Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod Margita » Ned 14.06.2015 21:23

Offtopic: akoze vies ze tam mas kopu gramatickych chyb a neopravis ich?divne
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod derpina » Ned 14.06.2015 21:37

Margita píše:Offtopic: akoze vies ze tam mas kopu gramatickych chyb a neopravis ich?divne
. Ja mam problemi s písanim :ua: :ua:
derpina
Okoloidúci
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Partizánske

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod Margita » Ned 14.06.2015 21:46

Offtopic: tak mne to podciarkne ked zle napisem,mala som kolegu,ktory ked pisal mejl tak si to najprv napisal vo worde tam mu podciarklo chyby a potom to skopiroval do spravy....ale tuto podciarkuje automaticky
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod derpina » Ned 14.06.2015 23:04

Margita píše:Offtopic: tak mne to podciarkne ked zle napisem,mala som kolegu,ktory ked pisal mejl tak si to najprv napisal vo worde tam mu podciarklo chyby a potom to skopiroval do spravy....ale tuto podciarkuje automaticky

Jj na PC to tak robim. Ale som na mobile a tu mi to nepodčiarkuje :/
derpina
Okoloidúci
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Partizánske

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod Lessie <3 » Pia 07.08.2015 12:49

Dobrý deň,
Chcem sa spýtať ako odnaučiť psa aby nevyskakoval na ľudí aby nehrýzol ruky a vodítka?
Vopred dakujem
Lessie <3
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod aNeMiC » Str 12.08.2015 22:21

Ahoj :ahoj:
S vyskakovaním na ľudí sme mali tiež problém. Ak myslíš, že skáče na ľudí kvôli tomu, že sa teší, dá sa to odnaučiť. Stačí psovi vysvetliť to, že ľudia na ktorých skáče splnia zámer toho, za čím skáče (napr.pes skáče, aby ho ľudia pohladkali) iba ak si napr.sadne (ale ľahne, to je jedno - akýkoľvek pokojný povel). Tak som to teda odnaučila ja. A "vysvetľovala som to tak", že keď jednoducho človek prišiel (figurant, čiže človek vie, že sa trénuje) a kým by skákal nevšímal si ho. A akonáhle by sa viacmenej upokojil, dali by ste povel sadni a figurant by ho pohladkal. Dá sa aj bez povelu (ak sa pes upokojí = človek ho pohladká) ale je lepšie, keď pes vie, čo má robiť.

A s tým hrýzením rúk - keďže táto téma sa tak nazýva, vyskúšaj trocha pohľadať v starších stranách :no: :smile: ale s tým vodítkom sa to dá v skratke tak, že sa psovi pripne vodítko a zatiaľ ho človek zamestná a ak si ho nevšíma, odmeniť a tak to ide dookola
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod aNeMiC » Str 12.08.2015 22:48

+ konkrétne o vodítku sa píše tu : http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=88&t=23870
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Problémové správanie

Poslaťod Mirka225 » Štv 03.09.2015 19:33

Ahojte,mame 3 a pol mesacne steniatko cane corso,snazim sa ho dobre vychovat a
celkom pekne uz aj poslucha len mame taky problem ze strasne rad kuse ruky,nohy aj
ked ho chceme pohladkat tak hned ruka v papuly a zubky ma ostre tak to niekedy aj zaboli.
Je to normalne kedze je to este stena alebo by si to nemal dovolit?Samozrejme ze mu to nedovolime
hresime ho za to ale stale to opakuje.Prosim poradte ci je to normalne alebo sa da stym nieco robit Dakujem
Mirka225
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11

Re: Problémové správanie

Poslaťod Elis » Štv 03.09.2015 20:58

normalni to je :no:
tento dotaz se tu opakuje s kazdym stenetem -zkus trosku hledat.
obecne -misto okrikovani mu nabidni hracku, do ktere se muze zakousnout a pretahujte se s nim o ni
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Problémové správanie

Poslaťod Renata » Štv 03.09.2015 21:00

Je to normalne :) je to steniatko a je to jeho sposob hry. Presmerujte jeho cinnost na nieco ine, strcte je do papule nieco ine namiesto ruky, zuvaciu kost hracku spagat na pretahovanie, zabavte steniatko inak.
Edit: elis ma predbehla :)
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Problémové správanie

Poslaťod Mirka225 » Pia 04.09.2015 8:30

Tak som rada ze je to teda normalne lebo som sa bala ci nebude mat nejaku agresivnu povahu.
Snazime sa mu strcit do papulky hracku ked hryze ale ked je to uz take moc tak ho okrykujeme.
Snad ho to cochvila prejde :smile:
Mirka225
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11

Re: Problémové správanie

Poslaťod Bad » Pia 04.09.2015 8:40

Mirka, příslušné téma máš tady :
viewtopic.php?f=88&t=1458
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Problémové správanie

Poslaťod dusanka23 » Sob 10.10.2015 21:28

len od toho "problemoveho" spravania by trebalo odnaucit steniatko cim skor lebo ked uz povyrastie tak si bude tazsie odvykat... okrikovanie myslim ze nie je jeden z ucinych sposobov, moze to v nom neskor vyvolavat agresiu
dusanka23
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Problémové správanie

Poslaťod 8_PaNdY_8 » Str 14.10.2015 22:31

dusanka23 píše:len od toho "problemoveho" spravania by trebalo odnaucit steniatko cim skor lebo ked uz povyrastie tak si bude tazsie odvykat... okrikovanie myslim ze nie je jeden z ucinych sposobov, moze to v nom neskor vyvolavat agresiu


a jak by si teda odnaucila steniatko od niecoho ty?
8_PaNdY_8
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Problémové správanie

Poslaťod Bad » Štv 15.10.2015 6:39

8_PaNdY_8 píše:a jak by si teda odnaucila steniatko od niecoho ty?

Offtopic: nabídka EO jako nejlepčího řešení přijde až v dalším příspěvku? :no:
....a člověk si myslel, že to tady ožilo.... :pac:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov