Bitka psov

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Bitka psov

Poslaťod wer » Pon 24.07.2017 6:01

A este jedna vec. Obranarsky vs lovecky pud - aby si pochopil rozdiel. Myslis, ze psy, co strazia ovce pred medvedmi, ich chodia nahanat do lesov? Ich ulohou je strazit stado, votrelca odohnat, ci zneskodnit, nie ho nahanat. Strazca nahanajuci zver je prd platny. Rovnako tvoj pes. Co ak by ta niekto napadol, pokym tvoj pes udatne nahanal medveda...? Mal sa drzat teba a chranit teba.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Bitka psov

Poslaťod pigie » Pon 24.07.2017 6:07

wer, neber mu iluzie :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

biju sa mi psi

Poslaťod duronsan » Pia 13.10.2017 17:45

ahojte prosim o radu mam rocneho hovawarta a 2rocnu kastr fenu. za posledny tyzden mi pes 2 krat agresivne napadol fenu . z nicoho nic . raz bez dovodu a raz ked sa i isla ocuchat hracku loptu ktoru maju od malicka . ak by som ho neoddelil dopadlo by to zrejme zle. co robit . kde je problem?
duronsan
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Bitka psov

Poslaťod kellee » Sob 14.10.2017 12:51

nie je problem prave v tych hrackach?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Bitka psov

Poslaťod elfinka » Sob 14.10.2017 13:47

Ked si predstavim Fida v roku, tak...
Bude problem skor rocny hovawart :haha:
Ano, hracky su jednym z moznych spustacov. Alebo to ze pridete a pohladkate druheho psa. Alebo ze niekto pojde poza plot.

Ja osobne ked nastane problem, dam proste agresivnemu chlpatemu pohodlny kosik, nech mi cubu nemoze zozrat, a budem davat pozor. Pri naznakoch blbeho spravania bude pes odpovelovany prec, aby sa naucil ze ked sa mu na psom spolubyvajucom nieco nepaci, tak si to moze riesit potichu niekde sam, ale nema co sahat do druheho psa.
S hovikom neviem ci cvicite, ale s prichadzajucou pubertou moze proste potrebovat nejaky ventil na nervy a energiu, takze ak necvicite odporucam zacat.

Inak kde je problem nikto cez internety z gule nevyvesti, lepsie je aby to niekto videl nazivo - aspon temperament oboch, to sa potom bude lepsie radit.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Predchádzajúci

Späť na Riešenie problémového správania sa psov