Bitka psov

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Bitka psov

Poslaťod Silvia77 » Pon 13.03.2017 18:29

Som zo Samorina. Je mi jasne, ze vsetci sa musime prevychovat, len tiez som si nie ista, ci to pomoze. Je mi jasne, ze nas nerespektuju, lebo sa biju prave v nasej pritomnosti, aj ostatnych clenov rodiny. Ked su sami, nebiju sa. Su ziarlivi a bojuju o pozornost, o jedlo a hracky sa nebili, no teraz im staci iba prejst okolo seba a uz sa jezia. Ani jeden neustupi, su rovnako silni a dominantni.
Silvia77
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Bitka psov

Poslaťod Efa » Uto 14.03.2017 8:15

asi nepoteším, ale jediným riešením je nájsť jednému zo psov nový domov a to čím skôr tým lepšie ... ver tomu, že tu už nepomôže ani kastrácia, ani žiadna "prevýchova" ... poznala som veľmi podobný prípad a pre jedného zo zúčastnených to skončilo fatálne ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Bitka psov

Poslaťod Puk » Uto 14.03.2017 8:29

Ak sa ich nechceš vzdať, riešením by mohla byť aj kastrácia jedného z nich a potom po dobu 3 mesiacov (kým dobehnú hormóny) je to, aby neboli spolu v styku. To znamená - keď ste doma (keďže sa tlčú vo vašej prítomnosti) jedného na striedačku eliminovať (prenoska, reťaz, koterec). Myslím, že po troch mesiacoch sa kastrát poddá...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Bitka psov

Poslaťod Sunny » Uto 14.03.2017 8:35

Hlavne to oddelenie psov... S každou bitkou je to horšie a horšie. Tiež sa mi doma občas pobili psy (3 sučky, 2 husky a parsonka), tiež vždy v mojej prítomnosti. Až to raz skoro dopadlo katastrofou. Odvtedy je parsonka od husiek oddelená, s jednou huskou ju viem zobrať na vodítkach na prechádzku, s druhou ani to nie radšej, tam tá "láska" medzi nimi zostala. Ale väčšinou nepokúšam osud a radšej aj venčím oddelene. Dá sa na to zvyknúť.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Bitka psov

Poslaťod Efa » Uto 14.03.2017 8:39

... puk, alebo aj nie .... prípad, ktorý som spomínala bol veľmi podobný .... síce nešlo o súrodencov, ale o otca a syna... syna neskôr aj kastrovali, ale nepomohlo a tým, ktorý doživotne vyvolával tvrdé konflikty bol presne ten kastrovaný syn, ktorý proste už v bitkách išiel na život a smrť ... chvíľu fungovali spolu aj s EO ale tie boli tak isto kontraproduktívne .... s každou ďalšou bitkou to bolo horšie a horšie a ku koncu sa už nedokázali ani cítiť ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Bitka psov

Poslaťod Puk » Uto 14.03.2017 21:01

Efa, to sa nikdy nedá povedať, ako to dopadne. V tejto situácii by som to skúsil. Vždy lepšie, keď sa zmydlia psi ako suky. Suky z jedného dvora sa skôr či neskôr zabijú. PS. Nemyslím, že títo kríženci by išli cez funus. Skôr, či neskôr by sa jeden, podľa mňa poddal. To nie sú piti a ani iní molosi. Vytvorila by sa istou formou hierarchia. Možno sa rúham, ale tlčú sa budú sa tĺcť práve pre to zasahovanie zo strany človeka. Nech sa zmydlia a vysvetlia si to raz a navždy - možno bude treba aj šiť, ale potom sa to ustáli. Len môj názor.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Bitka psov

Poslaťod janajka » Str 15.03.2017 8:26

Preco sa hovori, ze suky su v bitkach horsie? Mame spolu so sestrou tri suky, styroch psov. So sukami problem nebol. Aj ked by sa tam nasli dve "dominantne". Sa neohrozuju, neriesia. Myslim, ze keby sa aj pobili, nemali by "traumu". Pri psoch? :pac: Sodoma. Tam je v kuse nejake napatie. Musime pri nich pouzivat logistiku.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Bitka psov

Poslaťod Sunny » Str 15.03.2017 8:33

Suky sa bijú menej, ale ak sa už pobijú, je to "na život a na smrť". Psy sa rvú častejšie, ale nebýva to tak vážne a vedia potom spolu ďalej fungovať. Samozrejme neplatí vždy a všade.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Bitka psov

Poslaťod Elis » Str 15.03.2017 8:37

janajka píše:reco sa hovori, ze suky su v bitkach horsie?


myslim si, ze feny spolu v souziti funguji mnohem lepe nez psi. maji minimum rozporu.
jen kdyz uz nejaky nastane -mysli to opravdu vazne.

edit -pozde :-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Bitka psov

Poslaťod Puk » Str 15.03.2017 8:49

JAnajka, hovorí sa to preto, lebo prax je taká... :smile: Prajem ti, aby si to nikdy doma nemusela riešiť.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Bitka psov

Poslaťod janajka » Str 15.03.2017 8:52

Asi to tak bude, ale nemam taky vzor. Ja panikarim len pri psoch.

Aj na cvicaku sme mali psa, co chcel kazdeho "zabit". Bordera mimochodom.
Fuj az mi je zle, ked si nato spomeniem. Takeho dokusaneho psa som este nemala.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Bitka psov

Poslaťod hriva » Pia 17.03.2017 15:41

Keď ma človek ok nervy sa to sa. Mala som tetaz týždeň v byte Briu a Nera, Nero ležal v chodbe a Bria 5 krát denne mu chodila okolo hlavy, keď sme išli von. Hádzali po sebe strašne pohľady, dusno sa dalo krájať, ale dalo sa to :haha: ich vzťah sa už moc nedá napraviť. Z Nerovej strany by to aj šlo, ale on sa v tej chodbe len prudšie pohol jak tam Bria stala, a ta krava hneď dva metre do luftu vyletela jak sa zlakla. U nej človek nikdy nevie čoho sa zlakne , ako si to vysvetli, a jej reakcie sú v 99% branim sa útokom, riadi sa heslom, zabi to skôr ako to zabije teba :aaa:
A elektrikou by som v takýchto prípadoch vôbec nepoužívala
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Bitka psov

Poslaťod Silvuch » Sob 18.03.2017 13:32

Ja mam hierarchiu, čiže sa znasaju. :D ale samcov nenechavam spolu. Tam by stacil skaredy pohlad..
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Bitka psov

Poslaťod janajka » Ned 19.03.2017 18:37

Chcela by som vediet, kde by sa zaradil ten moj cierny. Barymu sa tesi, Kirovi sa podriadi a toho noveho, tak do neho si rypol.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Bitka psov

Poslaťod Marek1990 » Str 19.07.2017 19:13

Zdravim chcel by som sa podelit o skusenosti .Pripadne ocenim nejake rady.Pred 7 rokmi som si osvojil tulaka bol plachy ale priatelsky je to krizenec nemeckeho ovciaka ma cca 40 kg. Hned ako sme sa stretli boli jasne simpatie, no a ako som mu dal domov a lasku, psik bol velmi verny prekvapivo poslusny s dost vysokym intelektom.NO LENZE zacal byt agresivny k inym psom hlavne v mojej blyzkosti.Ked som bol s nim nemal absolutny problem dat vyprask vacsim psom .Asi to nezmenim, ale mal som viacerych psov aj slovenskeho kopova, ale ziaden nebol taky vynimocny ako tento.A mam jeden zo zazitkov mojej sestry,ktora sa s nim bola prejst v lese nedavno.Ked zrazu dva metre sa pred nou objavil medved cca 80kg co je pomerne dost kus.Lenze medved mal naponahlo lebo sa asi splasil.Nas pes ma taku kuraz, ze sa jej v momente vytrhol z voditka a uhanal za medvedom tak daleko ze ho este v ten den nenasli ani polovnici s pol.psom. Vratil sa vecer bez ujmy na zdravi s prehryzenym voditkom.U mna a pre vela ludi by tento pes zasluzil medailu :winner: za obrovsku odvahu a obrovsku potrebu ochranit svojho pana.Bol som v soku ked som sa dozvedel ako reagoval :oo: Mozte reagovat rad si precitam vase rakcie ..aj ohladne agresivneho spravania k inym psom mackam . :lol: dik.
Marek1990
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24
Bydlisko: Vrchy lazy

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov