Naháňanie áut, cyklistov, korčuliarov...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Prenasledovanie aut

Poslaťod LadyTrixiKe » Pon 12.11.2007 23:18

Cavte mam mensi problem dastak mi neustale prenasleduje vsetky auta a tak ho nemozem pustat z voditka ... poradte ako ho to mozem oducit
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 13.11.2007 9:24

a prenasleduje ich za ucelom hry, lovu, alebo likvidacie zo strachu ?
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Silwuska » Uto 13.11.2007 9:38

No ja sa s tym tiez stretavam u psov...tych dedinskych bludarov...ale oni to robia vecsinou na "svojom uzemi" cize v svojom reviry...mozno ich povazuje za votrelcov...steka na ne aj ked ste daleko od domu??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod LadyTrixiKe » Uto 13.11.2007 13:15

no podľa mňa ich loví (asi je to tým, že je to polovnicky pes), naháňa ich kdekoľvek nielen v okolí domu :plac: stačí keď zbadá auto (čím rýchlejšie tým lepšie) a už za ním letí a snaží sa ho dochytiť a ked to auto zastaví tak na neho šteká a krúži okolo neho.
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 13.11.2007 14:02

nacitaj si niekde akym sposobom tvoje plemeno lovi, hlasi, zadrziava alebo co, zver. ak je to tak ako to robi s autami je to z velkej casti pravdepodobne ze lovi, aspon podl amna.
A sprava sa takto aj k zvery, alebo len k tym autam.
ja osobne si myslim, ze mu to jednoducho treba zakazat. je ale predpoklad ze ovlada povel fuj, alebo nieco take, co pouzivate.
Lovenie je problem, sama sa s nim potykam. Moj nastastie nelovi auta, ale len to co mu "vonia".
Lovenie na ulici (vtaky, jezkovia) sme celkom zvladli, macky robia stale problem,ale aj to sa postupne lepsi. Skratka som sa mu zakazdym snazila ukazat, ze ja si to nezelam, vzdy som ho odtiahla, povedala fuj, alebo nei (to je nas povel), skratka sme zmenili smer a ja som sa tvarila, ze jeho predmet zaujmu ma absolutne nezaujima. ked mal velku tendenciu sa so mnou pretahovat o voditko, tak som ho, s rizikom uteku, odopla a isla som dalej. v 90% si vybral mna. Samozrejme nie vzdy sa v zaujme zdravia psika da ho odopnut.
Toto robim ja, ci take nieco zaberie u teba neviem. Musim povedat ze vtaky a jezky nelovi ani ked je na volno. staci upozornit.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Skáče do aút

Poslaťod dada12 » Sob 17.10.2009 22:07

Môj psík má už 8 rokov, väčšinu nerestí som dokázala úspešne odstrániť.
Ale len nedávno začala skákať do aút, ked ideme po kraji cesty, zatiaš to riešim tak, že ju dám na krátko, ked vidím, že sa blíži auto a ked vidím že veľmi spozornie, tak ju "zablokujem" aby nemohla začať skákať.
Nestalo sa nič také, žeby ju zrazilo auto, alebo by blízko nej zabrzdilo a podobne.
Trvá to od leta a mne to pripadá tak, že ked videla na ceste zrazené mačky alebo vtáky, tak sa dovtípila, že ich asi zabilo auto a preto má z nich strach a rieši to agresivitou.
Lebo čo som spozorovala na jeseň, tak ked nevidela na ceste žiadneho zrazeného vtáka alebo mačku, tak autá ignorovala.
Ale ak uvidela, tak minimálne týždeň chcela skákať do tých aút.
Aby som s ňou mohla ísť na prechádzku, potrebujem ísť minimálne 10 minút po ceste a je to vyčerpavajúce neustále sledovať, či nejde auto a ked ide, tak dávať pozor, či nechce do nich skákať.
dada12
Nováčik
 
Príspevky: 29

Re: Skáče do aút

Poslaťod Owecka753 » Sob 17.10.2009 23:56

v takomto pripade som ja prisla o moje steniatko bigla,takze davaj pozor :plac: :plac: :plac:
Owecka753
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1055

Re: Skáče do aút

Poslaťod tigricka » Ned 18.10.2009 13:37

Toto robí aj jeden jazvečík, ktorý sa s nami chodí venčiť. Neviem prečo to robí, ale od toho blba sa to učí aj môj pes a som z toho hotová... Ten jazvečík to robí pravidelne pri každom aute. Môj pes len raz za týždeň. Takže nemáš jediná hafana, čo to robí. :smile: Ja ho vždy za to vyhreším (svojho) a prestane. Ten jazvečík dostane aj po hlave a robí to naďalej. Nie je to môj pes, tak tie bitky neriešim. Ale niekedy to "naháňanie" áut vyzerá zaujímavo... Koľko krát už vidím toho psa pod kolesami... Asi má samovražedné úmysly :smile: Konkrétne ten jazvečík, lebo je viac bitý ako sýty...
Ale nie, ja si myslím, že normálne vysvetlenie je, že si pes myslí, že je to korisť a chce ju loviť. Môj názor. Som zvedavá na názory ostatných, lebo je to vážny problém.
tigricka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 419
Bydlisko: Nitra

Re: Skáče do aút

Poslaťod leuska » Ned 18.10.2009 13:57

Ja s tym problem nemam,takze neriesim :no: Co som pocula,niektori to vyriesia tak,ze poziadaju niekoho znameho s autom,aby siel popri nich pomalsie so stiahnutym oknom a ked sa pes rozbehne,tak aby ho svihli prutikom :ach: Vraj to zaberie,ale skusenosti nemam :nwm: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Skáče do aút

Poslaťod Hanka 1 » Ned 18.10.2009 14:12

Jestli se jich bojí, švihnutí proutkem to ještě zhorší. Nevím, proč toho jezevčíka nechává nejištěného a nechává ho, aby to dělal. Když ho bije, je to blbost a určitě je to po tom, co se z lovu auta vrátil, kakže je to o ničem celé. Snažila bych se jednání psa předcházet, ne ho bít po návratu.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Skáče do aút

Poslaťod leuska » Ned 18.10.2009 14:27

Keby sa ich bal,tak normalne,tak by sa autam vyhol,nie? :no: Pes zo strachu utoci len vtedy,ak nema inu moznost na utek :smile: Ja si myslim,ze on ma z nahanania aut zabavu :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Skáče do aút

Poslaťod Hanka 1 » Ned 18.10.2009 14:30

Obojí je možné, záleží, jak se u toho tváří. Jsou psi, kteří jdou zdroj svého strachu zahnat, jiné se mu raději vyhnou.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Skáče do aút

Poslaťod meridia » Ned 18.10.2009 14:43

dada12 píše:mne to pripadá tak, že ked videla na ceste zrazené mačky alebo vtáky, tak sa dovtípila, že ich asi zabilo auto a preto má z nich strach a rieši to agresivitou.
.

no nevím,mě připadá,že toto není pes schopen vymyslet.. :nwm:
Spíš mi to připadá tak jak píše tigrička...jako lov.
tigrička
Toto robí aj jeden jazvečík, ktorý sa s nami chodí venčiť. Neviem prečo to robí, ale od toho blba sa to učí aj môj pes

Osobně jsem rychle přestala venčit se psy,kteří vykazují pro mne závadné chování.Zejména v době,kdy jsem měla štěndo,které je potřeba teprve vychovat a poslušnost není zatím zcela upevněna.Špatné návyky pes chytne velmi snadno a zbytečně si přiděláváš problém.
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Skáče do aút

Poslaťod tigricka » Ned 18.10.2009 15:17

MERIDIA, asi to aj urobím. Ten dotyčný jazvečík aj skáče do ľudí, nie len do áut a bola by som nerada, keby to začne robiť aj môj.
DADA a akého to máš psíka?
tigricka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 419
Bydlisko: Nitra

Re: Skáče do aút

Poslaťod penelope2066 » Ned 18.10.2009 15:54

Tak presne tento problem s autami mam aj ja s mojim 9. mesacnym yorkshirom.Nikdy sa mu nestalo nic zle co sa tyka auta a aj tak to robi.Robi to od leta.Kebyze ho nemam na voditku tak vleti pod auto :plac: A co sa tyka ludi,tak aj za nimi sa rozbieha ale neskace do nich, "len" do nich brese a obieha okolo nich.Robi to hlavne ked je tma,ale obcas aj cez den.Robi to uplne bez priciny.
penelope2066
Snoopy
 
Príspevky: 112

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov