostě jí odzávislit. Když chodíte na cvičák, nechtějí tam po vás, abyste zavírali psy do odkládaček? Jestli ano, jak to tam snáší, jak reaguješ na její případné projevy?
Dobrouši se hodně rádi poslouchají a jsou dost hluční obecně.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Ničiteľ, ničiteľ a klietka

Poslaťod JanaKeira » Str 24.11.2010 10:50

Ďakujem Vám všetkým za rady. Hanka, na cvičáku nás učia len psíka odkladať, napríklad povel ľahni, odísť od psíka a keď vydrží, dať mu pamlsku. Toto Keire ide celkom pekne, ale problém je, keď ma nevidí. Okamžite vstane a ide ma hľadať. Skúšala som to aj doma, vlastne stále skúšam, máme malý bytík a tak som myslela, že keby som sa posunula z jednej miestnosti do druhej... houby, zájdem za zárubňu a malá sa už dvíha a ide za mnou. vonku na lúke je to ok, vidí ma, ostane ležať, zájdem za strom náhodou, dvíha sa...Chcela som ju aj trošku "ošidiť" a tak som ráno úplne zmenila rutinu, teraz prvá sprcha, make up, obliecť sa, vlasy a potom von, potom papať. Ona je proste asi príliš šikovná :aaa: skôr ona oťapká mňa :pac: ale skúsim všetko, čo ste napísali, hlavne som sa rozhodla, že jej dať ráno hodinu a večer hodinu, obe hodiny s cvičením, loptičkami, paličkami, aby bola aj mentálne zamestnaná poriadne. No a s tou klietkou.... prvé dva dni klietku obcikala, ani som nevedela, že toľko cikať môže....ale teraz bola klietka už dva dni po sebe suchá. Vzala som si dva dni dovolenku na budúci týždeň, vyhovorila sa na rodinné problémy :heh: (však to aj sú) a ideme skúšať 10 minút v jednej izbe, potom 20, potom hodinu.... pomaličky. Zrejme pôjdem smeti vyniesť aj 20 krát za tie dva dni :lol: Dám Vám vedieť, ako nám to ide a opäť veľmi pekne ďakujem, som si istá, že niečo z toho zabrať musí
If it's not a Dobermann then it's just a dog
JanaKeira
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

vsetko kuse a nici prosim poradte!

Poslaťod aronkova » Štv 17.03.2011 12:14

Ahojte, prosim Vas o pomoc pri vychove nasho psa..mame zlateho retrievra, ktory bude mat koncom aprila jeden rok..v podstate uz je vychovany..teda tie zakladne povely, ktore sa ucia na vycvikoch ako sadni, lahni, daj labku, na miesto, za branu(ked cuvame autom do dvora), ostan, mozes, klud a mozno este ine veci rozumie..problem vsak je, ze vsetko kuse a nici plus kuse aj kocura, ale to asi len v ramci hry, len chudak ten uz nema okolo krku srst a ma aj chrastu..no ale k tomu niceniu..mame stromy tuje, tie su uz vsetky do jeho vysky na zadnych nohach dokusane, za domom mame terasku, ktora je zavreta drevenymi dvierkami. Uz par krat sa tam dostal, mali sme tam vyfucany bazen, rozkusany, zazimovany privod vody, rozkusany, kocurove hracky, rozkusane, rozsypana kocurova podstielka na potrebu, najnovsie sa dostal aj k zahradnej navijacej predlzovacke a to som bola doma..ako bazen tak predlzovacka, nie su lacne zalezitosti, chceli sme na jar ist na vycvik ci nam pomozu, ale po tychto skodach a ked s nim mame ist na ockovania nam neviem ci zostanu eura navyse..venujeme sa mu dost, chodievame na prechadzky, hrame sa, na tu terasku vie nesmie ist, ked som tam, tak caka na schodiku a ked mu poviem mozes tak ide a vcera sme tam cely den spolu sedeli, on teda lezkal. na hryzenie sme mu kupili uz hracky aj kosticky od vymyslu sveta, vzdy tie kosti spraska za par hodin, ale nemoze mat kazdy den novu, jedna stoji aj 8uer..preto ma aj take umele s ostnami na hryzenie..rozmyslame, ze bude stale priviazany, tym vlastne nebude mat pristup k teraske a ani celej zahrade..o jamach vsade ani nemusim hovorit..len ked budeme vonku, tak ho pustime na chvilu alebo mu spravime nejaku volieru len vpredu domu..dozadu si aj tak chcem posadit zeleninu a podobne, by to bud okakal alebo hned rozhrabal a rozkusal..je to perfektne plemeno, pritulne, aj ked budeme mat s priatelom dieta, nemusim sa bat, ze by ublizil, jedine ze by poskakal a ulizal ho..len toto co poslednu dobu robi je uz vela a lutujem niekedy, ze som si nezobrala nejake ine plemeno, neviem som zufala..to mame za tu dobrotu, i ked z priatela ma autoritu..poradte, co myslite..dakujem
aronkova
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: vsetko kuse a nici prosim poradte!

Poslaťod Lindchen » Štv 17.03.2011 12:25

Psík potrebuje dostatok aktivity, nahromadenú energiu pravdepodobne vybíja ničením. Dajte mu viac zamestanania, viac prechádzok, viac športu, viac výcviku (pre zábavu). Unavený pes = dobrý pes.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: vsetko kuse a nici prosim poradte!

Poslaťod Amaguk » Štv 17.03.2011 12:36

o niceni tu toho na fore ma celkom dost info - pohladaj :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: vsetko kuse a nici prosim poradte!

Poslaťod MisheliQ » Štv 17.03.2011 12:59

Nemýľ výchovu s výcvikom. K výcviku patria tie povely, ktoré si spomínala a výchova je to ako sa správa.
Čo to znamená, že venujeme sa mu dost, chodievame na prechadzky, hrame sa? Pes má veľa energie a potrebuje sa zamestnať.
Za pár euráčov sa dajú v mäsiarstve zohnať surové kosti, s ktorými sa pes určite hodnú chvíľu zabaví :no:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: vsetko kuse a nici prosim poradte!

Poslaťod lucik » Štv 17.03.2011 14:13

surové kosti za pár centov, ale to nie je riešenie.. on potrebuje zamestnať hlavu - výcvik! retrievre sú pracovné plemeno, keď mu nezamestnáš hlavu, zamestná si ju sám - ničením.. reťaz ani zatváranie nie je riešenie.. ani k dieťaťu sa nenaučí správať sám, tiež ho treba k tomu viesť..
To, čo píšeš, nie je iba o výbere plemena, ale o schopnosti venovať sa psovi po výcvikovej stránke.
A vôbec, určite tu téma o ničení je, pohľadaj a čítaj..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: vsetko kuse a nici prosim poradte!

Poslaťod MisheliQ » Štv 17.03.2011 14:33

Lucik s tými kosťami som reagovala na toto vzdy tie kosti spraska za par hodin, ale nemoze mat kazdy den novu, jedna stoji aj 8uer
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: vsetko kuse a nici prosim poradte!

Poslaťod Ivanka.P » Štv 17.03.2011 14:38

Vitaj v klube :joint: krátery v novom trávniku, ovocné stromčeky vytrhnuté aj s koreňmi....
Okúsaná drevená lavica aj stôl na terase, 15m hadica úplne rozkúsaná....

Ako už bolo povedané, zamestnať psa. Ono to časom prejde. u nás cca v 2 rokoch :aaa: :aaa: :aaa:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: vsetko kuse a nici prosim poradte!

Poslaťod lucik » Štv 17.03.2011 20:19

MisheliQ, no šak aj ja, len som poopravila, že ani nie pár EUR, ale pár centov :smile:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: vsetko kuse a nici prosim poradte!

Poslaťod MisheliQ » Štv 17.03.2011 20:21

Offtopic: Aha :lol:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov