Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod viera666 » Str 12.10.2016 20:57

Prosim o pomoc. Mam malinu a v poslednej dobe nastupila defenzivna agresivita zo strachu. Je poslusny,privolanie,pustenie hraciek,manipulacia s jeho jedlom,absolutne s nicim nema problem. Ale ma obrovsky problem s teritorialne agresivnymi psami za plotom. A to az do takej miery,ze sa trasie ako osika,snazi sa od nich dostat a pri tom uteku ma uz dokonca napadol (nakolko drzim vodidlo,ktore mu v tom brani). Jeden taky hafan byva presne oproti nam. Je to utrpenie. Skusam metody ako posadit si ho oproti tomu stekajucemu psovi a ukludnujem,prerusujem ocny kontakt atd. Funguje,ale akonahle sa postavime,za chvilku sme zase tam kde sme boli (toto aplikujem este len par dni,dovtedy som sa spolu s mojim snazila zo situacie cim skor dostat,co nebolo dobre ako som teraz zistila).uz ho vencim s nahubkom,nakolko ma tri dni dozadu uhryzol,ako sa snazil z cesty zdrhnut. Mam pokracovat,j e to spravna metoda? Pripadne vie mi niekto poradit kontakt na cvicotela BA a okolie,co by mi s tym vedel pomoct?
viera666
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Dominvik » Uto 31.01.2017 18:03

Prosím o radu.

Mame cca 2 mesiace novú fenku z útulku - x maltezako-bisono-teriero niečo :lol: Prišla k nám viac menej ako také tupelko, nerozumela vôbec nič, postupne sa to lepší. Ale veľký problém nám robia prechádzky. Uvidí iného psa na prechádzke a stane sa z nej diabol. Neudržatelná, neovládateľná, nepočuje nič, žiadny očný kontakt, jednoducho ja vtedy neexistujem. Rozbehne sa po psovi, vrčí, šteká, piští.

Inak máme ešte jedného psíka, maltezáka samčeka a keď prišla k nám zoznamovanie prebehlo na 1*. Oňuchali sa a hneď sa začali hrať. Predtým bola mesiac v dočaske s fenami, tiež bez problémov.
Napr. včera na prechádzke sa pustila po susedovom f.bulgočkovi. Potom som ju dala za bránu, oňuchali sa a už bolo dobre, síce trochu kňučala ale štýlom že sa chcela hrať.
Jednoducho toto nezvládateľné správanie prejavuje iba vonku, na prechádzke. Vie mi prosím niekto poradiť čím to môže byť a čo s tým?
Dominvik
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Predchádzajúci

Späť na Riešenie problémového správania sa psov