Tešia sa a skáču na ľudí

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Tešia sa a skáču na ľudí

Poslaťod luciiik » Štv 19.04.2012 21:08

Nam celkom zabralo to, ze ked chce niekoho privitat, tak ideme k nemu s kludom - teda ak je to na ulici. A pomaly. A aj patkrat sa vratime naspat ked vidime ze sa uz taha a jasi. A niekedy treba poucit aj navstevu. :ach: Ci vyskakuje ak ked sa navsteva snazi ignorovat? :smile:
Inak moj Charlie je takyto jaso 60 kilovy. On sa tak strasne tesi ked sa ho niekto neboji a prihovori sa mu, ze uz aj skacka okolo toho cloveka dokolecka dokola. A oblizuje ho a tak smiesne sa hrbi. :lol: Neopovazi sa vyskocit, to sme odnaucili, skace iba na mna. Lebo to akosi vie ze moze. Privitanie u nas vyzera ako objatie. Ale zasa ak som v bielom alebo tak nejako, tak sa to da ustat, aby neskakal, staci ked krotim svoje emocie. :lol: Ono je to vsetko o tom.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: Tešia sa a skáču na ľudí

Poslaťod Peťka » Štv 19.04.2012 21:30

no on je taky nenapadny kolos....nevyzera ze je taky pevny a silny a ked sa snim ide niekto hrat a neda si povedat skonci vzdy nazemi....a jemu sa prosto dohovorit neda...s usmevom od ucha k uchu sa smeje ze haha nechytis ma....a navstevy su poucene vzdy ale bud si nedaju povedat alebo nic nefunguje. a chvostom vsetkych vysibe pooblizuje a pozhadzuje. a ked ho zavrem tak zavija akeby ho zabijali...toto najvaaaac neviem vyriesit.a ked ho podrzime tak sa sklbe a knuci no komedia velka....prosto nezvlada vidiet nekoho blizko a nepotulit sa snim.... je uplny jasak a vyzerame jak nevychovanci
Peťka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 512
Bydlisko: Skalica

Re: Tešia sa a skáču na ľudí

Poslaťod wer » Pia 20.04.2012 10:22

tak treba popracovat na ovladatelnosti. :nwm: sadni znamena sadni vzdy a vsade, nech su ruchy hocake.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tešia sa a skáču na ľudí

Poslaťod hriva » Pia 20.04.2012 10:26

u nas zabera ked ma niečo v papuli. lopta je najlepšia. vtedy sa len vrti a teší sa ale neskáče, lebo hned začne ponukať loptu na aport :joint:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Tešia sa a skáču na ľudí

Poslaťod Peťka » Pia 20.04.2012 13:29

To si všetko uvedomujem, že povel je raz povel a je to o poslušnosti.....ale už sme zvladli aj povely zostan,sadni aj medzi psami, co sme predtym ani nemohli medzi nimi prejsť ale toto jeho radovanie je stááále silnejšie.
Hej, aj hračky sme skúšali, ale prdí nane vdanej situácii.....
Dnes pride večer návšteva, tak budeme trénovať na ten povel.
A ďakujem za rady :smile:
Peťka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 512
Bydlisko: Skalica

Re: Tešia sa a skáču na ľudí

Poslaťod irwin » Pia 20.04.2012 13:33

ja už som sa tiež naučila... ked vojdem do domu tak spoza skla na dverach vidim ako poskakuje a steka- tak mu pekne spoza dveri dam povel sadni- počkam dokym sadne, otvorim dvere a kludne idem k nemu pohladkam po hlave a dam mu daku hracku :lol: a potom zacne lietaaaaaaaaaaaat po dome ze az... ale po mne neskace :jop: comu som velmo rada lebo konecne nechodim do roboty doskriabana :hi:
irwin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 552

Re: Tešia sa a skáču na ľudí

Poslaťod wer » Pia 20.04.2012 13:36

petka, daj vacsiu vzdialenost od nich. a ty sa musis tiez spravat kludne. ked vysiluje, posad ho - kludne s pomocou ruky - pomaly ale pevne, chce sa zdvihnut, opat okamzite tlak (ukludnujuci) na zadok a pomale hladenie po celom tele. pripadne do lahu, to je fuk. len ho musis vedie skludnit. samozrejme, aj navsteva musi byt kludna a ziadne extra vrucne prejavy voci nemu.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tešia sa a skáču na ľudí

Poslaťod MontyTheDog » Sob 21.04.2012 10:35

Ten môj skáče po ľuďoch tiež....neviem prečo, ale niektorých cudzích ľudí priam neznáša, šteká a nedá sa ani pohladkať a na niektorých skáče, olizuje ich a vrtí chvostom akoby ich poznal roky...
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Tešia sa a skáču na ľudí

Poslaťod Peťka » Sob 21.04.2012 11:38

No tak navsteva prebehla celkom prijatelne, no caka nas este vela prace a trpezlivosti ale verim ze to pojde :smile:
dakujem vsetkym za rady :jop:
Peťka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 512
Bydlisko: Skalica

Re: Tešia sa a skáču na ľudí

Poslaťod Anicka+Daisy » Uto 29.05.2012 11:27

no toto je aj nas vecny ,,problem" :)
nasa Daisy sa vzdy kazdemu nenormalne tesi a to prejavuje skakanim, ale popravde som nestretla buldocka ktory by nerobil to iste:D
Naucili sme ju ze na mna a na priatela uz neskace ale ked sme vonku a niekto sa jej pozdravi tak koniec.. rozbehne sa za nim a vyskakuje najvyssie ako vie, najlepsie do tvare a oblyzat:D ..ak mate dobry napad ako toto oducit tak rada privytam vsetky rady :) zatial ale nepomohlo nic proste sa musi privytat, trosku poskakat a potom ked opadne ta prvotna radost uz je dobre. Ale velmi by som ju to chcela odnaucit lebo koli tomu ju nemozem pustat z vodzky :((
,,kto povedal že štastie sa nedá kúpiť, zabudol na šteniatka" :)
Anicka+Daisy
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Tešia sa a skáču na ľudí

Poslaťod Cathie » Uto 29.05.2012 19:58

Anicka na riesenie nie je to, ze sa tesi, ale to, ze nepocuva vtedy, ked sa chce ist vitat s ludmi. Nauc ju, ze aj ked sa chce ist zvitat, stale musi respektovat tvoje povely - takze ked ju zavolas, jednoducho neexist, aby neprisla. Vzdy si ju isti (voditkom/stopovackou), aby nemala moznost ujst a pracuj s nou na ovladatelnosti. Zacni vo vacsej vzdialenosti od ludi, vyzaduj si tam jej pozornost, cvic s nou nieco, proste aby sa sustredila na teba a neodisla ti za ludmi. Ak ti to robi iba ked sa ludia pozdravia, mozno budes potrebovat par kamaratov-dobrovolnikov, aby vam vytvorili taku situaciu a zostali stat tam, kde su (pretoze normalne by ludia asi odisli, ked zacnes so psom cvicit) :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Tešia sa a skáču na ľudí

Poslaťod Bebis » Pia 27.09.2013 20:59

idem si preštudovať túto tému, ale aj tak, ak by ste mi boli niekto ochotný poradiť :ach:
Roen je úplne perfektný pes, nie je o čom :joint: ale... dokáže sa priam nenormálne nadchnúť z určitých ľudí, napr. ženy, ktoré sa naňho strááášne usmievajú a sladko sa mu prihovárajú, alebo keď naňho niekto cmuká (nechápem potrebu ľudí cmukať na cudzie psy :pac: ) klasika, pes začne besnieť, skákať, ťahať a pod... ja si ho dokážem následne ukľudniť, dostať späť do normálnu, poprípade upovelovať. A upozorniť aj ľudí, že takto nie... Ale chcem sa týmto jeho stavom úplne vyhnúť :nwm: Ide mi hlavne o to, že napr. pri deťoch to vôbec nerobí... môžu ho volať, hladkať aj 5 naraz, pískať a cmukať naňho z každej strany a on ani len neurobí prudký pohyb...
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Tešia sa a skáču na ľudí

Poslaťod Cathie » Sob 28.09.2013 9:12

Bebis a co na tom chces riesit? odburat jeho radost z ludi? :lol: ide o to, aby aj v takej situacii bol ovladatelny a pocuval povely, to je cele :nwm:
Ja v takomto pripade absolutne psa neukludnujem ani nepacifikujem, ale dam "protichodny" povel, pri ktorom odputam pozornost psa a nemoze sa vytesovat z cloveka dalej, ak nechce neposluchnut. Funguje to lepsie ako dotahovat sa so psom a ukecavat ho k ukludneniu..
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Tešia sa a skáču na ľudí

Poslaťod luciiik » Sob 28.09.2013 14:41

Co sa tyka tohto skakania, z vlastnej skusenosti viem, ze treba viacej vychovavat ludi, navstevy a podobne ako psa ako takeho. Aj ked samozrejme bez toho to tiez nejde. Ale vidim to na mojom psovi ked je nevidim nepocujem lebo huraaa prisla navsteva. A trva mu dost dlho kym sa dostane do normalu. Vacsinou pol hodka, zalezi od navstevy, minule tu boli tri kamosky, ktore mu nie a nie dat pokoj tak chudak dve hodiny bol vo vyvrtke. :ach: Takze vravim, nam sa osvedcilo bez reci, bez pohladov a bez dotykov, kym pes nie je kludny. Uplna ignoracia. Ci ked prideme domov my, ci ked pride navsteva. Aj ked to nie kazdy respektuje.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: Tešia sa a skáču na ľudí

Poslaťod Klaudy » Uto 08.10.2013 19:08

Caute :ahoj: uz asi tyzden mame doma 7 tyzdnove steniatko yorkshira Charlieho a hned mam na vas par otazok :D ..
Predvcerom sme zacali chodit von na prechadzky okolo blokov. Poslusne cupka za mnou :)
No co mi trochu vadi je to ze ked ideme a oproti nam kraca iny clovek tak sa za nim vyberie a ja ked nanho volam tak sa ani neobzrie :D myslim ze kludne by sa nechal odvliect cudzincom :ua:
Neviete mi poradit co s tym?
Klaudy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov