Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Elis » Str 10.08.2016 19:49

Silvuch píše:Psi uhnu už keď ju zacuju strngat.


jenze to nejdriv musi parkrat tim retizke dostat :angel:
pes, co retizkem nedostal neuhne pri zacinkani. jen poprve, podruhe -kdyz to leti.
tak jako tenhle se poprve leknul vyboje a pak na to kaslal.

a ne, neni to desenskeho "vynalez" - viz. tahle "vycvikova pomucka":
http://www.spokojenypes.cz/treninkova-kolecka-trixie/
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Silvuch » Str 10.08.2016 21:15

Sak jasne, ze to musia poznat.. Ved islo o dedinských notorickych samovencerov.... Des. Mal obojok retiazkovy a bolo to hodne dávno, co som to tu písala, ale sak to je jedno... Ide o to, ze to nie je tak nebezpečné ako kaser, ale je to neprijemnne.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod hisham » Str 10.08.2016 21:20

Silvuch píše:Desensky odporuca retiazku. Sam to nosi a odporuca.. Psi uhnu už keď ju zacuju strngat.

A sportak veselo pribehne :lol:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod wer » Str 10.08.2016 21:26

:haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod hriva » Štv 11.08.2016 8:13

Briu by som pustila, ona neublíži, minule som ju takto pustila, keď nás otravoval pes bez majitela, a ne a ne odísť. Troska ho cvakla a konečne pochopil :ach:
Kokos ale Nera nikdy. By som si vyčítala dlho keby ublížil. Ani s košom. Sak aj ten mu vtedy v zápale bitky s Briou odletel nejakým magickým spôsobom.
Aj my tu mame takého labradora co ho ženská pusta stále. Len on sa nechce bit, ale hrat :ach: To je ten co sa mu raz Nero zavesil na krk. Minule som ho stretla a ženská ho zas pustila a ten pes zas k nám. Ani ona, ani ten pes si z toho nic nezobrali. Jeden tupsi ako druhý :haha:
A to som tiez uz pustila Briu, ale keď som videla ze ten labrador sa proste nedá odradiť, zas som ju chytila a išla rýchlo prec.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Silvuch » Štv 11.08.2016 8:29

Bary sa obzera furt, keď pocuje v petrzalke kluce. Ze kto zas k nemu bezi.... A minule ho obstekaval York. Sa zjezil jak dikobraz... Tak jak mu kedysi nevadili, tak mu teraz vadia.. Asi tiez budem pustat baryho. Nic im nespravi, len ich vystrasi.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod hriva » Štv 11.08.2016 9:03

Bria týchto malých tiez len preženie so strašným hukotom. Ja uz na to nemám nervy. Majiteľ v nedohľadne, pes hučí, Bria si aspon vzdy pobeha.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Buchťa » Štv 11.08.2016 9:49

Silvuch píše:Sak jasne, ze to musia poznat.. Ved islo o dedinských notorickych samovencerov.... Des. Mal obojok retiazkovy a bolo to hodne dávno, co som to tu písala, ale sak to je jedno... Ide o to, ze to nie je tak nebezpečné ako kaser, ale je to neprijemnne.


Přesně. Mě se jedná o to, aby se žádný takový pes k mým ani nepřiblížil, min. na 5 metrú. Nechci, aby drobci tyto situace museli řešit. Od určité doby jsem je učila a učím, že tyto situace jsou mým vlastnictvím. Ano, je fakt, že tady musím mít oči všude, pokuď jdu na procházku po dědině.

Nikotínečko, letící řetízek mírně rachotí, je to větší letící "objekt" pro toho druhého psa, než kámen, a i při dopadu je to intenzívnější zvuk, než kámen. Nemluvě, že je větší pravděpodobnost, že trefím :ach: .

Hisham, jako pokus o žert dobrý :jop: . Jen u nás na vesnici a někdy i v terénu, to nejsou sporťáci.

Elis, tak to je hrozná "výcviková" pomúcka :ua: .

Hugo, vím o čem píšeš. Ani Bru si není jistý v kramflecích :ua: , má své kostlivce :ach: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod kellee » Štv 11.08.2016 10:05

ja uz aj preto radsej ozeliem, ze nejdem so psom von kazdy den, ale ked ma manzel cas, proste nalozime do auta a vyvezieme inam, kde toto nehrozi. Lebo mi to nestoji za to, aby sa mu nieco stalo. Tu ludia neviem preco chovaju take hoviadka velke, ze keby mi to skoci na Alexa tak by to bol hrozny pruser.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod hisham » Štv 11.08.2016 10:07

Buchťa, mne je to jasné a tiež to dobre poznám - les nad Dlháčmi je celkom divočina.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Buchťa » Štv 11.08.2016 10:26

hisham píše:Buchťa, mne je to jasné a tiež to dobre poznám - les nad Dlháčmi je celkom divočina.


Vím o tom, z Ivančiného rozprávání :ua: . A sama jsem tam byla párkrát s Jolankou a Zuzkou blúzkou, ale to je již pár let.

Kellee, ala drobci mají rádi procházky vesnicí. Nemohu s němi chodit jen do přírody. I oni potřebují změny.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod kellee » Štv 11.08.2016 10:30

Ja namiesto po dedine idem radsej do mesta, tam to je kludnejsie a ak aj psa stretneme, malokedy je pusteny
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod hugo :) » Štv 11.08.2016 10:43

hriva píše:Kokos ale Nera nikdy. By som si vyčítala dlho keby ublížil. Ani s košom.
veď toto... :ua:
hriva píše:Aj my tu mame takého labradora co ho ženská pusta stále. Len on sa nechce bit, ale hrat :ach:
na začiatku aj tento, ale po jednom hugovom zavrčaní sa mu takýto druh adrenalínu zapáčil... je to pre neho šport, ktorý bol doteraz celkom bezpečný, veď okrem poslednej ekšn bol môj nakrátko s košom.
Buchťa píše:Hugo, vím o čem píšeš. Ani Bru si není jistý v kramflecích :ua:
musela som si vygúgliť, čo sú to kramfelce :heh:
všímam si, že často ho až môj ostrý tón prenesie z jeho "každý ma chce zabiť" sveta do reality, minule sme obchádzali vreštiaceho jorka na vodítku (ale akoby ho z kože drali) najprv mimoň ale keď bol už aj mysľou pri mne, šiel na voľnom vodítku. ale šli sme na druhej strane cesty :heh:
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod elfinka » Štv 11.08.2016 10:59

Len zas Nero je iny pripad nez ti nasi neisti psi ktori chcu mat vlastne od druheho psa pokoj. Napriklad s kludom v dusi mozem povedat, ze Fido prinajhorsom zvalcuje pod seba, trochu ovrci a potom nechat tak. (samozrejme ine to bolo v puberte)
Raz som zas sa rozbehla s pokrikom proti utociacemu psovi spolu s Fidom, ze ho zadupeme do zeme spolu. Samozrejme sa to po chvili zvrtlo na to ze som na konci voditka sa snazila ubrzdit :heh: Chvilu som sice odburavala Fidove chutky podobny cirkus opakovat, ale je pravda ze odvtedy uz ten pes neprisiel priamo ku nam ani ked bol navolno a rozbehol sa - zastavil sa uctivych 10m od nas. (inspirovane Dostalom ktory popisoval tuto metodu aplikovanu na susedinho ostekavaca, ze "ked nepochopila panicka, pochopil pes" :heh: )

No a este jedna vec, hlavu hore Hugo, ked je to pubertalne tak je velka sanca ze ho to prestane bavit ked sa mu ustali hormon.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Silvuch » Štv 11.08.2016 11:04

Len zas Nero je iny pripad nez ti nasi neisti psi ktori chcu mat vlastne od druheho psa pokoj. Napriklad s kludom v dusi mozem povedat, ze Fido prinajhorsom zvalcuje pod seba, trochu ovrci a potom nechat tak. (samozrejme ine to bolo v puberte)

to asi kazdy, ked sa ten druhy podriadi... (okrem Nera).. ale nie kazdy sa podriadi, vsakze.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov