Neposlušný pes

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: vychova cockerspaniela

Poslaťod darksin » Pon 07.11.2016 10:52

wer píše:alebo nespravne.. :lol:
kam chodis na cvicak?


v blave :) su zlati ale chodim na skupinovy a asi bude treba individualne hodiny ci co
darksin
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42
Bydlisko: Austria\Slovakia

Re: vychova cockerspaniela

Poslaťod wer » Pon 07.11.2016 10:56

vsak ale kde
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: vychova cockerspaniela

Poslaťod darksin » Pon 07.11.2016 11:03

wer píše:vsak ale kde



doggie.sk :)
darksin
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42
Bydlisko: Austria\Slovakia

Re: vychova cockerspaniela

Poslaťod vales » Str 23.11.2016 20:13

Presne takyto problem sme maly (este mame trochu) s nasim retrieverom... som bola uz strasne zufala... no vazne bola pravda ze sa to casom zmeni-alebo ustali ci sa to zmierni... alebo mozno casom pochopila slovicka ako NIE alebo DOST ci PRESTAN...
vales
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Neposlušný pes

Poslaťod Vikiki22 » Pia 25.11.2016 10:34

Bože, ľudia... Kúpili ste si psa a čo ste si mysleli? Že sa to samo vychová? Že bude automaticky vedieť, ako sa má správať? Ono sa to správa tak, ako sa má, ako to má geneticky dané ako druh, na to nie je nič zlé. Zlé je to len v ponímaní človeka, to človek chce psa obmedzovať, vychovávať. Ak sa vám to nepáči, že to treba vychovať, pes vám do rúk nepatrí. Sorry. :nwm:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Neposlušný pes

Poslaťod vavrena » Pia 25.11.2016 10:56

Viki, čo tak zhurta? Ty si nemala v začiatkoch žiadne problémy so psom, nebola si "zúfalá"? lebo ja áno, 9 a viac rokov dozadu som riešila rovnaké veci (panebože, môj pes nerozumie slovíčku Fuj, nechce prísť na privolanie, beží, kam sa mu zachce alebo čuchá, čo sa mu zachce....). Každý z nás rieši často problémy, ktoré možno sú triviálne pre druhých, a preto ich verejne radšej ani nenapíšu, ale napísať niekomu, kto sa snaží, hľadá po internete, chodí dokonca na nejaký výcvik, že pes mu asi do rúk nepatrí? By si bola radšej, keby ľudia, čo majú problémy so svojim prvým psom, radšej hľadali rady na "Psíčkari BA"? :nwm:
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Neposlušný pes

Poslaťod Buchťa » Pia 25.11.2016 11:21

vavrena píše:Viki, čo tak zhurta? Ty si nemala v začiatkoch žiadne problémy so psom, nebola si "zúfalá"? lebo ja áno, 9 a viac rokov dozadu som riešila rovnaké veci (panebože, môj pes nerozumie slovíčku Fuj, nechce prísť na privolanie, beží, kam sa mu zachce alebo čuchá, čo sa mu zachce....). Každý z nás rieši často problémy, ktoré možno sú triviálne pre druhých, a preto ich verejne radšej ani nenapíšu, ale napísať niekomu, kto sa snaží, hľadá po internete, chodí dokonca na nejaký výcvik, že pes mu asi do rúk nepatrí? By si bola radšej, keby ľudia, čo majú problémy so svojim prvým psom, radšej hľadali rady na "Psíčkari BA"? :nwm:


:jop: :poklona:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Neposlušný pes

Poslaťod Vikiki22 » Pia 25.11.2016 11:38

Áno, natrápila som sa aj ja. Ale ja som na rozdiel od niektorých brala šteňa s tým, že sa s ním aj natrápim. Len mi niekedy príde, že si poniektorí vezmú šteňa a čakajú zázraky. Nemyslela som tu na nikoho konkrétneho, ale čo sa aj okolo mňa deje s novými šteňatami a psami, tak to naozaj radšej nech si polovica ľudstva psa nekupuje. :ach:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Neposlušný pes

Poslaťod Efa » Pia 25.11.2016 12:32

viki ale tak to jednoducho je :nwm: = niekto si ide kúpiť akýkoľvek spotrebič, tak si dopredu zistí všetko do detailov, ale pri psoch si ich prevažná väčšina žiaľ kúpi bez akéhokoľvek zistenia si čohokoľvek o nich, lebo veď vždy túžili po psovi, alebo sa mu niekde zapáčil na obrázku, alebo susedovie psík je predsa tak poslušný ... každopádne je stále lepšie ak sa sem niekto radšej príde spýtať, ako by sa mal toho "divokého a všetko ničiaceho" psa zbaviť ....
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Neposlušný pes

Poslaťod Vikiki22 » Pia 25.11.2016 13:08

Jo, to je jasné. Berte tieto moje príspevky ako výkrik do tmy...
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Neposlušný pes

Poslaťod vales » Pia 25.11.2016 13:29

je lahke kritizovat no tazke pomoct vsak?

aj ja som zaciatocnik a potrebujem vela rad...ale ked mi nik nenapisal skusala som ich prekonat po svojom co pravdaze nebol dobry napad :D ale aspon sa poucim no nie? :D potom u takych ludi co aj ja nespravne robime veci popripade psik sa to nauci zle alebo vobec a bud bude blby alebo ho daju na ulicu ci utulku potom zase nadavate na takychto ludi ako mozu svojich psov odhodit..no kvoli tomuto... kvoli zaciatkom...kvoli nedostatocnym info...kvoli neochote...a tak dalej...

Bolo by fajn pomoct na zaciatku aby sa nestali zbytocne problemy potom...

:fizel:
vales
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Neposlušný pes

Poslaťod Bee House » Pia 25.11.2016 13:57

vales píše:je lahke kritizovat no tazke pomoct vsak?

.... potom zase nadavate na takychto ludi ako mozu svojich psov odhodit..no kvoli tomuto... kvoli zaciatkom...kvoli nedostatocnym info...kvoli neochote...a tak dalej...

Bolo by fajn pomoct na zaciatku aby sa nestali zbytocne problemy potom...

:fizel:


Offtopic: vies Vales, to ze Vy alebo hocikto iny si kupi psa a neda si s nim rady este nikoho nezavazuje k tomu Vam pomoct. a uz vobec to nie je vina neochotnych ludi, ze sa dotycny clovek rozhodne dat psa prec len preto, ze je neschopny postavit sa problemom sam. Vzdy je to zlyhanie majitela.

Nikoho nejdem kamenovat, kazdy si presiel obcas peklom so svojim psom, ale nazor, ze si niekto narokuje a citi sa opravneny dostat pomoc, sa mi zda pritiahnuty za vlasy.
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Neposlušný pes

Poslaťod vales » Pia 25.11.2016 14:01

Bee House píše:
vales píše:je lahke kritizovat no tazke pomoct vsak?

.... potom zase nadavate na takychto ludi ako mozu svojich psov odhodit..no kvoli tomuto... kvoli zaciatkom...kvoli nedostatocnym info...kvoli neochote...a tak dalej...

Bolo by fajn pomoct na zaciatku aby sa nestali zbytocne problemy potom...

:fizel:


Offtopic: vies Vales, to ze Vy alebo hocikto iny si kupi psa a neda si s nim rady este nikoho nezavazuje k tomu Vam pomoct. a uz vobec to nie je vina neochotnych ludi, ze sa dotycny clovek rozhodne dat psa prec len preto, ze je neschopny postavit sa problemom sam. Vzdy je to zlyhanie majitela.

Nikoho nejdem kamenovat, kazdy si presiel obcas peklom so svojim psom, ale nazor, ze si niekto narokuje a citi sa opravneny dostat pomoc, sa mi zda pritiahnuty za vlasy.





nikto nepisal ani si nemysli ze ste povinny davat rady... (no bolo by to fajn a kde inde hladat pomoc ak nie u skusenych) tak nechapem vas postoj k teme ani k mojmu prispevku...
vales
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Neposlušný pes

Poslaťod Bee House » Pia 25.11.2016 14:15

Offtopic: presne citujem, kde ste to napisali podla mna, ak ste to tak nemysleli, velmi zle som vas pochopila. samozrejme, toto forum sluzi presne na to, ale vola sa to forum aj preto, lebo kazdy moze vyjadrit svoj nazor k danej problematike (samozrejme v mierach slusnosti a respektu) a preto ho vyjadrujem aj ja - nepochopim cloveka, ktory sa zbavi vlastneho psa. a vobec ma nezaujimaju dovody.

co sa tyka vychovy, je tu kopec skusenych ludi, ktori radi poradia, len treba mat otvorenu mysel a pripustit, ze za kazde "problemove" spravanie mozme my ludia.
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Neposlušný pes

Poslaťod vales » Pia 25.11.2016 14:20

ved som aj pripustila ze za to mozme my... a myslela som forumom s pomocom vseobecne nie len toto jedine... nikto nebere vas nazor ale bolo by skor fajn k otazke odpoved nie? :pac:
vales
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Predchádzajúci

Späť na Riešenie problémového správania sa psov