Bitka psov

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Bitka psov

Poslaťod ada215 » Uto 03.01.2012 12:38

Ahojte, chcem sa spýtať či máte podobnú skúsenosť. Mám doma 3 psov( dvaja psi( otec- syn) a jedna fena(mama)).Najstarší má 12 rokov, najmladší 7. doteraz spolu výchadzali bez problémov, no jedného dňa sa bez príčiny medzi sebou pobili. odvtedy nemôžu byť spolu. vrčia na seba ako najväčší nepriatelia, fenka je neutrálna, tá vychádza s oboma. Môžu byť opäť priateľmi? Ďakujem za rady....
ada215
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Bitka psov

Poslaťod Lindchen » Uto 03.01.2012 12:40

Ako si reagovala, keď sa bili a ako bezprostredne potom?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Bitka psov

Poslaťod hriva » Uto 03.01.2012 16:55

Mne sa toto stalo s dvoma fenami a kamošky už neboli nikdy. Konkrétne ročná fena napadla vtedy 10- ročnú, strašná mela, boli aj hlboké rany, a odvtedy už sa nemohli vystáť, bez dozoru už nemohli byť nikdy lebo sa napádali. A nebola by to len taká bitka že trochu sa poslintajú, zarevú si a koniec, oni sa chceli normálne povraždiť. Aké máš plemeno? No závisí aj od jedinca, od jeho povahy, moja fena je všeobecne neznášanlivá, u nej to bude aj tým. Ale ked sa nám pobijú dvaja psy, hovawarti, tam to nikdy nie je také vážne, potom chvílu sa "neznášajú" a neskôr je všetko ok.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Bitka psov

Poslaťod Ivanka.P » Str 04.01.2012 10:57

To sa bavíme o psíkoch tohto typu? gallery/album.php?album_id=1510
7 rokov spolu psi vychádzajú v pohode a teraz po jednej bitke nie? To nemohlo byť také zlé. Je niektorý viac vyrývačný a druhý ustupuje? Vieš dôvod prečo sa rafli? Žrádlo, či háravá fena? To ich máš teraz ako od seba, v izbách?

Viac to treba opísať a aj ako Lindchen písala, ako si ty reagovala?
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitka psov

Poslaťod ada215 » Str 04.01.2012 12:35

Áno, sú to psíci z mojho fotoalbumu. Žiadna rasa. Keď sa bili 1. krát nebola som doma, len mladšia sestra mi volala, čiže presnú príčinu neviem, ale hárajúca fena to nieje určite a ani žrádlo isto nie.Akosi sme ich odseba dostali. Odvtedy asi 2-3 okolo seba chodili s vycerenými zubami, ale dalo sa. Potom sa opäť strhla bitka.
Nebola to forma hry, boli v sebe zahryznutý( tiež bola krv), a ani na pokojnejších hlas, ani na zvýšený hlas nereagovali. Máme rodinný dom, čiže jedného som dala na jeden dvor, druhého na druhý.Nekričala som na nich a samozrejme ani nechválila.
Ja na nich vidím, že im chýba spoločnosť toho druhého, keď aj jedného púšťam do záhrady, vidím ako sa obzerá za druhým. A tak som ich asi po týždni v dobrej viere pustila spolu. No výsledok taký istý- bitka.
Doteraz to bolo tak, že starší bol dominantný- vodca, občas vyštekol po tom mladšom,no ten bol skorej ustráchaný- nebránil sa. Až do osudného dňa, čo je po 7 rokoch, si asi povedal že stačilo.
ada215
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Bitka psov

Poslaťod hriva » Str 04.01.2012 12:41

Ja som moje feny po bitke vždy oddelila a potom sme ich zobrali na neutralne územie, von, a tam sme ich opätovne zoznamovali. Na chvílu to pomohlo. Potom už nie. Ale im nikdy nechýbala vzájomná spoločnosť. Skús ako sa k sebe budú chovať inde ako doma.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Bitka psov

Poslaťod Monika & Parsonky » Str 04.01.2012 13:14

Naše sa tiež zvyknú rafnúť, naposledy sa tak pobili, že sme ich ešte v takomto súboji nevideli. Väčšinou sa pustili samé, ale teraz nie. Mali sme, čo robiť, aby sme ich oddelili. Ale zasa je pravda, že hlavne staršia fenka je nekonfliktná (teda nevyhľadáva konflikty, ani ich nevyrába), ak sa však do nej nejaký pes pustí, tak je z toho mela. Mladšia je skôr bojko, ktorý sa každému hneď podriadi. Mala by som byť rada, ale keďže je to teriér, tak mi to moc k tej povahe nesedí. Zasa je dosť rýpavá, hlavne na psov, o ktorých vie, že do nich môže skákať.

Ako to tak čítam, príde mi docela logické, že by si ten mladší pes mohol "povedať" po tej dlhej dobe dosť a chcel sa dostať vyššie, ale zasa neviem, či je toto psia logika, tak to ešte nemám naštudované. Ak by to však tak mohlo byť, tak tam ja vidím riadny problém. Ten starší pes by isto o svoju pozíciu nechcel prísť.

Len aj mňa by veľmi zaujímala príčina tej bitky, pre niečo to byť muselo. Neviem o tom, že by bitky vznikali len tak.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Bitka psov

Poslaťod hriva » Str 04.01.2012 13:49

Áno, príčina byť musela. Aj ja som si najskôr myslela že bez príčniny, ale nakoniec sa mi ju vždy podarilo nájsť. Zabudnutá prázdna konzerva položená na smetiaku, taška s nákupom, loptička, a tak. Väčšinou strašné prkotiny. Bitky boli najmä kvôli majetníckosti mladej a staršia keď do nej mladá rypla to už len tak nevzdala. To mladú ešte viac vyhecovalo, keď videla záujem o bitku aj u druhej strany.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Bitka psov

Poslaťod Ivanka.P » Str 04.01.2012 14:24

Odvtedy asi 2-3 okolo seba chodili s vycerenými zubami, ale dalo sa. Potom sa opäť strhla bitka.


OK, a čo robíš keď sa k bitke len schyluje? Ako píše Hrivuška, príčina je vždy len my ju nevidíme. Kludne môže skákať mladší do staršieho a ty s tým nič nerobíš a preto sa chmatnú. Musíš striehnuť prečo sa k tomy schyluje a zatrhnúť to.
Ja na tvojom mieste by som ich v mojej prítomnosti nechávala spolu, aby som odsledovala chovanie a začínajúcu nervozitu. Keď ideš do školy alebo roboty oddeliť, aby si do seba neskákali.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitka psov

Poslaťod moth » Str 04.01.2012 14:35

Tak dovodom pre bitku moze byt aj uplne banalna vec, ktoru si clovek nemusi vsimnut :ua: Ale suhlasim s navrhom, chodit so psami, ktori si doma "nerozumeju" na neutralne uzemie, to by mohlo fungovat :yes: Psy su schopne vyvolat bitku nielen kvoli jedlu, ci kvoli haravej fenecke, dokazu sa pobit aj zo "ziarlivosti" alebo aj len kvoli poletujucemu papieru/saciku :yes: Ja som napriklad zazila najvacsiu bitku, ked som raz odchadzala do prace a chcela som zavriet do koterca psa aj fenku s ich odrastenymi stenatami, jedno stena vymyslalo a nechcelo sa dat zavriet, isla to riesit jeho matka, otec stenata mal iny nazor a bola to najvacsia bitka v mojom zivote medzi psom a fenkou :ua:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitka psov

Poslaťod Ivanka.P » Str 04.01.2012 15:20

Ale suhlasim s navrhom, chodit so psami, ktori si doma "nerozumeju" na neutralne uzemie, to by mohlo fungovat

Oni si sedem rokov rozumeli, takže tých pár potyčiek asi nebolo na život a na smrť. Bude tam výmena pozícií vo svorke.
Ja naozaj odhadujem, že syn uznal za vhodné v siedmich rokoch vysvetliť 12 ročnému otcovi, že už to tu budem riadiť ja. S trochou citu to treba usmerniť. Stáva sa to bežne :no:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitka psov

Poslaťod hriva » Str 04.01.2012 17:03

áno, hlavne treba nájsť príčiny vzniku a snažiť sa tieto podnety úplne minimalizovať aj ked niekedy je to fakt ťažké. No ja myslím že oni si to časom ujasnia, vymenia pozície a bude zase pokoj. Veď ako píšeš, ináč sa majú radi a chýbajú si. To je pozitívne.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Bitka psov

Poslaťod ada215 » Sob 07.01.2012 23:14

Viem, že akási príčina musí existovať,len nevim si vysvetliť ich správanie. Ako vravím, spoločnosť toho druhého im chýba, avšak akonáhle sa k sebe priblížia ( oddelený plotom ), idú si vybrechať hlas,vrčia na seba a jednoducho vidíte ten zlovestný pohľad.Skúsim ich vziať mimo domu, len neviem či to bude platné.
Starší má urazené ego, mladší zistil, že sa už podriadoval dosť.
ada215
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Bitka psov

Poslaťod Dream » Uto 10.01.2012 21:51

problemom je majitel to ze sa Vam biju psy je jasny dokaz ze Vas nerespektuju ako pana
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: Bitka psov

Poslaťod Dream » Uto 10.01.2012 21:57

ja by som si taky isty nebol ze jeden druhemu chyba ako casto chodia von na spolocne prechadzky?
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov