Strach z auta

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Ako ste zvládli strach psíka z auta?

Poslaťod MiskaLilly » Uto 28.08.2012 11:48

Ahoj.

Ja som na zaciatku skusala s Lillynkou vsetko. Skusala som kufor, zadne sedadla, rozne metody, alo nic nepomahalo. Kedze Lilly mala hlavne psychicky blok...
Ako jedine nam pomohli tabletky Zilkene, ktore vrelo odporucam. Su zdrave a v nicom neskodia psikovi. Nachadza sa v nich materske mlieko, ktore pomaha psikovi k pohode.
Vas veterinar Vam uz povie, ako ich uzivat.
Lilly ich brala priblizne mesiac, ked isla cestovat a teraz mi v aute, autobuse, kdekolvek dokonca spi. Ziaden problem :).
Vrelo odporucam!

Pekny den :)
MiskaLilly
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Ako ste zvládli strach psíka z auta?

Poslaťod moschino » Štv 30.08.2012 12:39

Ja som raz chcela ísť na dogtrekking do Brezna s Becie, tak mi neostávalo iné, len ju vo veku 2 rokov naučiť cestovať v aute. Zaobstarali sme si prepravku a postupne som ju učila do nej chodiť, neskôr na pár minút zatvárať, vždy za to dostala obrovskú pochvalu (nechcela som jej to znechutiť, lebo keby sa rozhodne to tej prepravky nenastupovať dobrovolne, tak také teleso tam nedoborvolne určite nenaložim :lol: ). Neskôr sme dávali prepravku vo auta, aby si aj sama vyskočila, postupne tam ostávala dlhšie, neskôr sme auto štartovali a prešli kúsok po dvore (aby nechytila paniku), potom po dedine. Keď jej to išlo dobre, tak som ju vzala k babke, kde ako odmenu (a vyššiu ako pamlsky alebo pochvaly) dostala prechádzku po miestach, kde to nepozná.
A takto sme postupovali niekoľko týždňov, až Becie v pohode zvládla cestu do Brezna (už sme boli 2x :dancing: ), kde sa zúčastnila dogtrekku, čo sa jej tak veľmi páčilo :lol: Okrem toho kratšie jazdy, kde vždy bola nejaká zaujímavá prechádzka. Teraz sa už sama trepe do auta, keď je otvorené, alebo aj do prepravky, lebo chce ísť na výlet :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako ste zvládli strach psíka z auta?

Poslaťod Briana » Pon 17.09.2012 23:25

ahojte viete mi poradit ako naucit steniatko na vytah ? ani za svet nechce nastupit (je pravda ze je vytah je starsi a vrzga) a tym padom sa boji ist aj von z bytu lebo vie ze tam je vytah a to mi komplikuje pytanie sa von :((
Briana
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Ako ste zvládli strach psíka z auta?

Poslaťod Póla » Pon 01.10.2012 20:45

Ahoj, moje steniatko tiez nechcelo ist do vytahu samo, stale som ju musela brat na ruky. Asi po mesiaci som ju vo vytahu pustila na zem, nech si to tam ocucha a ked som vystupovala, ona automaticky isla za mnou. Nastup znova na rukach, vo vytahu som ju pustila, vystup po svojich. Takto som to parkrat zopakovala, potom som ju uz na ruky nezobrala, nastupila som do vytahu, cupla si a privolala ju. Nastupila :D A viac sme s tym problem nemali. Vyskusaj :smile:
Póla
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14
Bydlisko: Trenčín

Re: Ako ste zvládli strach psíka z auta?

Poslaťod Briana » Str 03.10.2012 11:37

ahoj, uz sme sa naucili :)
Briana
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Ako ste zvládli strach psíka z auta?

Poslaťod SilviaGSD » Pia 09.11.2012 23:50

Čawky,
Ja som svojo psa (NO) prevážala autom prvý krát ked mal 6 mes. a bol neskutočne roztatárený, ako malé šteňa a kedže bol prvý krát v aute aj ta najmenej zaujímavešia vec bola užasná, a ked sa viezol tak 10-15min. už sa mu to nepáčilo ale ja som si ho zrovnala dala som mu pamlsok,pochválila a nechala tak zase začal vymýšlať zase som si ho ukľudnula (cuknúť vodítkom) a pamlsok,pochvala.. takto som to opakovala ešte tak 5 krát pokým sme nevystupovali :) :jop: potom ked sme chodili k veter. na výlety atď. tak už sa po 3-4 jazdách naučil že v aute sa sedí nejší a ani sa nebojí aut naokolo nič nie je zlé :)) ....ale tu som odbočila prve nasadnutie do auta bolo také že sa otvorili zadné dvere a nechcel nastúpiť ani za pána.. ale ja som s ním vybabrala a kodila mu tam loptičku v ten moment bol v aute a ani nevedel ako sa tam dostal potom mal ešte trošku strach ked sme štarovali ale nezabudni .. ty ako jeho pán,vodca nesmieš rozmýšlať že ,,čo ak sa bude báť,čo ak bude skákať,kňučať,štekať,schovavať sa.." musíš byť stále po kontrolou aby všetko bolo fajn.. skús psíka lákať na pamlsky obľúbene hračky a ked ani to nie sadni si ty do auta a zavolaj ho ;) :fizel:
Obrázok •Deutscher Schäferhund/Max von Stephanitz/1899/ Germany•Obrázok
Facebook: .com/pages/Nemecký-Ovčiak-je-moja-láska/225587770842135
SilviaGSD
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 169
Bydlisko: Rosina,Žilina

Re: Ako ste zvládli strach psíka z auta?

Poslaťod Zuzula » Ned 11.11.2012 22:45

Keď som si našu doniesla domov, začala som ju rozvážať (v kufri auta) kade tade, do mesta, do parku, do obchodu :lol: Zo začiatku tiež kňučala. Ja som ju jednoducho ignorovala, lebo som sa jej v idúcom aute nemala ako venovať :lol: a po nejakom týždni, dvoch prestala. Teraz keď ideme niekam autom, tak sa snaží skákať do kufra sama (dokonca raz skočila aj do zavretého kufra - rozumej: šlahla sa o dvere kufra zvonku :ha: )
"Are you sure it's beef?"
" Yes, of horse!"
Zuzula
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Bratislava - P.Biskupice

Re: Strach z auta

Poslaťod Rocky Gal » Ned 16.02.2014 11:34

AHOJ,

môj 7 mesačný psík má dokonalý strach z auta. Viezol sa tak dokopy 15 krát na kratšie trasy, je v kufri (auto combi), dokonca sa pár krát aj vyvracal. Poraďte ako ste tento strach zvládali, resp. nie je lepšie ho dať na zadné sedadlo a priviazať popruhmi ? Alebo to riešiť prepravnou klietkou ? To sa mi zdá, že bude ešte horšie. Potrebujem ho zvykať, pretože budeme musieť cestovať aj na dlhé vzdialenosti. Ďakujem.
Rocky Gal
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Strach z auta

Poslaťod Vikiki22 » Ned 16.02.2014 15:03

Myslím, že ak si prečítaš tému, dozvieš sa.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Strach z auta

Poslaťod friday13th » Str 13.01.2016 20:35

Ahojte, chcela by som vás poprosiť o radu ako postupovať aby som to ešte viac nepokazila ako to už je. Môj peso nemá vôbec problém s cestovaním v aute, ani nemal, áut sa ani nikdy nebál. No tu prichádza náš novovytvoreny problém. Zhruba tri mesiace dozadu, keď som s nim išla cez cestu (on pri ľavej nohe) ma z pravej strany zrazilo auto, Maxovi sa nič nestalo, neviem ako je to možné, nemal ano skrabanec.... Asi sa stihol stiahnuť dozadu. Ja si z toho nič moc nepamätám.... Viem až, že keď som sa k sebe trochu prebrala tak som ho videla asi vo vzdialenosti 10-15 metrov ako na mňa hľadí a panicky beha zo strany na stranu... Nedal sa privolať, nič.... Ani obraz ani zvuk.... Odvtedy ma panicku hrôzu z áut... Nie síce úplne zo všetkých, stojaté mu nevadia... Ide skôr o cesty kde ide viac áut a prechod pre chodcov... Ma tendenciu sa schovať, chvost medzi nohy... trasie sa... spracuje sa na chodníku keď idú okolo auta a keď chcem ísť cez prechod alebo cestu tak hotovo koniec, zapriahne sa ako kôň a chce čo najrýchlejšie prejsť.... Viacmenej to mam s mamininho rozprávania... Z vlastných skúseností iba druhy deň, pretože som nebola schopná s nim ísť von.... Ako by ste to riešili a pristupovali k tomu? Nerada by som niečo pokazila. Ďakujem vám všetkým za rady.
friday13th
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Strach z auta

Poslaťod Lindchen » Str 13.01.2016 20:58

Teraz si nechcem kopnúť, ale tieto veci sa riešia ihneď, obzvlášť ak pes nie je zranený, teraz je jeho strach zbytočne posilnený. To tak do budúcna, keby sa ešte čokoľvek zlé stalo, treba riešiť hneď.
Na stojace autá nemá vôbec žiadnu reakciu, pohoda klídek alebo malú reakciu, príp. nejakú neistotu, malé obavy?
Odmeňuj za pohľad na stojace auto, na rôzne autá, malé, veľké, rôzne farby. Potom skúsiť zapnúť svetlá iba, odmeniť, naštartovať odmeniť, pri každej fáze ostať dovtedy, kým nemá reakciu. Pomaly auto rozbiehať, stále odmeňovať, ak už nie je schopný vziať si odmenu, tak ste šli príliš rýchlo dopredu, vráťte sa v nácviku o krok späť. Robte radšej krátke nácviky, nech má dosť oddychu, je to psychicky náročné.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Strach z auta

Poslaťod wer » Str 13.01.2016 22:02

Asi ked lezis v bezvedomi, moc neporiesis ihned...



Nic, ziadne pamlsky, pravdepodobne si ich ani v strese nevezme - sebaiste vystupovanie, ziadne lakanie, upozornovanie, pevny obojok a ides. Vyhladavat auta, idealne najskor nie prilis rychlo jazdiace.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Strach z auta

Poslaťod friday13th » Str 13.01.2016 23:43

nehnevaj sa na mna lindchen ale tvoj komentar je trosku odveci....co mi hovorili tak som preletela kapotou a dopadla na druhu stranu vozovky, ja si to nepamatam, prebrala som sa az na chodniku, kde ma odtiahli, psik sa splasil a usiel, ja si pamatam len tento jeden usek, ako na mna hladel a behal, mala som dolamanu nohu, poranenu hlavu a rameno, su to uz tri mesiace a este teraz neviem poriadne chodit, iba tak biedne krivat tak mi prosim vysvetli ako som mohla nieco hned robit ? doteraz ho vencila mamina a priatel, nevedia so psom pracovat. Dnes som bola s nim druhykrat vonku od nehody a mam pocit, ze zajtra sa ani nepostavim na nohy.
dakujem wer
Dakujem vam obom za rady, budem sa na tom snazit co najskor makat.
friday13th
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Strach z auta

Poslaťod Lindchen » Štv 14.01.2016 8:08

friday13th píše:nehnevaj sa na mna lindchen ale tvoj komentar je trosku odveci....co mi hovorili tak som preletela kapotou a dopadla na druhu stranu vozovky, ja si to nepamatam, prebrala som sa az na chodniku, kde ma odtiahli, psik sa splasil a usiel, ja si pamatam len tento jeden usek, ako na mna hladel a behal, mala som dolamanu nohu, poranenu hlavu a rameno,

To si nikde nepísala :nwm: . Len, že psa zrazilo auto a nič sa mu nestalo... :nwm: . Tak teraz nechápem. Niekomu, kto má také zranenia nebudem písať, že mal riešiť skôr :pac: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Strach z auta

Poslaťod Bad » Štv 14.01.2016 8:23

Lindchen, je to v tom úvodním příspěvku.....

friday, jestli ti bude stačit jenom ta ignorace a suverénnost, kterou budeš psu dávat najevo, že se nic neděje (viz wer....a takhle by to mělo jít), nebo budeš muset se psem aktivně pracovat a do jaké míry (jak píše Lindchen), to záleží na jeho nervové soustavě a na tom, jakou autoritu pro něj představuješ. Ale to musíš poznat sama.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov