Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Shel-chan » Pia 12.08.2016 23:22

okej, tak skúsme tak. mimo civilizácie super, v civilizácií len ovladatelneho psa. neovladatelneho chcem mať na pevnom vodítku.

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Slausa » Pon 15.08.2016 16:30

Tiež mám bohaté skúsenosti s dedinskými samovenčiacimi psami, tu ich je milión. A nie raz odo mňa dostali kameňom, prípadne bakančou. Raz sa pamatam, z dvora vyletel pes, pániček pred bránou opretý o hrable pozerá na nás, zatiaľčo pes visel Rokymu na pysku. Vtedy som ho nakopala jak žito, to si pamätám.
Inak väčšinou pomáha "ideš domov" a zadupať, prípade hodiť niečo.
Najhoršie je, že Roky je hrdina, on by sa aj pobil, len čo zmôže 8 kilo proti 15-3x15... Plus najnovšie po tom, čo bol naposledy napadnutý sa začne pri istej vzdialenosti prsiť na ostatných.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Aris » Pon 15.08.2016 16:45

Presne preto uz nechcem malého psa. Nezvládam to psychicky.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod viera666 » Str 12.10.2016 19:57

Prosim o pomoc. Mam malinu a v poslednej dobe nastupila defenzivna agresivita zo strachu. Je poslusny,privolanie,pustenie hraciek,manipulacia s jeho jedlom,absolutne s nicim nema problem. Ale ma obrovsky problem s teritorialne agresivnymi psami za plotom. A to az do takej miery,ze sa trasie ako osika,snazi sa od nich dostat a pri tom uteku ma uz dokonca napadol (nakolko drzim vodidlo,ktore mu v tom brani). Jeden taky hafan byva presne oproti nam. Je to utrpenie. Skusam metody ako posadit si ho oproti tomu stekajucemu psovi a ukludnujem,prerusujem ocny kontakt atd. Funguje,ale akonahle sa postavime,za chvilku sme zase tam kde sme boli (toto aplikujem este len par dni,dovtedy som sa spolu s mojim snazila zo situacie cim skor dostat,co nebolo dobre ako som teraz zistila).uz ho vencim s nahubkom,nakolko ma tri dni dozadu uhryzol,ako sa snazil z cesty zdrhnut. Mam pokracovat,j e to spravna metoda? Pripadne vie mi niekto poradit kontakt na cvicotela BA a okolie,co by mi s tym vedel pomoct?
viera666
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Dominvik » Uto 31.01.2017 17:03

Prosím o radu.

Mame cca 2 mesiace novú fenku z útulku - x maltezako-bisono-teriero niečo :lol: Prišla k nám viac menej ako také tupelko, nerozumela vôbec nič, postupne sa to lepší. Ale veľký problém nám robia prechádzky. Uvidí iného psa na prechádzke a stane sa z nej diabol. Neudržatelná, neovládateľná, nepočuje nič, žiadny očný kontakt, jednoducho ja vtedy neexistujem. Rozbehne sa po psovi, vrčí, šteká, piští.

Inak máme ešte jedného psíka, maltezáka samčeka a keď prišla k nám zoznamovanie prebehlo na 1*. Oňuchali sa a hneď sa začali hrať. Predtým bola mesiac v dočaske s fenami, tiež bez problémov.
Napr. včera na prechádzke sa pustila po susedovom f.bulgočkovi. Potom som ju dala za bránu, oňuchali sa a už bolo dobre, síce trochu kňučala ale štýlom že sa chcela hrať.
Jednoducho toto nezvládateľné správanie prejavuje iba vonku, na prechádzke. Vie mi prosím niekto poradiť čím to môže byť a čo s tým?
Dominvik
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Predchádzajúci

Späť na Riešenie problémového správania sa psov