Dominancia

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Dominancia

Poslaťod hruska » Pia 05.02.2016 9:20

ano, len preto mam problem s tym pojmom, ked dakto povie, ze pes je dominantny ci lkajklsdja ci co to bolo za slovo. Lebo voci inemu cloveku by taky nebol. Ja si proste myslim, ze pes robi len co mu je dovolene. Kazdy by robil.
Je mi jasne, ze su psi a psi, to bez debaty. ALe suhlasim s tvrdenim, ze dominantnych je malinko.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Dominancia

Poslaťod wer » Pia 05.02.2016 9:20

Tchor píše:
Respekt psa ale ziskas jen tim ze si budes plnit sve povinnosti nadrizeneho ve smecce... Vetsina psu vubec netouzi se v lido psi smecce dostat nad cloveka - pokud ovsem clovek sve povinnosti nadrizeneho nedokaze plnit pokusi se je pes prevzit ikdyz vi ze to nezvladne.


S tymto uplne suhlasim. :yes:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dominancia

Poslaťod elfinka » Pia 05.02.2016 9:22

Ivanka.P píše:Mne nevadí pes na gauči, mne vadí zavrčanie a ohnanie sa... Vklude nech tam je, ale keď si idem sadnúť ja, poviem uhni a odsuniem, alebo stiahnem ho normálne v klude za chpy dole. Ver mi, že druhý krát nezavrčí. Mala som NO samca až od dospelosti (3r.?) tak viem čo to obnáša. Nesmieš proste v daný moment zaváhať. To je celé...

No a ja vravím že nie, že presne stiahnutím za chlpy dole u Fida dosiahneš, že nabudúce bude vrčať o to skôr.
Naopak odvedenim za voditko sa nechá odviesť aj nabudúce a pravdepodobne už bez vrčania.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Dominancia

Poslaťod Ivanka.P » Pia 05.02.2016 9:22

Zhodenie z gauča nieje trest. Je to moja reakcia. Ja si chcem ísť sadnúť a pes má ísť dole bez akýchkoľvek námietok bodka. Ak tie námietky má, tak mu pomôžem v rýchlejšom rozhodovaní a letí aj tak.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Dominancia

Poslaťod pigie » Pia 05.02.2016 9:23

elfinka píše:
Ivanka.P píše:Mne nevadí pes na gauči, mne vadí zavrčanie a ohnanie sa... Vklude nech tam je, ale keď si idem sadnúť ja, poviem uhni a odsuniem, alebo stiahnem ho normálne v klude za chpy dole. Ver mi, že druhý krát nezavrčí. Mala som NO samca až od dospelosti (3r.?) tak viem čo to obnáša. Nesmieš proste v daný moment zaváhať. To je celé...

No a ja vravím že nie, že presne stiahnutím za chlpy dole u Fida dosiahneš, že nabudúce bude vrčať o to skôr.
Naopak odvedenim za voditko sa nechá odviesť aj nabudúce a pravdepodobne už bez vrčania.


JToto som sa chcela uz rano spytat, ci si ho netahala za chlpy dole. Lebo to je normal reakcia... To dokonca aj moj mierumilovny pes, kebyze pri strete s inym psom, co ma na neho spadeno, ho chytim a chlpy hore na kozuchu, tak zavrci, to je automatika. (A pritom chlpy mi sluzia viac menej ako voditko, ked niekto povie, aby som si psa chyutila, chytim ho za chlpy a nic)
Naposledy upravil pigie dňa Pia 05.02.2016 9:27, celkovo upravené 2
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dominancia

Poslaťod wer » Pia 05.02.2016 9:24

hruska píše:ano, len preto mam problem s tym pojmom, ked dakto povie, ze pes je dominantny ci lkajklsdja ci co to bolo za slovo. Lebo voci inemu cloveku by taky nebol. Ja si proste myslim, ze pes robi len co mu je dovolene. Kazdy by robil.
Je mi jasne, ze su psi a psi, to bez debaty. ALe suhlasim s tvrdenim, ze dominantnych je malinko.

Tak nie najdominantnejsi, ale dominantnejsi. :heh:
Ako inak nazvat ten rozdiel medzi psom A a B? :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dominancia

Poslaťod hruska » Pia 05.02.2016 9:27

Alebo zistuvsi ze sa mu oplati vymyslat :D
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Dominancia

Poslaťod pigie » Pia 05.02.2016 9:31

A ja stale hovorim, ze ja by som tu postel zakazala natvrdo, nie ze skocim si raz za tyzden, mesiac. Zavrem dvere, ak je v spalni upovelujem na miesto, nie aby mi za chrbtom skakal na postel, lebo sa mu prave chce. Niektore veci pre psa by mali byt za odmenu, hlavne, ked ma tendencie ohradzovat sa zubami. Ano, je to spicka ladovca, ale aj tak, mne by to nedalo :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dominancia

Poslaťod Ivanka.P » Pia 05.02.2016 9:34

elfinka tak potom nech má stále obojok a krátky špagát a je po probléme. Ja so všetkými psami čo som mala manipulujem bez obojku za kožu. Každý si svojho psa pozná... Ale nemyslím si, že len ten gauč je problém. Či ohnal sa po tebe prvý raz?
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Dominancia

Poslaťod elfinka » Pia 05.02.2016 9:35

Dvere boli zatvorené pol roka ale nám potom plesnivie stena :/
Hruska si môže myslieť co chce, som si istá že keby som mala dlhosrstu koliu jak bolo pôvodne plánované a nie hw, tak by to vyzeralo inak a najskôr by sa k vrcaniu nikdy nedostala
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Dominancia

Poslaťod pigie » Pia 05.02.2016 9:39

A nevies, ci tam liha, ked nie ste doma? Ja tiez chytam Huga za kozu, maleho nie, ale keby som vedela, ze pes je nastartovany vrcat, tak siahnem isto po voditku ci obojku a nebudem ho tahat za kozu na krku.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dominancia

Poslaťod elfinka » Pia 05.02.2016 9:40

Nie, keď nie sme doma tak je vyvrety vo svojej izbe
A stále, neni problém že chodí na posteľ, viem aj ako ho z nej dostať dole... A ja vlastne nemám žiaden problém s ním, viem čo mám doma, viem na čom pracovať a ako,
Len tu diskutujem o tom že mi nepríde v súlade s realitou, keď si niekto myslí že vychovať hw samca je úplne rovnaké ako vychovať fenu toy pudla.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Dominancia

Poslaťod hruska » Pia 05.02.2016 9:41

Elfinka, na druhej strane ty pises, ze iste plemena najma pracovne su viac kdhskfk a ze mas malo sebavedomia... To asi ozaj trebalo volit tu koliu. Hoci poznam par kolii co su jdksksk ci dominantne ci nevychovane ci co :D
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Dominancia

Poslaťod Silvuch » Pia 05.02.2016 9:43

Mne sa paci ten výraz jgfkdnckvo. :)
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Dominancia

Poslaťod zuzkabluzka » Pia 05.02.2016 10:11

elfinka píše:Len tu diskutujem o tom že mi nepríde v súlade s realitou, keď si niekto myslí že vychovať hw samca je úplne rovnaké ako vychovať fenu toy pudla.

Niektorí potrebujú vyskúšať na vlastnej koži, aby spoznali rozdiel. :ha:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov