Dominancia

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Dominancia

Poslaťod Tchor » Pia 05.02.2016 11:14

ano ta fena toy pudla muze byt vyrazne vetsi problem...
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Dominancia

Poslaťod Elis » Pia 05.02.2016 11:19

elfinka píše:mi nepríde v súlade s realitou, keď si niekto myslí že vychovať hw samca je úplne rovnaké ako vychovať fenu toy pudla.


ne, neni to to same.
ale neni nemozne vychovat hw samce :no:
nedelejte zase z Fida neco extra.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Dominancia

Poslaťod elfinka » Pia 05.02.2016 11:23

Elis píše:ale neni nemozne vychovat hw samce :no:
nedelejte zase z Fida neco extra.

Vsak neni :smile: Je to normalny predstavitel svojho plemena, je sice tesne pod mojou hranicou co este som schopna zvladnut a tak to obcas (alebo aj castejsie) skripe, niekomu inemu by to neskripalo mozno vobec, a ako to dopada u takych co maju tu hranicu zvladnutelnosti este mensiu nez ja - tych je dost na stranke HW v nudzi :nwm: "nie k detom alebo inym zvieratam a len skusenemu majitelovi"
Normalka.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Dominancia

Poslaťod Elis » Pia 05.02.2016 11:36

elfinka píše:"nie k detom alebo inym zvieratam a len skusenemu majitelovi"


nekdy staci, se ze psem tolik neparat :yes:
tak jestli to neni ta hlavni deviza "zkusennych" :-)

Offtopic: a tim neparat fakt nemyslim ho serezat :ach: ale ani se nebudu u dvouleteho psa vymlouvat na to, ze to ma "vrozene" a neposlechutim pokynu jdi dolu - resi svoje zdroje nebo pocit, ze musi vyhrat :jazyk: - a nebudte vztahovacni -pisu napric vsema prispevkama :joint:

a nezvladnuta vychova neni privilegium hw. to same se doctes u vsech plemen i krizencu :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Dominancia

Poslaťod Lindchen » Pia 05.02.2016 11:41

Nechcem sa moc vracať k tej posteli, ale keď už, rovnako (asi skôr podobne, keďže Fida som nevidela pritom) sa správal na posteli Browny, týraný bígl. Nenazvala som ho dominantým, ale okukal sa a už si riešil veci po vlastne osi. Asi mu predtým u spoluobčanov oháňanie sa útočenie zozadu zafungovalo. Ako teraz nepíšem, že Fido je týraný :heh: . Len o tom, že jeho správanie (Brownyho) sedelo na veľa vecí, čo ľudia zahrnú pod "dominantý".
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dominancia

Poslaťod Elis » Pia 05.02.2016 11:49

Offtopic:
Lindchen píše:ale okukal sa a už si riešil veci po vlastne osi.


:yes:
to pisu porad Elfi, ze FIdo je proste zvykly se postarat sam o sebe :no:


proc je vlastne ta postel, gauc tak casto problem?
co je jineho v povelu jdi dolu -nez v povelu jdi ven nebo zustan?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Dominancia

Poslaťod Ivanka.P » Pia 05.02.2016 11:55

Je to iné... von chce ísť a z postele nie :lol:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Dominancia

Poslaťod Elis » Pia 05.02.2016 11:59

takze zasadni rozdil : chce to delat/nechce to delat?

mam totiz zasadni pocit, ze se nakonec nedobereme k zadne dominanci nebo tomu bjscjhhhh, ale jen a pouze k tomu, ze se to ten pes naneucil...

steneta jakmile to dokazala, lezla do postele -ale ani by me nenapadlo rikat jim zmizte nebo je shazovat. neznala to. kdyz jsem je chtela dostat dolu -zavolala jsem je na zradlo...
Naposledy upravil Elis dňa Pia 05.02.2016 12:04, celkovo upravené 2
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Dominancia

Poslaťod elfinka » Pia 05.02.2016 12:02

Najzasadnejsi rozdiel je, ze MNE na tej posteli nevadi.
Vadi poloviciakovi, a ja som otravena z toho ze to furt musim riesit :ach:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Dominancia

Poslaťod Lindchen » Pia 05.02.2016 12:03

elfinka píše:Vadi poloviciakovi, a ja som otravena z toho ze to furt musim riesit :ach:

Ja myslím, že v tom bude dôvod. Ťažko niečo odkomunikovať psovi, ak sama nie si o tom presvedčená.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dominancia

Poslaťod Elis » Pia 05.02.2016 12:07

Lindchen píše:Ťažko niečo odkomunikovať psovi, ak sama nie si o tom presvedčená.


ne presvedceni, ale zpusob, jak to psovi sdelim je zasadni :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Dominancia

Poslaťod Lindchen » Pia 05.02.2016 12:09

Jj, len teda pokiaľ sama nechce, tak ani ten spôsob nie je taký "naozajstný" :lol: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dominancia

Poslaťod pigie » Pia 05.02.2016 12:09

Elis píše:steneta jakmile to dokazala, lezla do postele -ale ani by me nenapadlo rikat jim zmizte nebo je shazovat. neznala to. kdyz jsem je chtela dostat dolu -zavolala jsem je na zradlo...

No, ale to asi nevrcali, ked si si chcela sadnut, nie? Ja keby mi pes zavrcal pod ritou, rozhodne ho nebudem lakat na jedlo, ale zhodim ho mimovolne dole a sadnem si tam, kde som povodne planovala. Ucit ho na jedlo, ze dolu, to je jasne, to tomu predchadza. Ale ked vrci, ponukat mu jest? :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dominancia

Poslaťod elfinka » Pia 05.02.2016 12:12

Ked na to miesto nema ist nikdy a budem mu ponukat jest za zlezenie, tak ho tym predsa ucim "chod tam, dostanes povel a jedlo" :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Dominancia

Poslaťod pigie » Pia 05.02.2016 12:15

Presne... Ale ked ho naucis najprv, ze povel dolu znamena opustenie za jedlo a hore je povel samoodmenovaci, tak je to ine. Ale to predpoklada, ze to ucis stena, ktore v tej faze cvicenia na teba nebude cerit zuby... Cize toto malo byt naucene vopred a kedze nie je, tak ja by som to zatrhla a bol by len organizovany pohyb. Ja by som proste dala zabranu medzi dvere, ked si tam chodi hore dolu a nechces to strazit.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov