Neposlušný pes

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Neposlušný pes

Poslaťod Ulfheiðr » Str 15.08.2012 13:25

Jessi,
čítaj druhých psov a podla toho uč tvoju. Ak vidíš, že druhý pes dáva už všetkými možnými signálmi najavo že má tvojho šteňaťa dosť (odvracia hlavu, líha si, sadá si, olizuje si nos...) a ty, alebo niekto iný nezasiahne, tak sa stane to čo píšeš, pes stratí nervy a zareaguje prehnane, najmä ak šteňa na tieto jeho signály vôbec nereaguje.
Ono realita je taká, že málo psov sú také osobnosti, aby mohli vychovávať, resp. to vedeli, a potom na druhej strane sú psi ako tvoj, ktoré nemajú vôbec mieru, akoby postrádali pud sebazáchovy. Proste tam človek zasahovať musí, ale musí to robiť dobre.
Jednoducho si malú včas stiahni a presmeruj jej pozornosť inde od druhého psa. Chovanie aké popisuješ mnoho psov neznáša a vie ich to doslova vytočiť a dohnať k neadekvátnym reakciam. Ale to len preto, že situáciu nikto nemal pod kontrolou, ani psi samotní. Vôbec neplatí to, že psi si vždy všetko vedia lepšie vyriešiť, nieje to pravda. Psi to často z rôznych dôvodov nevedia a treba im pomôcť.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Neposlušný pes

Poslaťod Legantiss » Str 15.08.2012 13:33

Ulfheiðr , ďakujem ,veľmi pekne a zrozumiteľne si to napísala =)
Legantiss
Snoopy
 
Príspevky: 181

Re: Neposlušný pes

Poslaťod Ulfheiðr » Str 15.08.2012 13:59

n.z. :no:
treba sa trochu posnažiť, lebo čo poznám psíkov čo takíto pojašení zostali to práveže nemajú potom lahké medzi psami. Väčšina dospelákov ich potom obchádza, alebo tlčie, proste to nemajú radi.
Určite jej ale aj naďalej hladaj rovnocenných partnerov - šteňatá, ale pracuj postupne na tom, už je na to dosť stará, zvládne to. :jop:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Neposlušný pes

Poslaťod erika16 » Sob 18.08.2012 11:06

Dobrý deň, mám 3 ročného yorkshirského teriéra, ktorý sa pri kontakte s cudzími psami nevie zmestiť do kože :-) Je agresívny, šteká na nich a to napriek tomu, že oni si ho vôbec nevšímajú. Čo mám s ním robiť? Ako ho naučiť, aby tak strašne neštekal a správal sa k nim normálne. Neviete mi poradiť nejaký povel, na ktorý by poslúchol? Alebo niečo iné. Za radu vopred ďakujem.
erika16
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Neposlušný pes

Poslaťod Hanka 1 » Ned 19.08.2012 5:31

To nebude o povelu, to bude o odstranění příčiny - jeho strachu ze psů. Socializuj ho na pohodové větší psy, začni fenkami. Zkus systém hlava/zadek, nenapínej při tom vodítko, zachovej klid. Když ti na ně začne štěkat, zase nenapínej vodítko, neokřikuj ho, netrestej ho, zakryj mu oči nebo ho od psů otoč. Zachovej naprostý klid a suverenitu. Kdyby po něm někdy šel nějaký pes, jsi tam od toho ty, abys ho srovnala.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Neposlušný pes

Poslaťod erika16 » Ned 19.08.2012 7:47

Ďakujem za radu. Skúsim teda ten systém hlava/zadok, prípadne mu zakryť oči. Dúfam, že niečo z toho pomôže. Nemôžem však povedať, že by štekal na každého psa, sú aj takí, okolo ktorých prejdeme úplne v pohode, bez brechania, má aj kamošov, s ktorými sa hrá, no niekedy je to jeho správania neovládateľné.
erika16
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Neposlušný pes

Poslaťod Legantiss » Ned 19.08.2012 8:59

Pokiaľ prechádzate okolo psov a on začne štekať, posadíť ho a keď nepomáha tak ho otočiť, ale ja osobne by som psovi ruku na oči nadávala, úplne zbytočné ho rozrušíš. a pokiaľ ho chceš skamarátiť s ostatnými musíš ho v skupine neagresivných psov pustiť na voľno nech sám zistí , že mu nikto neubliži lebo šteká zo strachu , nevie ako má reagovať a tak šteká. z vlastnej skúsenosti viem, že york šteká hlavne za plotom alebo keď je paničke pri nohách alebo na rukách v bezpečí naozaj skús ho pustiť na voľno alebo poprípade na 5 m vodítku a keď začne štekať choď od neho ďalej a keď pricupká ku tebe znovu choď od neho preč. Možno niekto povie , že ho zbytočne stresuješ, že nemá v tebe istotu,,hlúposť! On musí nabrať istotu a sebavedomie a skôr ako ty mu v tom pomôže skupina psov. Najlepšie ak vyhľadáš v okolí viac denný tábor alebo výcvik . prvý deň si ku sebe určite nikoho nepustí no uvidíš 2 deň tu zmenu. Môj tak isto šteká na všetko štvornohé tak hlava/zadok by u nás nefungoval lebo na takú vzdialenosť si ku sebe žiadného psa nepustí a nedovolí mu to !
Legantiss
Snoopy
 
Príspevky: 181

Re: Neposlušný pes

Poslaťod Hanka 1 » Ned 19.08.2012 10:08

Pouštět nesocializovaného psa mezi ostatní psy bych nedoporučovala. Nejdřív je třeba ho naučit, že se jich nemusí bát. Pak teprve mezi psy - chůvičky, kteří s takovými pejsky umí pracovat. Určitě nedoporučuju výcvik nebo výcvikový tábor.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Neposlušný pes

Poslaťod Legantiss » Ned 19.08.2012 10:38

Ja som bola s 1,5r. yorkom na 2-dňovom tábore, bol 1.x medzi psami .Doma mi štekál na všetých psov a má iba 3 kamaratky inač sa so psami neznesie. 1. deň na tábore štekal hneď ako sa ku nemu priblížil pes , že ho chcel ovoňať , nikoho ku sebe nepustil a mňa si držal na vzdialenosť pol metra ako som odstúpila rýchlo bežal znovu ku mne, keď sa blížil pes , pytal sa na ruky a keď som znovu odstúpila neskutočne štekal do každého. No pre neho to bolo neznáme prostredie a veľká skupina psov tak štekal len keď sa ku nemu niekto blížil a na väčšiu vzdialenosť len ticho sledoval ako sa psi na voľno naháňajú a behajú. 2. deň bol ako vymenený, nechal sa ovoňať a prestal štekať , sám zistil , že mu nikto neublíži a dokonca poobede behal s vlčiakmi, pitom a komodorom len keď už bol tak ďaleko , že ma nevidel pribehel skontrolovať či stojím na svojom mieste a znovu bežal za skupinou. Toto kamaratie nám vydržala aj doma cca 2 mesiace, ale ja som už s nim nikde nebola a ani v okolí nemáme viac psov ( tie zatvorené celé dni vo voliere nepočítam). A ešte dodám ,nemali sme zvládnute ani privolanie ale areál bol oplotený a neznáme prostredie urobilo svoje a prišiel vždy na 1. zavolanie. Hanka a máš pravdu s nesocial. psom sa na tábor nechodí lebo by tam mohlo dojsť ku konfliktu ale toto je york :smile: .
Legantiss
Snoopy
 
Príspevky: 181

Re: Neposlušný pes

Poslaťod Hanka 1 » Ned 19.08.2012 10:50

Právě, proto by mohl lehce sloužit jako kartáček na zuby pro jiného psa. Když chci socializovat bez rizika, potřebuju k tomu vyzkoušené psy, kteří umí komunikovat.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Neposlušný pes

Poslaťod Elis » Ned 19.08.2012 11:02

"Když chci socializovat bez rizika, potřebuju k tomu vyzkoušené psy, kteří umí komunikovat"

a proc by takove psy nemohla potkat na tabore?
nebo jinak se zeptam -neustale pises, co se NEMA se psem delat. ze nejezdit na cvicak, ze nepomuze ted ani na tabor, vycvikova setkani - tak KAM ?

me osobne teda prijde lepsi sance ten tabor nez pokus sehnat rozumneho psa/psy na socializace pri venceni na sidlisti.
Na ten tabor totiz vetsinou jezdi lidi, co se o sve psy zajimaji, neco s nimi delaji, maji je "prectene" a diky taborum i pomerne dobre a bezpecne socializovane.
na tom sidlisti rozhodne takov vyber na vhodnou chuvu nebude.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Neposlušný pes

Poslaťod Bad » Ned 19.08.2012 11:08

Elis píše:Na ten tabor totiz vetsinou jezdi lidi, co se o sve psy zajimaji, neco s nimi delaji, maji je "prectene" a diky taborum i pomerne dobre a bezpecne socializovane.

:jop: :jop: :jop:

Offtopic: Co se týká Falca a obran - figurant vidí problém spíš na té druhé straně vodítka, než kde je pes :ahoj:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Neposlušný pes

Poslaťod Legantiss » Ned 19.08.2012 11:22

Práve tábor je super na socializáciu , a vycvikár sám vie ktoré psi s ktorými môžu byť pustené na voľno aby nedošlo ku konfliktu. Prikladám zopár fotiek :smile:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Legantiss
Snoopy
 
Príspevky: 181

Re: Neposlušný pes

Poslaťod Hanka 1 » Ned 19.08.2012 11:25

Ne každý tábor je takový, bohužel. Dávám přednost osobní znalosti těch psů než názoru jiných. Když takového pejska pustím mezi psy, mám je osobně vyzkoušené nebo ho nepustím. Ale každého věc, jak to vidí.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Neposlušný pes

Poslaťod Elis » Ned 19.08.2012 11:26

me totiz tyhle nazory pouze ve stylu -"vsechno delate spatne a vymsti se vam to" - prijdou v diskuzich na nic. Aspon obcas si rada prectu navrh reseni:-)

kdybych nevyuzivala cvicak, vycvikove setkani -do dneska mam psa nesocializovaneho. Bydlim za Prahou, nejake spolecne venceni tady neexistuje. Kdyz se sejdeme dva, uz je nas pocetna skupina:-) - a to jsem se jeste dali dohromady na tom Hankou zatracovanem cvicaku:-)

add Falous -pisnu SS:-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov