Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod Wolverine2 » Pon 18.02.2008 14:17

Mám vyše dvojmesačného psíka a mám problém s tým že dosť hryzie.Nie tak agresívne ale aj keď sa teší tak stále chniape po ruke.Väčšinou stačí keď mu dám tú žuvaciu kostičku alebo hračku a potom sa ukľudní.
Len neviem ako mu to zakázať lebo keď ho potiahnem za šiju tak sa začne rýchlo otáčať za rukou...

A je to normálka?Trošku stresujem aby mu to neostalo do dospelosti.
Wolverine2
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2

Re: Hryzenie

Poslaťod Ivanka.P » Pon 18.02.2008 14:25

To bude asi tvoje prvé šteniatko že? :yes:
Lebo v tomto veku to robia všetky. Zatial bude stačiť ak mu budeš uhýbať, lebo ak má šteňa len dva mesiace tak ho máš doma asi len pár dní. Tak nijaké tresty nezavádzaj a upevňuj puto medzi ním a tebou. Neboj, každý kto má také šteniatko bol "dohryzený" tými ich ihličkami :ahoj:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Hryzenie

Poslaťod Bibiana » Pon 18.02.2008 14:27

Ja snáď len doporučím kalciovú mastičku na škrabance :ha:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Hryzenie

Poslaťod Hanka 1 » Pon 18.02.2008 14:34

Hlavně ho nevytahávej za tu kůži, nediv se, že se otáčí po ruce. Je to přímá výhrůžka zabitím. To, že tak fena trestý štěňata, je hloupost.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Hryzenie

Poslaťod Wolverine2 » Pon 18.02.2008 15:23

Ivanka.P píše:To bude asi tvoje prvé šteniatko že? :yes:
Lebo v tomto veku to robia všetky. Zatial bude stačiť ak mu budeš uhýbať, lebo ak má šteňa len dva mesiace tak ho máš doma asi len pár dní. Tak nijaké tresty nezavádzaj a upevňuj puto medzi ním a tebou. Neboj, každý kto má také šteniatko bol "dohryzený" tými ich ihličkami :ahoj:


Veľmi pekne ďakujem za rady.Hej je prvé.Ako už sme mali psa ale to som bol ešte malý keď bol šteňa takže si z toho dosť málo pamätám.Takže myslíte že som nič nepokazil tým ťahaním keď s tým prestanem?Nejako často som to zas nerobil.Zatiaľ vyzerá že ma má rád tak dúfam že to bude fajn :smile:

Hanka1: OK...No a potom neskôr odporúčate noviny keď už bude treba dačo urobiť?Zatiaľ fakt neboli problémy-je veľmi učenlivý :lol:
Wolverine2
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2

Re: Hryzenie

Poslaťod Hanka 1 » Pon 18.02.2008 17:43

Noviny ani žádný jiný způsob bití nedoporučuju a nikdy doporučovat nebudu. Doporučím vykašlat se na rady typu trestání psa a zakládání témat o tom v diskusních fórech, zapojit hlavu a cit a uvědomit si jednu, podle mého názoru nejdůležitější věc: naučit se komunikovat se psem, svoje požadavky mu vysvětlovat pro něj příjemnou a srozumitelnou formou. Pokud už musím trestat, tak přiměřeně, včas a zase srozumitelně. Takže nebudu nikdy bít, vycukávat na škrťáku nebo ostnáči a podobných nesmyslech.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Hryzenie

Poslaťod Priscilla » Uto 19.02.2008 7:39

Wolverine2 píše:Mám vyše dvojmesačného psíka a mám problém s tým že dosť hryzie.Nie tak agresívne ale aj keď sa teší tak stále chniape po ruke.Väčšinou stačí keď mu dám tú žuvaciu kostičku alebo hračku a potom sa ukľudní.
Len neviem ako mu to zakázať lebo keď ho potiahnem za šiju tak sa začne rýchlo otáčať za rukou...

A je to normálka?Trošku stresujem aby mu to neostalo do dospelosti.

Vždy keď ťa kúsne, skús trošku zapištať, proste tak slabo vykvíknuť. Dáš mu tak najavo, že ťa to bolí. Väčšina psov to pochopí po pár razoch a prestane. :smile:
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Hryzenie

Poslaťod kikula22 » Uto 19.02.2008 7:56

Priscilla Hej? No tak to skusim. Ale moj mna vobec nehryzie. On len otca. Ja neviem do mna este ani raz nezahryzol :nwm: ale do oca stale on ho len hladka a hned uz ma otlacene zuby na rukach :lol:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Hryzenie

Poslaťod Tatiana » Uto 19.02.2008 11:52

ani ja nie som za nejake trestanie stenata,ale urcite si nenecham hryzt vsetko co ho napadne,nepoviem obcas sa stane ze chce hryzkat moje topanky,ale na to mam metodu inu,skratka zavrcim,doteraz mi to fungovalo ak by som kazdemu steniatku vo vrhu dovolila obhryzat ma tak ani ta calciova mast by nestacila :heh: travim vela casu pri psoch a za tie roky mam odpozorovanu ich komunikaciu,tak ju pouzivam aj ja ako clen smecky,a s uspechom :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Hryzenie

Poslaťod kikula22 » Uto 19.02.2008 13:49

Moja kamoska pouziva sposob ,,hryznes ma hryznem ta aj ja ! " :lol:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Hryzenie

Poslaťod Kača » Uto 19.02.2008 15:21

Noviny sa neodporúčajú na bitie, ale kvoli tomu, že keď nimi trsneš napr. o ruku, tak majú taký šuštivý zvuk, kt. sa mini štence boja;) aj keď moja bíglica to mala v paži.. radšej chvál za dobré, za zlé trestaj mierne, a správne, ono to pochopí;) viel gluck! :poklona:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Hryzenie

Poslaťod Lusinka » Uto 19.02.2008 21:11

ked tej mojej zacne sibat azacne vsetkych hryzat a nechce z anic na svete prestat tak ju zavreme do kuchyne nech sa ukludnia po chvili ju pustime aknepomoze zavreme ju nadlhsie a potom je uz v pohode... ked to zacne robit vecer viem ze chce ist spat a kedze spava so mnou tak si spravim postel a je po probleme :lol:
Lusinka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73
Bydlisko: Hlohovec

Re: Hryzenie

Poslaťod Tatiana » Uto 19.02.2008 21:21

mozno mam stastie alebo sa s mojimi psami chapeme,ale nastastie hryzkave ulety ma obisli zatial vzdy,skor musim robit bacharku medzi stenulami ked sa pochytia :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Hryzenie

Poslaťod Lusinka » Uto 19.02.2008 21:23

heh tak to mas dobre... ja si neviem predstavit ze by osm mala viac steniatok doma asi by ma porazilo... tolko zloby pokope :lol:
Lusinka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73
Bydlisko: Hlohovec

Re: Hryzenie

Poslaťod Tatiana » Uto 19.02.2008 21:27

vsak vies v urcitom veku si buduju vztahy,tak obcas to prezenu,ale ziadne klbcenie nestrpim,lebo si dokazu fakt ublizit,zatial som utrzila iba par skrabancov ,no mam stesti :ach:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov