Tešia sa a skáču na ľudí

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Tešia sa a skáču na ľudí

Poslaťod Cathie » Str 09.10.2013 12:11

Klaudy taketo spravanie je pre steniatko uuplne normalne - ale samozrejme nechcene, preto potrebujes psika naucit, ze ostatnych ludi si vonku vsimat nema.
Ako? Jednoducho - bud vzdy pripravena ho niecim zaujat skor, nez sa zacne zaujimat o cloveka, presmerovat jeho pozornost na seba. Musis cloveka vidiet skor ako on a niecim ho zaujat - pamlskom, hrackou alebo si len pobehnut a veselo na neho volat, aby bezal za tebou a nie za clovekom. :smile:
Ak je to nutne, radsej ho maj na lahkom dlhsom voditku, ktorym si mozes pomoct, aby ti za clovekom neusiel. Ale tiez plati - voditkom ho jemne cuknut (fakt jemne, steniatko yorkshira je mini psik :lol: ), ak uz ide smerom k cloveku, aby sa otocil na teba a okamzite veselo volaaat, pobehnut si a hned ho lakat napr na hracku ci pamlsok, hlavne nech bezi za tebou.

Urcite sa vonku aj hrajte, ber ho na nove zaujimave miesta, nech spoznava svet okolo seba - rozne povrchy, travu, listy, palicky, sisky, lakaj ho doma aj vonku, aby cez teba preliezal, podliezal ti nohy, ked sedis na zemi.. veci, ktore sa daju robit so steniatkom, je plno, budujte si vztah zalozeny na hre a zabave :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Tešia sa a skáču na ľudí

Poslaťod hugo :) » Štv 10.10.2013 18:29

aj ja riesim podobny problem: moj havko aj ked ma 3,5 mesiaca, ma uz poriadnu silu, a neskutocne zboznuje ludi... za kazdym by siel, taha ako konik :pac: miluje ked ho chvalia, akoby odo mna nedostal pekne slovo, a to ho chvalim ked mam prilezitost: skoro vzdy :lol: jednoducho zboznuje pritomnost cudzich... nechapem... sme v stadiu oducania, ked vidim, ze sa niekto priblizuje hned vyberiem piskotku, inu dobrotku, piskaciu hracku alebo mu predvadzam gymnasticke cvicenie nech sa sustredi na mna... ked napriek tomu chce ist, tak poviem NIE, NESMIES a zas mavam pamlskom ci hrackou... niekedy to pomaha, vlastne vacsinou hej, ale napriek tomu sa stáva, ze zas taha... nechcem ho na voditku tahat ale jednoducho ho nemozem pustat k ludom, kym oni sami nebudu s tym suhlasit... je to tvrdohlavec, ked sa na nieco sustredi, tak je jedno aky protitlak vyvijam. ja sa len bojim, aby som mu hrtan neposkodila, skoro je na kolenach tak taha. preto sa snazim zaujat ho este predtym ako sa sustredi na cudzieho cloveka. len dufam, ze tato moja snaha bude skor ci neskor uspesna :no:
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Tešia sa a skáču na ľudí

Poslaťod zaza03 » Štv 10.10.2013 21:33

Zdieľam Vaše problémy. Mám 7-mesačnú 26 kg labradoricu, ktorá miluje ľudí. Keď ju mávam pustenú, musím ju vždy chytiť, keď niekto ide okolo, lebo na každého vyskakuje a jemne ľudí okusuje a ľudia sa jej už začínajú báť. Mňa ale teraz viac trápi, že si neuvedomuje svoju silu. Pár krát som ju mala pustenú na voľno pri deťoch a vždy to skončilo plačom. Jenny podráža nohy, skáče a zhadzuje deti, ťahá ich za vlasy...ja som bola v tom, že z toho proste vyrastie, ale dnes som len tak prechádzala útulkové stránky, narazila som na labradora a bolo pri ňom napísané: nevhodný k deťom, neuvedomuje si svoju silu....tak ma to zarazilo a hneď som si to premietla na jenny. Aj dnes na prechádzke, zavolala som ju, bola asi 15 m odo mňa, rozbehla sa a zastavila až nárazom do mňa. Keby som ju nevidela, že ,,nebrzí,, a nenachystala sa na to, určite by som to neustála :heh: mrzí ma, že keď niekto príde, tak ju nemôžem pustiť, lebo by skákala, hrýzla, a to sa len tak hocikomu nepáči...Po 10-15 minútach ju to síce prejde, ale začiatok je ťažký :lol:
Najviac sa bojím, že by som ju nemohla pustiť k mojim deťom, ona je hrozne hrrr, môj malý tank :heh: ale tak uvidíme časom...ešte je len prte
zaza03
Šteniatko
 
Príspevky: 86
Bydlisko: Pri Nitre

Re: Tešia sa a skáču na ľudí

Poslaťod Bad » Pia 11.10.2013 5:49

hugo :) píše: tak je jedno aky protitlak vyvijam. ja sa len bojim, aby som mu hrtan neposkodila, skoro je na kolenach tak taha.

Hugo, ale tato reakce je zcela normální, je to zákon akce a reakce - každá akce vyvolá reakci stejné velikosti ale opačného směru. Když budeš tahat ty, bude i pes ale opačným směrem. Něco jiného je škubnutí - ne tah.
Hugo, určitě ho hned začni cvičit poslušnost (samozřejmě hrou, s odměnami), abys takové situace mohla řešit přes poslušnost a ne silou - dáš mu k noze, sedni, lehni, cokoliv, domluvíš se s člověkem a pak ho TY pustíš k člověku. Uč ho klidu, soustředění (prodlužováním klidových povelů).
Totéž zaza03, z nevychovanosti pes nevyroste, ta tvoje má 7 měsíců, základní poslušnost už bys měla mít zvládnutou.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Tešia sa a skáču na ľudí

Poslaťod hugo :) » Štv 17.10.2013 11:09

ďakujem ja sa snažím vyhýbať situáciám, kedy by to prišlo až k ťahaniu, skôr ho uplácam dobrôtkami. verím že onedlho to pojde aj bez nic :no: inak sadni a ľahni skúšame tiež, celkom sa to oplatilo :lol:
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Tešia sa a skáču na ľudí

Poslaťod Greeny » Ned 27.10.2013 18:15

Náš ročný Vito je vyžla a vyžli sú známe tým, že sa zo všetkého tešia a každý je ich kamarát. Vždy keď išiel niekto okolo nás tak skákal a chcel sa hrať a to isté aj pri psoch.
Riešenie:
"Využila" som moju kamarátku, ktorú Vito ešte pred tým nikdy nevidel a tvárila sa akože je okoloidúci. Furt prechádzala okolo nás až kým sa Vito neukludnil a neignoroval ju. Po pár minútach sme to znova opakovali a na druhý deň zas a zas. Trvalo to asi mesiac a pol ale výsledkom som bola prekvapená.
Ďalší spôsob je, že keď ide okolo vás niekto tak psíka treba zamestnať napríklad ukázať mu granulu a dať mu nejaký povel, aby sa sústredil na vás. Tento spôsob som neskúšala ale vyšlo to mnohým majiteľom
Prajem veľa šťastia s výcvikom :)
Greeny
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Tešia sa a skáču na ľudí

Poslaťod straka17 » Štv 29.05.2014 19:17

Chcela som sa popýtať, ako odnaučiť psa skákať mi na nohy. So psom sa vidím tak 1-3x do týždňa, takže je pochopiteľné, že sa teší. Je to bišón, takže veľmi nastavovať koleno nemôžem. Pes je (ne)cvičený, nakoľko je u mojej babky (veď to určite poznáte). Jediná jeho výchova je, keď prídem ja. Ako sa dá inak pes odnaučiť skákať na ľudí okrem spomínaného kolena? Ešte som skúšala aj okríknuť ho, ale bojím sa, že mi zostane plachý pes.

malá straka
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Tešia sa a skáču na ľudí

Poslaťod luciiik » Pia 30.05.2014 20:15

Ked sa snazi vyskocit otocit sa chrbtom... U nas zabera na akehokolvek psa. Aj cudzieho. :lol: Nasi neskacu. Plus ked sa tesi, pokojne prejst okolo, "netesit" sa s nim. Az ked sa upokoji ho pohladkat a pochvalit. Ono to tak mozno nevyzera ale pokojne sediaci psik pri prichode cloveka je ovela stastnejsi ako hystericky pobehujuci, skakajuci a rozruseny. :no: Tot moj nazor. Mozno mi to niekto vyvrati.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Tešia sa a skáču na ľudí

Poslaťod hugo :) » Pia 30.05.2014 21:11

ako luciiik pisala: obratit sa chrbtom, to je hlavne pri velkom psovi naramne prakticke... alebo ignoracia: pes na teba skace, otaca sa okolo tvojich noh ako anakonda, jednoducho sa zacni s babkou rozpravat akoby neexistoval. a venuj sa mu az ked si sadne, ukludni. ak ho to rozsanti, zopakuj :) toto som na mojho uhrala parkrat a fungovalo a to je paradne vzrusivy pes, staci veselsi ton a je v akcii :)
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Tešia sa a skáču na ľudí

Poslaťod Bad » Sob 31.05.2014 9:28

Nauč ho "sedni", když přijdeš tak ho posadíš a budeš se s ním vítat na jeho úrovni (jak je fajn mít velké psy :lol: )
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Tešia sa a skáču na ľudí

Poslaťod straka17 » Sob 31.05.2014 10:29

V prvom rade ďakujem za všetky odpovede :jop:
Bad - Sadni síce máme, ale nemôžem povedať, že je 100%. Momentálne fungujeme doma síce v pohode, ale vonku musí pomôcť aj vodítko. Tu by asi bolo lepšie povel vynechať, aby som si ho neskazila. Či? (Odpovede by mi boli pri mojom psovi samozrejmé, ale jednak je toto starý pes, dvak nie je môj a nechcem sa zaňho hanbiť, keď s ním idem von.)
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Tešia sa a skáču na ľudí

Poslaťod Tchor » Ned 01.06.2014 16:38

Po prichodu se k nemu sniz privitej se s nim po psim a nasledne ho odloz v nejake naucene poloze.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Tešia sa a skáču na ľudí

Poslaťod Bad » Pon 02.06.2014 8:23

Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Ako odnaučiť psa skákať na ľudí?

Poslaťod Tery » Pia 13.06.2014 7:56

Máte nejaké nápady ako odnaučiť psa skákať po každom, kto k nemu príde? :)
Tery
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Ako odnaučiť psa skákať na ľudí?

Poslaťod Bad » Pia 13.06.2014 8:02

Třeba tady (mám pocit, že už jsem to někam sem házela) :
http://blog.koira.cz/vycvik-psu/neskake ... i-neskakej
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov