Bitka psov

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Bitka psov

Poslaťod Marek1990 » Sob 22.07.2017 12:02

Pragmaticky neni mozne cvicit 8 rocneho psa ..to je strata casu, ale ak neni uplne blby posluchne na privolanie a co sa tyka bitiek, ak si dobre spominam bije sa iba ked som v jeho blizkosti.On sa za mnou otoci ked ma namierene ku psovi ak ho volam alebo sa vidam inym smerom ide za mnou a psov ignoruje. Je tu ale jedna vec ktoru neviem vyriesit a to su macky. Zazil som ked dobehol macku a zabil ju.
Marek1990
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24
Bydlisko: Vrchy lazy

Re: Bitka psov

Poslaťod MisheliQ » Sob 22.07.2017 12:24

Je to mega dominantny silny pes, tak ho maj na vodzke, ked ohrozuje ine psy a ked ho nevies vycvicit, lebo je stary. :hmm: boze tolka nezodpovednost!
Obdiv si zasluzia ludia, ktori maju dominantne nebojacne psy, ktore nemaju problem sa pobit, a ti ludia si ich zvladnu. A nenechaju ich bit a zabit vsetko zive, co si ich psy zmyslia! Len krutim hlavou.....
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Bitka psov

Poslaťod Lindchen » Sob 22.07.2017 12:35

Marek1990 píše:Pragmaticky neni mozne cvicit 8 rocneho psa ..to je strata casu

Koľko psov si vycvičil, že takto píšeš? Ja cvičím 10-ročného nové cviky a zvláda ich bez problémov, asi je výnimočný :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Bitka psov

Poslaťod clupko » Sob 22.07.2017 12:37

Marek1990 píše:ak neni uplne blby posluchne na privolanie
to je vec vycviku, ci posluchne na privolanie, nie inteligencie :ach:

Marek1990 píše:Zazil som ked dobehol macku a zabil ju
citala som, ze na tieto pripady uz veda vymyslela riesenie! je to uzasne! vola sa to VODITKO.

Offtopic:
Marek1990 píše:Pragmaticky neni mozne cvicit 8 rocneho psa
tato veta nedava zmysel. asi si chcel napisat nieco ako "podla mna neni mozne". FYI, mozne to je.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Bitka psov

Poslaťod wer » Sob 22.07.2017 12:49

Takze bez teba nie je az taky frajer, to len pri tebe? :joint:

Dojdi ku mne na cvicak, ukazem ti divy :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Bitka psov

Poslaťod pigie » Sob 22.07.2017 13:05

clupko píše:
Marek1990 píše:ak neni uplne blby posluchne na privolanie
to je vec vycviku, ci posluchne na privolanie, nie inteligencie :ach:

Tymto som si uz nie celkom ista, hoci som si to vzdy myslela. Ja som do privolania psa nevlozila ani piad namahy, on to asi vedel od narodenia :heh: ... Ale inteligenciu rozhodne nema, skor opacne :haha: (3x zavrcal, kym som napisala 3 vety, lebo vonku niekoho pocuje, kokso, obranar ako vysity!...)
Ja stale nerozumiem tomu, ked sa niekto ide chvalit tym, ze mu pes zabil macku a co s tym. NEMA PRIVOLANIE TAKY PES!!! :hmm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Bitka psov

Poslaťod kellee » Sob 22.07.2017 13:33

to je skor na hanbu ze o nechas zbijat macky, ci nahanat medvede, tvoj pes nema zakladny vycvik a bud rad za to ze zijes na dedine kde su ludia benevolentni, v meste by si s tym psom nevedel fungovat a stalo by ta to dost financii
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Bitka psov

Poslaťod clupko » Sob 22.07.2017 13:49

pigie, no, si myslim, ze bud sa ta pes drzi prirodzene (vacsinou preto, ze sa boji vsetkeho okolo :lol: alebo je proste zavislak na cloveku) alebo ho to musis naucit
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Bitka psov

Poslaťod pigie » Sob 22.07.2017 14:14

Ja som nemyslela drzat sa cloveka, ze to ani volat nemusis :heh: Ja som myslela privolanie ako take. Ze zavolas a pes pride. By som si nikdy nemyslela, ze take existuje, ale viem, ze minimalne jeden taky existuje :heh: Bez nacviku privolania, len dosolichas detaily ako prisadnutie a stazene podmienky :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Bitka psov

Poslaťod Slausa » Sob 22.07.2017 15:51

Pozri, pyšťok mój,
Mám psa, ktorý by sa bol schopný pobiť so všetkým, čo sa pohne, ponaháňať sviňu 10x väčšiu ako on a áno, aj zabiť mačku.
Ale jelikož som S tým psom potrebovala vyjsť na ulicu bez toho, aby prvému decku narthol gritie, potrebovala som ho spacifikovať.
Takže teraz mám psa, ktorý vonku v 90% prípadoch chodí na vodítku a púšťam ho len v istých prípadoch na istých miestach. Stále by sa bil, alebo žral mačky, ale jednoducho nemá šancu. Ovláda tých zopár základných vecí, medzi nimi aj privolanie a naučil sa to (tradadá) vo veku asi 8-9 rokov. A trénovalo ho 14 ročné decko. Takže ak si myslíš, že si cool S tým, že máš vlčiaka, ktorý na počkanie naporcuje medveďa a neposlúcha, tak sú na veľkom omyle. A rovnako aj so "starého psa novým veciam nepriučíš". Ja psov tohto typu bez milosti kopem a nebojím sa ich majiteľom vynadať do.... no, to je jedno.

A nie, fotku ti nepošlem :lol:

Howgh
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Bitka psov

Poslaťod Marek1990 » Ned 23.07.2017 21:38

Samozrejme ze som rad ze zijem v dedine.mestsky zivot :censored:
Marek1990
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24
Bydlisko: Vrchy lazy

Re: Bitka psov

Poslaťod kellee » Ned 23.07.2017 23:48

Ja tiež žijem na dedine ale v presne na takých psov ako máš tu mam parameter. Ale nemám problém vziať psa doesta a musí sa tam správať ako mestský pes
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Bitka psov

Poslaťod wer » Pon 24.07.2017 5:45

Dovolenka je krasny priklad. Marek, vies si predstavit stravit dovolenku so svojim psom..? Nebol by tvoj pes skor na obtiaz ako skvely partak?

Moj pes je napr fakt tvrdy pes - neuplatny strazca, cloveka by nemal problem kusnut, so psami by sa tiez rad pobil, nevidela som ho za celych 10 rokov, ze by sa niecoho zlakol, aj som vencila na sidlisku na Silvestra, nad hlavou mu to lietalo, on si cuchal svoje... Vyrastal veru na sidlisku, zil v byte, teraz sme na "dedine", mam dvor, zije dnu so mnou. Neviem,ci je rozmaznany, ale urobi pre mna prve posledne. Okrem toho mame za sebou aj dake tie preteky z vykonu, tak asi aj inteligentny bude podla tvojho meritka :ha: No a teda prechodili sme toho spolu vcelku dost. V Tatrach na tych uzkych chodnikoch ho obdivovai ako zachranara :lol:, rakuske Alpy mame obehane, pri mori bol dvakrat a super si to uzil, rovnako sme dake mesta ponavstevovali. Pre mna musi byt pes predovsetkym skvely partak. Ja som akcny a dobrodruzny clovek a pes ma ma sprevadzat. A to mam tiez slabost na drsnych psov. :no: Ale taky pes ma byt pomocnikom, nie na obtiaz,rozumies? :no:
Naposledy upravil wer dňa Pon 24.07.2017 6:31, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Bitka psov

Poslaťod pigie » Pon 24.07.2017 6:21

Si blba? Na dovolenku so psom? :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Bitka psov

Poslaťod wer » Pon 24.07.2017 6:32

Som to doplnila radsej este, hadam to bude pochopitelne :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov