Naháňanie áut, cyklistov, korčuliarov...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod Cathie » Str 07.11.2012 9:12

V prvom rade to treba zacat ucit intenzivne s velkou odmenou za splnenie a na voditku (zo zaciatku na kratkom), aby si mala psa po ruke a mohla ho opravit (teda rucne posadit a nasledne odmenit). A cvicit na roznych miestach, aby si to spojil ozaj s autom a nie s konkretnym miestom. Ja osobne by som casom (ked pes bez rozmyslania automaticky sada na 1. povel a rychlo) presla na dlhsie voditko a skusala postupne vzdialenost predlzovat.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod Bad » Str 07.11.2012 9:58

Offtopic: Já mám kromě povelu "auto" i povel "kolo", traktor je "velké auto" - přeci mu nebudu lhát, že všechno je auto, ten rozdíl pozná i blb, natož pes :ha:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod Cathie » Str 07.11.2012 10:33

Offtopic: Bad :haha: Paci sa mi tvoja komunikacia so psom a zmysel pre pravdu.. :lol:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

štekanie do áut

Poslaťod Janka120 » Ned 23.12.2012 18:31

ahojte... potrebujem radu ako odnaučiť psa aby nepodbehoval pod auto .. keď už tak nech za nim uteká..v :lol: :lol: ale on sa vrhne priamo pred auto...
a vie, že to nemôže....

je to bigel, ktorý k nám prišiel ako zatúlaný.... cca dvojročný... veľmi milý nezbedník ..
Janka120
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: štekanie do áut

Poslaťod Hanka 1 » Pon 24.12.2012 5:28

Přivolání, spolehlivé, na první povel, jinak jištění stopovačkou nebo vodítkem. Kdyby věděl, že to nesmí, nedělal by to.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: štekanie do áut

Poslaťod Janka120 » Ned 06.01.2013 15:31

ale on to veľmi dobre vie.... on sa na mňa ešte aj uškrnie... keď je v mojom dosahu, tak sa stiahne...akonáhle je mu jasné, že nestihnem k nemu dobehnúť a zabrániť mu to, tak si ide po svojom
Janka120
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: štekanie do áut

Poslaťod Hanka 1 » Pon 07.01.2013 5:13

Stopovačka a přivolání, ovladatelnost na první povel. Nic jiného s tím neuděláš.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: štekanie do áut

Poslaťod Bad » Pon 07.01.2013 8:09

Janka, asi jsi to nepochopila.
Budu vycházet z toho, že pes povel "ke mně" už zná. Ty jako psovod musíš zajistit, že na každý tvůj povel "ke mně" (povel říkáš jenom jednou! neopakuješ!) k tobě pes skutečně přijde - pokud nepřijde sám, tak ti k tomu, abys psa "přišla" slouží právě ta stopovačka - ta mu nedovolí utéct, pomocí ní na sebe upoutáš jeho pozornost a pak už bys ho měla MOTIVOVAT, aby k tobě přišel dobrovolně a rád. Z toho vyplývá otázka - nabízíš mu nějaké lepší zaměstnání než je lov auta?
Pročti si téma v této sekci "Povel ku mně".
Upřímně, podle toho co píšeš, tak tvůj pes přivolání neumí.
Ještě jednou zdůrazním - úplně vždycky, když ty řekneš povel "ke mně" musíš zajistit, že k tobě pes skutečně přijde. Nesmíš mu dovolit nepřijít. A nesmíš za ním utíkat! Maximálně musíš utíkat od něj, nikdy ne k němu (ale to bys musela vědět, že ti nezdrhne).

Janka120 píše:ale on to veľmi dobre vie.... on sa na mňa ešte aj uškrnie...

není to člověk....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

štekanie a utekanie za bicyklami

Poslaťod heartbeat » Sob 02.11.2013 21:53

dobrý deň.

chcela by som sa opýtať alebo skôr zistiť nejaké rady triky, ako psíka odnaučiť naháňať bicykle. mám fenku, ktorá ma 7 mesiacov. od malinka ju učiť povel ku mne no neúspešne. je strašne aktívna a hravá a nechcem ju celý čas trápiť na vodítku keď sa potrebuje vybehať. keď vidí bicykel môžem na ňu volať koľko chcem. ona sa vráti len si ho potrebuje ponaháňať a poštekať si čo robí dosť veľký problém hysterickým matkám, ktoré si myslia že moje 8 kilové mini šteňa im ich dieťa nebodaj roztrhá :pac: .... vopred ďakujem za každý tip či radu :))
heartbeat
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: štekanie a utekanie za bicyklami

Poslaťod straka17 » Ned 03.11.2013 12:19

V 1. rade si psa nauči, že keď povieš povel na 100% príde. Daj si ho na stopovačku (To je dlhé vodítko) a jednoducho psa nechaj, nech si ju ťahá za sebou. Tak sa vyblázni a keď si ju chceš odvolať tak na 100% príde lebo si jednoducho ten povel vynútiš tou stopovačkou.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: štekanie a utekanie za bicyklami

Poslaťod Bad » Ned 03.11.2013 12:22

heartbeat píše:od malinka ju učiť povel ku mne no neúspešne.

Jak ji přivolání učíš?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: štekanie a utekanie za bicyklami

Poslaťod heartbeat » Ned 03.11.2013 13:02

problém je v tom že ona keď je na vodítku či stopovačke tak to až tak intenzívne nerobí a keď náhodou tak ju hneď okríknem, ale v momente jak ju pustím z vodítka vie, že si to môže dovoliť a letí jak šialená.. Povel ku mne ju učím aj keď som s nou sama vonku len tak na prechádzke aj keď mi odbehne za iným psíkom, a hneď ju pochválim a odmením keď sa vráti.. ona sa vždy vráti aj od toho bicykla len až keď ho dostatočne ponaháňa.. :ua:
heartbeat
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: štekanie a utekanie za bicyklami

Poslaťod hruska » Ned 03.11.2013 13:56

Offtopic: A zasa budem mrcha. Sorry, ale to nemyslis vazne s tymi hysterickymi mamickami, ze? Aby sa raz nestalo, ze decko takej hysterickej mamicky z bicykla zleti, roztrieska si hlavu ci cokolvek, lebo potom si prestanes capat po hlave a ostanu ti oci pre plac akurat. Alebo hystericka mamicka sa zmeni na mamicku akcnu a psa ti nakopne a nebudes mat len psa nevychovaneho, ale aj takeho co sa zacne bat ludi a riesit ich po svojom. J
Cim dalej tym menej sa cudujem verejnsoti, ze na psickarov maju nazor aky maju, lebo staci si precitat forum a clovek sa nestaci cudovat. A to nie je o tom, ze sa cosi stat nemoze (hoci by sa nemalo), ale o ten postoj psikarov, ci skor "psickarov".
A kludne do mna teraz :ha:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: štekanie a utekanie za bicyklami

Poslaťod heartbeat » Ned 03.11.2013 14:17

sorry ale myslím to vážne, pretože ten ,,malý" chlapec na bicykli sa absolútne vôbec nebál , nepadol a nezľakol, rozumne zastavil a v tom momente moj podotýkam miniatúrny ,,nevychovany" pes prestal štekať a bežal naspať ku mne...to že jeho matka začala hystericky ziapať po tom ako bolo už všetko ok, a bolo jej vysvetlené, že to je štena to je pre mňa nepochopiteľné iba tým buduje v dieťati zbytočne strach so psov!! a nebudem tu rozoberať čo by bolo keby... keby bolo keby može sa tomu malému decku stať milion iných vecí denne , tak potom všetci sedme doma zavretí v izbe ABY SA NÁHODOU NIEKOMU NIEČO NESTALO !
heartbeat
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: štekanie a utekanie za bicyklami

Poslaťod hruska » Ned 03.11.2013 14:24

Takze sa to stalo len jedenkrat, ze vybehol?
Tu nejde o to, co sa moze stat, a ze mas ostat doma, tu ide o to, ze mas nevychovaneho psa a vadi ti, ze ti to ktosi vytkol. A ci sa ti to paci alebo nie, a ci to ludom vadi alebo nie, pes sa takto chovat nema a ak sa to aj stane, sypat popol na hlavu treba sebe a nie nadavat na cely svet.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov