Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: ("Agresívne") šteniatko

Poslaťod caramelbiscuit » Sob 17.10.2015 13:25

Ahojte. Neviem, kam mám zaradiť môj "problém" a novú tému zakladať nechcem, tak to píšem tu. :) Máme doma 6 ročnú maltezáčku a nedávno sme našli na ulici šteniatko NO a nechali sme si ho. Má 3,5 mesiaca a neustále skáče do maltezáčky ale tak, že sa jej zahryzne do nohy, do ucha, ale najčastejšie do kože na krku až tak, že má potom na krku samé chrasty. Ešte som si všimla, že pri tom, ako sa ide už zahryznúť má vycerené zuby, ale žiadne iné agresívne znaky som si nevšimla. Oddeľujeme ich, ale ona do nej skáče aj tak až tak, že si musím šteňa zobrať a zabaviť ju inou aktivitou, ale niekedy je maltezáčka proste zaujímavejšia. Ja viem, že si asi poviete že vzhľadom na takéto otázky by sme ju mali dať asi niekomu skúsenejšiemu, ale ja verím že to zvládneme, mimo tohto pekne poslúcha na slovo, vieme už základné povely niektoré lepšie, niektoré treba trochu vylepšiť, len toto mi robí trochu starosti. Zvykne obhrýzať aj ruky dosť silno, asi si neuvedomuje ešte svoj stisk, ale keď poviem au tak prestane. Akurát maltezáčka keď skríkne tak pustí, ale následne po nej skočí znova. Máme ešte aj labradorku, do tej si takto skákať nedovolí. Ja sa len pýtam, je to v poriadku? Lebo tie vycerené zúbky vyzerali strašidelne a nechcem nič zanedbať.
caramelbiscuit
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80

Re: Problémové správanie

Poslaťod dusanka23 » Štv 22.10.2015 15:47

presne tak, kupit mu hracku ktoru moze okusavat kolko bude chciet :D nemusi potom vas nabytok a vase ruky...a myslim ze jedna hracka ani stacit nebude, raz sme nasli vypredaj plysakov tak sme nasmu kupili kolko sme vladali pobrat a trhal ich jedneho za druhym :D
dusanka23
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: ("Agresívne") šteniatko

Poslaťod Cathie » Pia 23.10.2015 15:08

caramelbiscuit píše:Ja sa len pýtam, je to v poriadku? Lebo tie vycerené zúbky vyzerali strašidelne a nechcem nič zanedbať.

Nie je to v poriadku voci vasej starsej fenke. Zakrocte a stenatu to jednoducho nedovolte. Ozaj DOSLEDNE ju sledujte, odvadzajte jej pozornost, zakrocte, ked chce spravit cokolvek, co podla vas uz fenke vadi a vyhradte maltezacke priestor, kde ma svoj klud a kam naucite stena nechodit. Prve dni je to strasna otrava :lol: Lebo stenata si zvycajne nedaju povedat. Ale veeela aktivity vonku (aj von ich idealne berte aj osamote obcas, nie iba spolu), fyzickeho aj psychickeho vytazenia a doma iba klud, kym nejaku hru ci trening doma nezacnete vy.
Zo strany stenata je to len hra, ale starsiu fenu tyranizuje. Do dospelosti sa potrebuje naucit, ako sa spravat k inym psom a respektovat prejavy toho, ze nemaju zaujem - inak raz bude mat s ostatnymi psami problem. Ak nereaguje na vyzvy zo strany fenky, ze jej ma dat pokoj, musite zasiahnut vy.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: ("Agresívne") šteniatko

Poslaťod dandr007 » Pia 30.10.2015 1:38

caramelbiscuit píše:Ahojte. Neviem, kam mám zaradiť môj "problém" a novú tému zakladať nechcem, tak to píšem tu. :) Máme doma 6 ročnú maltezáčku a nedávno sme našli na ulici šteniatko NO a nechali sme si ho. Má 3,5 mesiaca a neustále skáče do maltezáčky ale tak, že sa jej zahryzne do nohy, do ucha, ale najčastejšie do kože na krku až tak, že má potom na krku samé chrasty. Ešte som si všimla, že pri tom, ako sa ide už zahryznúť má vycerené zuby, ale žiadne iné agresívne znaky som si nevšimla. Oddeľujeme ich, ale ona do nej skáče aj tak až tak, že si musím šteňa zobrať a zabaviť ju inou aktivitou, ale niekedy je maltezáčka proste zaujímavejšia. Ja viem, že si asi poviete že vzhľadom na takéto otázky by sme ju mali dať asi niekomu skúsenejšiemu, ale ja verím že to zvládneme, mimo tohto pekne poslúcha na slovo, vieme už základné povely niektoré lepšie, niektoré treba trochu vylepšiť, len toto mi robí trochu starosti. Zvykne obhrýzať aj ruky dosť silno, asi si neuvedomuje ešte svoj stisk, ale keď poviem au tak prestane. Akurát maltezáčka keď skríkne tak pustí, ale následne po nej skočí znova. Máme ešte aj labradorku, do tej si takto skákať nedovolí. Ja sa len pýtam, je to v poriadku? Lebo tie vycerené zúbky vyzerali strašidelne a nechcem nič zanedbať.



My máme doma to isté. Máme 8 ročnu maltezáčku a pred tyzdnom sme dokupili belgickeho ovciaka fenu. V byte ju chceme mat len cez zimu potom pojde do koterca. Malá Agi tiez skace a hryzie nasu maltezacku. Niekedy necham nech jeej to Lilina vysvetlí ale ked uz vidím ze Lili hlada podporu u mna zakrocim a stena snazim obratit na seba. Lili sa jej radšej vyhyba. Ja verím že si zvyknu. Treba ich len sledovat.Velmi mi pomaha ked ich beriem vonku aj samostane. Aa ked sa obidve chcu hrat tak kazda ma mojubjednu ruku a ked sa nahodou prepletu medzi seba jemne ich oddelim aby male pochopilo ze nie vsetky kusance su hra.
Správca webu www.domacezvieratko.sk
Hľadáme do tímu blogerov. Niekoho kto rád píše o zvieratkách.
Daniela
dandr007
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Bydlisko: Svit

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod Bad » Pia 30.10.2015 7:36

dandr007 píše:ale ked uz vidím ze Lili hlada podporu u mna zakrocim a stena snazim obratit na seba

bych zakročila ještě o facku dřív (teda pokud se Lili nechá chvilku otravovat dobrovolně), ať pro ni štěně = špatně, nepříjemno, strach.....Neboli končit v dobrém. Stejně by to mělo vyústit v to, že maliňačka bude pozornost a akci směřovat na tebe a ne na maltezačku.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod dandr007 » Sob 31.10.2015 1:05

Nie vzdy zaberie odvratenie pozornosti na mna. Este viac ich tym vyhecujem. A maltezacka malej maline neublizuje. Len ju steknutim usmerni k zemi a odide. Mala ostane stat, skludni sa a ide prec po svojom.
Správca webu www.domacezvieratko.sk
Hľadáme do tímu blogerov. Niekoho kto rád píše o zvieratkách.
Daniela
dandr007
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Bydlisko: Svit

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod Bad » Sob 31.10.2015 11:06

jéžiš,opravím :
Bad píše:ať pro ni štěně ne= špatně, nepříjemno, strach....
:ach:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Hryzenie všetkého

Poslaťod mišvik » Uto 01.12.2015 18:30

Máme asi tak 4 mesačnú fenku . Hryzie napr. skriňu , dlážku , kreslo ... A hračky sa nedajú , lebo ich rozkuše hneď a potom ich aj zhltne . Neviete poradiť , ako ju zamestnať alebo aké hračky kúpiť , aby ich nerozhryzala ?
mišvik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Hryzenie všetkého

Poslaťod vavrena » Uto 01.12.2015 18:41

Hraj sa so psíkom ty, nenechávaj mu hračky v tvojej neprítomnosti. Je úplne normálne, že ich psík roztrhá, a žiaľ aj to, že ich časti pohltá, preto je to nebezpečné. Na hryzenie môžeš nechať žuvaciu kosť alebo veľkú špikovú kosť.
Venuj sa psíkovi najmä vonku, tam patria aj hračky do ruky, môžete sa poriadne vyblázniť a psík sa postupne naučí, že doma sa spí, vonku sa hrá. Proti okusovaniu nábytku môžeš skúsiť postriekať nábytok čiernym korením, hračky a ani iné rozpitvateľné veci nenechávať, všetko upratovať. Neviem, čo je to za psíka, ale aj ozajstný ničiteľ, pouvažujte nad ohrádkou alebo klietkou. V každom prípade - aktivity vonku a veľa, neuč ho doma blázniť sa, smeruj to von radšej.

Offtopic: Tému zlúčime s podobnou, ktorá už na fóre je...
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Hryzenie všetkého

Poslaťod mišvik » Uto 01.12.2015 19:56

vavrena píše:Hraj sa so psíkom ty, nenechávaj mu hračky v tvojej neprítomnosti. Je úplne normálne, že ich psík roztrhá, a žiaľ aj to, že ich časti pohltá, preto je to nebezpečné. Na hryzenie môžeš nechať žuvaciu kosť alebo veľkú špikovú kosť.
Venuj sa psíkovi najmä vonku, tam patria aj hračky do ruky, môžete sa poriadne vyblázniť a psík sa postupne naučí, že doma sa spí, vonku sa hrá. Proti okusovaniu nábytku môžeš skúsiť postriekať nábytok čiernym korením, hračky a ani iné rozpitvateľné veci nenechávať, všetko upratovať. Neviem, čo je to za psíka, ale aj ozajstný ničiteľ, pouvažujte nad ohrádkou alebo klietkou. V každom prípade - aktivity vonku a veľa, neuč ho doma blázniť sa, smeruj to von radšej.

Offtopic: Tému zlúčime s podobnou, ktorá už na fóre je...



Ďakujem , vskúsim to využiť . Len , my ju vonku nepúšťame tak je možné sa aj na vodítku hrať so psom vonku ? Alebo je možné , že mi neutečie ?
mišvik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Hryzenie všetkého

Poslaťod elfinka » Uto 01.12.2015 20:13

Jasne ze sa da aj na voditku. Aj na kratkom, napriklad take pretahovanie, alebo jej mozes dat stopovacku (dlhu tensiu snuru, tak 5 max 10m) a mozes jej aj hadzat hracku dalej, hrat nahanacku...
Ale 4mesacne stena by nemalo mat este moc tendencie zdrhat, ak si nie ste isti tak tu stopovacku na par dni pre vasu psychicku pohodu a ak ju nebudete musiet ani chytat do ruky lebo mala nebude mat tendenciu zdrhnut, tak kludne bez voditka - samozrejme na bezpecnych miestach kde nema sancu omylom vletiet pod auto alebo tak.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Hryzenie rúk, nôh - 7 mesačný husky

Poslaťod tina31292 » Ned 20.12.2015 0:41

Ahojte, viem, že príspevkov o tejto téme je určite veľa avšak náš prípad je trochu špecifický. Plánujeme s našim psíkom ísť aj na výcvik, avšak nič sa nedá hneď v tú ranu, a chcela by som veľmi radu od niekoho kto má skúsenosť s týmto plemenom. Adoptovali sme šteniatko huskyho - pes, 7 mesačný, pred tým bol u dvoch majiteloch, kde síce nebol týraný ani nič podobné, ale nemal dostatok pohybu ako husky potrebuje. My sme si ho pred pár dňami priviezli, a snažíme sa pre neho urobiť všetko aby sa mal dobre. Denne s ním chodíme tri, štyri krát na prechádzky - a nie su to veru krátke prechádzky. Na prechádzkach, je relatívne dobrý, poslúcha na základné povely, neni to dokonalé, ale na to, že ho máme pár dní, je to ok. Jediný problém je, že veľmi ale veľmi skáče a kúše do rúk, ak sa skryjú ruky do nôh, je mu to prakticky jedno - deje sa to vo väčšine na dvore, keď sa s ním ideme hrať aby sa vybúril. Nám je jasné, že je to pre neho prirodzené, ale musíme ho naučiť, že na ludí sa to nemôže. Ak je ešte v kľude a je sám a cvíčim ho opätovne na poveli, sadni lahni, k nohe, už mu to ide, avšak akonáhle sa rozblázni, veľmi hryzie a skáče. Snažíme sa jeho energiu mimo prechádzky na dvore vybiť napríklad preťahovaním sa s lanom a podobne, ale so skákaním a hryzením neprestáva. Vidím na ňom, že sa psík bojí, že už neprídeme a nezoberieme ho na prechádzku, kedže u doterajších majiteľov bol len zavretý, chcela by som len radu či to chce čas, alebo je to naozaj zlé znamenie. A taktiež vždy keď od neho odchádzame, v zmysle - že my ideme do vnútra a on zostáva vonku, kňučí a trochu šteká, to však po 5 minútach prestáva a myslím, že to je naozaj len sila zvyku, aby pochopil, že my sa k nemu naozaj vrátime. Obávam sa len toho hryzenia, ktoré môže byť postupne už naozaj nebezpečné. Je naozaj mojim cieľom pre nášho Tea urobiť všetko aby bol konečne na mieste, kde sa cíti dobre a nie niekde kde je len zavretý v klietke. Ďakujem za rady
tina31292
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod aNeMiC » Štv 31.12.2015 15:31

A skáče pred ale po prechádzke? Rodina mala expertku na toto fenu nemeckého ovčiaka ale ju to prešlo. Riešili to tak, že keď začala skákať, odišli od nej dnu a prišli až vtedy, keď sa upokojila :smile: prešlo to ... bola som svedkom tích "záchvatov" ... nazývali sme to "afekt". Koľkokrát keď som bola s ňou a bratrancom na prechádzke, dostalo ju to a mali sme s ňou čo robiť, lebo jej to preskočilo aj na ulici. Proste začala do nás skákať.
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Teroristicke steniatko - hryzie nas

Poslaťod Pani Novakova » Pia 08.04.2016 18:26

Ahojte, prosim o radu. Pred tyzdnom sme si priviezli 10 tyzdnove steniatko cuvaca a je to diabol :) Predtym sme mali rotvika a to sa neda vobec porovnat. Mate tip, ze co robit s hryzenim, hryzie nas nonstop.. vkuse.. silno.. akykolvek pokus zastavit ju ju len vyprovokuje, tiez ked ju upozornime nech nehryzie nejaku vec, jej odpoved je, ze sa ako rosomak pusti do nas a ma aj hodinovy amok. Co s tym?
Pani Novakova
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Teroristicke steniatko - hryzie nas

Poslaťod kellee » Pia 08.04.2016 19:50

je to stena a je normalne ze je taketo. To hryzenie skuste previez na hracky, mne zaberali hlavne take handrove, makke, co dobre zahryzol do nich.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov